Skocz do zawartości

[OPEN] Mastercraft Mil Mi-4A


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Długo to znaczy ze trzy dni zastanawiałem się jakim modelem wystartować w naszym konkursie. W grę wchodził

RWD-5 replika współcześnie latająca , Su-20 R i Sokół W3. Sokół odpadł przedbiegach gdyż blachy do niego już mam naruszone ( czytaj wycięte i częściowo sklejone) a nowych nie kupie bo cena mnie powaliła. RWD - no mały i wogóle taki sobie. Su-20 - to konkurs musiał by trwać chyba do przyszłej zimy by go zrobić dobrze. Ale przypomniałem sobie jeszcze o jednej mojej skrytce i tam znalazłem to.

9dc02cc7d22c3ea5m.jpg

a34f47649be9c978m.jpg

c77872e1a48362b8m.jpg

fe8e895967f28ce9m.jpg

Zupełnie o tym modelu zapomniałem. Stwierdziłem od razu że wezmę go na warsztat i to właśnie tym smiglakiem spróbuje powalczyć. Nie będzie to bardzo rozbudowana replika ale coś tam mam w planach pootwierać ale z umiarem gdyż model będzie w malowaniu że tak powiem muzealnym czyli

fc1f913e5b7ac949m.jpg

Mam nadzieje że autor zdjęcia nie ma nic przeciw temu że posłużyło jako fotka poglądowa.

W samym zestawie modelu co dziwne była kalka z KP i instrukcja w formie xero oryginalnej czeskiej . Taki poprostu kupiłem.

Szczerze mówiąc to prac manualnych nad nim się nie boje tylko samego malowania jak wyjdzie. No cóż , nigdy tak zniszczonej powłoki lakierniczej jeszcze nie robiłem ale to jest dla mnie największe wyzwanie właśnie.

Noto do roboty.

Pozdrawiam

Darek

P.S.

Jednego w dorobku już mam df9e93e015cfee20m.jpg 46a3fbc7071713c8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie bardzo serdecznie - miło powitać kolejny helikopter w konkursie- życzę powodzenia i udanej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu

 

Darek podziwiam za wybór tematu,ja ok pół roku temu przyniosłem go z piwnicy nawet w tym samym opakowaniu ,rozłożyłem na stole pomyślałem i wy...bałem do kosza wiem że się narażam ale tak było...

 

powodzenia

No nie przesadzaj. Jak pierwszy raz go zobaczyłem to mając w rękach poprzednie modele KP pomyślałem:

"normalnie szał pał, ameryka". Te wgłębne linie, to oszklenie, bodajże siatki na wentylator były trawione w wersji hi-tech. No ale to były raczej świeże formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu

 

Darek podziwiam za wybór tematu,ja ok pół roku temu przyniosłem go z piwnicy nawet w tym samym opakowaniu ,rozłożyłem na stole pomyślałem i wy...bałem do kosza wiem że się narażam ale tak było...

 

powodzenia

No nie przesadzaj. Jak pierwszy raz go zobaczyłem to mając w rękach poprzednie modele KP pomyślałem:

"normalnie szał pał, ameryka". Te wgłębne linie, to oszklenie, bodajże siatki na wentylator były trawione w wersji hi-tech. No ale to były raczej świeże formy.

 

 

Piotruś ale nie sklejałeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za błogosławieństwo.

Co do modelu to ja bym nie narzekał. Ten model na fotkach wyżej to tez KP. Robiło się go nawet dobrze z tego co pamiętam. No na pewno jest lepszy niż Mi-8.

Ale popatrzcie na miga -15 którego Michał zaczął. To można powiedzieć że żeznia ale czwóreczka w porównaniu z tym to miodzio.

Erolek. Kazda fotka tego egzemplarza mile u mnie widziana. Mam ich sporo ale od przybytku głowa nie boli. Zawsze znajdzie się coś czego nie widać lub złe ujecie albo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za błogosławieństwo.

Co do modelu to ja bym nie narzekał. Ten model na fotkach wyżej to tez KP. Robiło się go nawet dobrze z tego co pamiętam.

Dokładnie! Też go popełniłem swego czasu i potwierdzam, że robiło się go całkiem przyjemnie.

Uważam, że można zrobić z niego naprawdę porządny model.

Powodzenia tees

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haaaa. No właśnie . Zdjęcia tego modelu właśnie były dla mnie inspiracją do powzięcia decyzji o budowie tej replik ,

tego konkretnego egzemplarza. Uważam ze jest świetnie zrobiony i na pewno na tych fotach będę się też wzorował. Tylko kolorki mi w nim coś nie pasują w stosunku do oryginału. Chyba że to wina samych fotografii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby co to mam kilka świeżych zdjęć z Krakowa w wersji z radarem śledzenia i sonarem z tyłu.wieczorem wkleję...
To elementy wersji M, teesrobi wersję A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem ale nie skupiałem się tylko na elementach wersji M....chodzi miedzy innymi o wirniki podwozie gondolę ....

faktem tez jest ,że niestety wiatrakami od niedawna się interesuję ....wkleję miniatury to może coś sobie kolega wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem o różnicach pomiędzy wersją A, a ME:

- inna (krótsza) gondola nawigatora w wersji ME;

- zabudowana antena radaru w opływowej osłonie;

- przeniesione na chwyty powietrza dajniki ciśnień OCP;

- z tyłu kadłuba zabudowana osłona bloku magnetoczułego magnetometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.