Skocz do zawartości

[OPEN] Plastyk, TS-11 Iskra


Rafalik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dasz radę! Naprawdę była by to wielka strata dla konkursu gdybyś nie ukończył swojej Iskry. Podobnie jak inni koledzy w Open odwalasz kawał wspaniałej roboty. Mam nadzieję, że jednak Ci się uda.

 

Trzymam kciuki!

 

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za ukończeniem, w trzy dni można cuda zdziałać - a samej owiewki nie możemy wystawić w konkursie walcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dasz radę, została już właściwie tylko kosmetyka.

 

Mam nadzieję, że na pierwszych dwóch miejscach OPEN się zaiskrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy!

 

Poradźcie mi w sprawie brudzenia metalizerów. Pasuje model trochę popaskudzić, by uwidocznić choć trochę linie i nity. Próbowałem przed chwilą brudzenie "starym" sposobem, czyli farbą dla plastyków, jednak zaczęło wychodzić strasznie - na tyle, że musiałem psiknąć spód skrzydeł na nowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że model pasuje czy wypada popaskudzić? Jest tu kilka zdjęć oryginału, który nie wygląda na zaniedbany. Powierzchnie metaliczne same się bronią, jeśli chodzi o linie i nity, a lepiej jest różnicować powierzchnię polerowaniem, a nie miksturami. Poza tym nie chce mi się wierzyć, żeby facet pokazujący na warsztacie to co Ty musiał ulegać zasadom must-brudzingu - już sam przyznałeś, że doszło do "psikania" na nowo. Mam nadzieję, że przy okazji psiknąłeś jakiś kawałek plastiku i na nim poćwiczysz, a nie na zdrowym organizmie modelu. Przepraszam za wydźwięk, ale po prostu nie chcę, aby ta Iskra nie trafiła do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mikołajem75, ja też często odchodzę od brudzenia, a mamy też w konkursie przypadki gdzie nasi doświadczeni koledzy troszkę przesadzili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają koledzy mobilizację, oj dają.

Mimo dalszych przeciwności (nie tylko związanych z tym modelem), jakoś ciągnę dalej. Troszeeeeczkę pobrudziłem, ale tak ciut. Na polerowanie jestem jeszcze za głupi. Kończę podwozie, by móc je dziś jeszcze wkleić. Owiewka wisi na sucho:

 

ts11iskra3h2001rafaboek.jpg

 

Jak trzeba coś poprawić, to powiedzcie teraz, albo nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma źle - nadrabiasz dziobem i owiewką, a jeśli chodzi o to polerowanie to może któryś z kolegów mający wprawę zarzuciłby małego tutoriala w dziale 'Tajniki modelarstwa' bo takowego nie widzialem - tez jestem z tematu zielony a u Leszka widzę ładny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli mogę dorzucić coś od siebie w sprawie brudzenia lub linii to ja stosuję dobrze zaostrzony ołówek HB ,rysuję kreskę np .połączenie ster kierunku -statecznik pionowy ,następnie na zaostrzoną wykałaczkę nawijam trochę waty i jadę wzdłuż linii ,tym sposobem ołówek ładnie się rozciera ,powstaje płynne przejście koloru ,radzę zrobić próbę na jakimś starym modelu -powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stosuję dobrze zaostrzony ołówek HB
Dodajmy, że nie chodzi tu o ołówek z HobbyBossa

Ja stosuję pastele na mokro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Powiem Ci, że gdybym wiedział, ile ten orzeł przysporzy mi problemów, to pewnie łatwiej byłoby mi pomalować na biało-czerwono... Następnym razem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

... Następnym razem!

 

No jak konkurs przypadnie w opiniach do gustu to może powtórzymy za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.