Skocz do zawartości

[STANDARD] PZL P-37B Łoś Mistercraft


bartek33365

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przystępuje do konkursu z modelem Łosia będzie to mój drugi. Pierwszy był Chematica. Jak wyglądał zapraszam tutaj viewtopic.php?f=64&t=26069

Na pewno czeka mnie sporo pracy. Jaki widać jest sporo nadlewek ale to nic będę walczył wszystkim co mam.

 

img1243m.jpg

img1244ne.jpg

img1245ot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łosie Rządzą!

 

Powodzenia Bartku! Nie spiesz się, a wszystko będzie ok. Czy od poprzedniego Łosia zaopatrzyłeś się w odpowiedni rdzawy kolor ?

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot ciekawostka!

Wczoraj zaopatrzyłem się w dwa, świeże Łosie z M.C.

Pomimo tego, że jeden z nich to DOKŁADNIE ten sam zestaw co Twój, to jednak w moim zabrakło statecznika wersji A. Ewidentnie została wycięta z ramek...

 

I zerknij czy przypadkiem dolne części skrzydeł nie są zwichrowane. Moje, na końcówkach, mają podgięcie do góry. Po sklejeniu nieciekawie to wygląda :(

 

Wniosek z tego, że spieszcie się kupować Łosie, tak szybko się zniekształcają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wniosek z tego, że spieszcie się kupować Łosie, tak szybko się zniekształcają

 

Wniosek jest taki, kupujmy ZTSy i stare Mikro

 

Bartek jedziesz, tylko pamiętaj, powoli, dokładnie przymierz 2 razy, jest sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za doping. Ja teraz jak robię modele to i tak po mies lub dwa ten będzie jak najlepiej wykonany znam tą firmę i wiem że łatwo nie będzie ale to nic. Co do kolory rdzawego to robię mieszankę. Jeszcze modelu dokładnie nie oglądałem to trudno mi ocenić bliżej stan części bo albo nauka albo praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek to kombinuj przed wklejeniem zdjęć. Nie ma sensu pokazywanie takich rozmazanych bo nie jesteśmy w stanie niczego zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że aparat wyostrzył ci napisy na zakrętce a detal samolotu nie jest widoczny -dwie rady może pomogą, zwiększ odległość aparatu od detalu, zastosuj jednolite tło - uwaga mata do cięcia z siatką powoduje ten sam efekt wyostarza siatkę a rozmazuje detal, tak więc tło powinno mieć jak najmniej widoczną fakturę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iso mam 50 i makro

 

Bartek ja nie mówię o ISO a o przysłonie w/g danych z pliku Twojego foto jest to 2.8 a więc stanowczo za mało żeby cały obiekt był ostry ,nie wiem co to za aparat i czy jest możliwość ustawienia manualnie przysłony ale musi być co najmniej 11 i ostrz na obiekt który fotografujesz a makro wyłącz bo jeśli to "idioten camera " to automatycznie wszystkie parametry będzie sam ustawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za aparat i czy jest możliwość ustawienia manualnie przysłony ale musi być co najmniej 11

 

To akurat nieprawda. Przysłona przysłonie nierówna i wszystko zależy od konstrukcji obiektywu. Ja mam taką lunetę i najwększe f to 8, a zdjęcia wychodzą ostre z odległości 2cm.

 

SamsungPro815-extended.jpg

 

Prawda jest taka, że trzeba dać maksymalną możliwą przysłonę i postawić aparat na statywie/książce/skarpecie. Zdjęcia z ręki nie wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mowiłem o maxymalnej przysłonie i nie wiem jaka jego aparat dysponuje i oczywiści jesli u ciebie max to 8 to zdjęcia będą miały głębie ostrości ,ja ukurat mam lustrzanke i tam max przysłona to 32 dlatego napisałem o liczbie co najmniej 11/ja robie na 22 a czasem i więcej/ statyw jak najbardziej lub stabilna podpora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.