Skocz do zawartości

[Open] ZTS Plastyk GAL 48 Hotspur


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kształty nieco widać

 

DSCN0480.jpg

 

 

Natomiast jest jedna rzecz, która zmusza mnie do przejścia ze statusu STANDARD na OPEN:

 

DSCN0483.jpg

 

ZIO BY NAITT miał recht. Tego nie przeskoczę.

Mógłbym co prawda przykleić to jakoś głębiej w kadłubie, ale i tak wyglądało by nie najlepiej. A poza tym płozy też mi nie pasują i kabina jakaś pusta i jakieś tam światła delikwent miał... no nie da się tak zostawić.

Tylko nie wiem do kogo się zgłosić o zmianę kategorii w temacie, bo sam już chyba nie mogę edytować.

 

P.S.

Samoloty i ... Nie! Tylko samoloty!

A szybowce?

 

No dobra. Czasem się człowiek wyłamie Rzeczywistość też nie jest czarno biała. Taki np Me 323 to właściwie nie bardzo wiadomo czym jest

W każdym razie w żaden sposób nie przypomina umorusanego w błocie pudełka z armatką i metalowym szalikiem na kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy clearfix podchodzi pod waloryzację, ale chcę w kabinie choć drążek sterowy dorobić, a to wg regulaminu już nie jest standard.

Co do spasowania modelu, to nie powiem złego słowa. Wychodzi naprawdę nieźle (elementu przeźroczystego nie liczę ) Wyjątkiem, jak na razie, są jedne z drzwi. Tutaj widać te prawidłowe:

 

DSCN0485.jpg

 

Drugie mają całkiem inną krzywiznę i są za niskie. I pękają nad górnym okienkiem przy byle dotyku. Dlatego wzmocniłem je jogurtem (a może śmietaną)

 

DSCN0487.jpg

DSCN0486.jpg

 

A pokrywa podwozia z Tempesta nieco je podwyższy

 

DSCN0492.jpg

 

Na płatach jest dużo skaz powierzchni

 

DSCN0488.jpg

 

Póki co szlifuję je sobie

 

DSCN0491.jpg

 

I marnuję dużo taśmy, żeby przy tej operacji uchronić wypukłe linie

 

DSCN0489.jpg

 

Chociaż skoro konstrukcja szybowca była drewniana, to powinno być wszystko gładkie? Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszklenie okrągłe, w pasażerach które kiedyś sklejałem, wklejane było od wewnętrznej strony kadłuba, a jak patrzę na ten grzybek, to mam wrażenie, że powinien być wklejany od wewnątrz.

Powodzenia, bardzo fajny projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Składanie Hotspura nie ma najwyższego priorytetu w moim zyciu, ale pomalutku idzie do przodu.

 

Podstawowe wyposażenie kokpitu (jeszcze nie skończone)

 

DSCN9713.jpg

 

Tablice przyrządów (jeszcze nie skończone)

 

DSCN9717.jpg

 

Żeby za kabiną nie ziała pustka zrobiłem ściankę

 

DSCN9720.jpg

 

Nie mam pojęcia czy było coś takiego, ani jak ewentualnie wyglądało. W pierwszej wersji szybowca załoga miała, nad celem, wyskoczyć na spadochronach (piloci też) uznałem więc że nie musieli się ze sobą specjalnie komunikować. Dlatego nie ma tam przełazu.

 

Przy poprawianiu kolistości okien wiertło się mię uciekło i zepsułem drzwi. to jest próba ich naprawy

 

DSCN9722.jpg

 

Ogólnie to idzie mi ten model jak krew z nosa Jak zresztą inne ostatnio robione. Zalegam przeważnie przy doróbkach. Aby się dobić rozpocznę kolejny model w konkursie. Tym razem będzie to absolutny standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogule dużo modernizacji jak na standard - 1)wiercenie, 2)wycinanie drzwi; 3) elementy z drutu; 4) dodatkowe elemnty plastikowe; przedyskutuje sprawę z drugim organizatorem, najwyżej zmienimy ci kwalifkację na Open - tak można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok- dzięki karambolis8,-

 

Idzie Ci bardzo ładnie myślę że model jest bardzo oryginalny i będziesz mógł powalczyć - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dłuższy czas zajmowałem się drzwiami. Przy wklejaniu porobiły się wypływki kleju. Kiedy wszystko wyschło postanowiłem naciąć w tych miejscach szczelinę. Niestety klej był twardy, a plastik miękki i zamiast poprawić, zniszczyłem obrys drzwi.

Potem było szpachlowanie i rycie, szpachlowanie i rycie... efekty niezadowalające. Nadal nie jestem zadowolony, ale czas leci a terminy poganiają

Zostawiłem drzwi w spokoju i dołożyłem szybowcowi płaty i usterzenie. Jeszcze bez powierzchni sterowych:

 

DSCN0122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrDyzio, pod pewnymi względami mamy wiele wspólnego Na sacka oczekuję z cierpliwością

 

W międzyczasie modelowałem w skali 1:1 pokój dla Juniora zapowiadanego na kwiecień.

Sack, jak i kilka innych modeli czeka tylko na malowanie... Ale ostatnio nie mogę znaleźć kalek do Sacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam wybrać 14 kwietnia na rozwiązanie. Moje starsze wtedy się wyłoniło i kochane dziecię to jest

No i pochwal się Juniorem

 

Wrócę do hotspura - dziś planowałem położyć podkład, tylko wcześniej chciałem dopasować oszklenie. I wyszła niespodzianka:

 

DSCN0137.jpg

 

Szczelina z przodu że ho ho! Trzeba było uzupełnić, więc malowanie się odsuwa w czasie.

Samą osłonę musiałem sporo podszlifować od środka i nieco się zmatowiła:

 

DSCN0140.jpg

 

Jeszcze nigdy tak nie robiłem, więc trochę drżę, ale skoro obiecujecie że po sidoluksie rysy znikną...

 

Największym babolem zestawu okazało się podwozie:

 

DSCN0139.jpg

 

Po zamontowaniu takiego szybowiec miałby imitację niezależnego zawieszenia jak nasz łoś I w ogóle krzywe całe. Nie ma sensu go obrabiać. Zrobię nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam wybrać 14 kwietnia na rozwiązanie. Moje starsze wtedy się wyłoniło i kochane dziecię to jest

No i pochwal się Juniorem

 

Wrócę do hotspura - dziś planowałem położyć podkład, tylko wcześniej chciałem dopasować oszklenie. I wyszła niespodzianka:

 

DSCN0137.jpg

 

Szczelina z przodu że ho ho! Trzeba było uzupełnić, więc malowanie się odsuwa w czasie.

Samą osłonę musiałem sporo podszlifować od środka i nieco się zmatowiła:

 

DSCN0140.jpg

 

Jeszcze nigdy tak nie robiłem, więc trochę drżę, ale skoro obiecujecie że po sidoluksie rysy znikną...

 

Największym babolem zestawu okazało się podwozie:

 

DSCN0139.jpg

 

Po zamontowaniu takiego szybowiec miałby imitację niezależnego zawieszenia jak nasz łoś I w ogóle krzywe całe. Nie ma sensu go obrabiać. Zrobię nowe.

 

Haha prawie trafiłeś Lekarz typuje 13 kwietnia

 

Hotspura lepiłem w poprzednim modelarskim życiu, czyli jakieś 25 lat temu. Osłona już wtedy pozostawiała sporo do życzenia, ale podwozie miał o niebo lepsze. W Twoim przypadku popieram decyzję o zrobieniu ich od nowa Zestawowych goleni nic nie uratuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.