Skocz do zawartości

[OPEN] Plastyk, TS-11 Iskra


Rafalik

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja postaram się wykazać w konkursie.

Na warsztat pójdzie mój ulubiony samolot, czyli TS-11 Iskra. Malowanie jeszcze bliżej nieokreślone - jeśli starczy mi zdrowia, to będą Biało-Czerwone Iskry, jeśli nie, to "zwykły" szarak.

Model będzie składał się z trzech podstawowych budulców, czyli wyprasek, blaszek firmy Part oraz masy modelarskiej

Będzie to moja pierwsza tak głęboka ingerencja w model, więc mam nadzieję, że chociaż połowę zamierzeń uda mi się wykonać. No i najważniejsze - liczę na to, że zmieszczę się w czasie.

 

A oto omawiany zestaw:

iskrarafalbozek.jpg

 

iskrarafalbozek1.jpg

 

iskrarafalbozek2.jpg

 

iskrarafalbozek3.jpg

 

Jak dokupię/zrobię kalkomanię, to stosowne zdjęcie również umieszczę.

 

To tyle opowiadania - myślę na dniach zabrać się do pracy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No Rafale, trzymam kciuki i chętnie popatrzę co można wycudować z tych blaszek, bo akurat zastanawiam się nad ich zakupem.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Moses, ja to bym chętnie żywiczne fotele tam wsadził, ale nie miałem zbytnio czasu na rozglądanie się za nimi. Byłbyś tak uprzejmy i zapodał mi link do wspomnianych przez Ciebie elementów?

fiedotow, jak wygląda silnik o którym mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rafale - cieszę się że przystapiłeś do konkursu - z tego co pamiętam z różnych dyskusji to będziesz miał konkurencję z tym modelem - życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, jeśli interesują Cię dodatki do Iskry to mam wszystko o czym pisali powyżej koledzy (fotele, silnik, awionika).

Zainteresowany?

Dawaj na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu a masz może x2 szukając linka z fotelami natrafiłem na relację mojej nie dokończonej iskry R i się zastanawiam nad powrotem do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda silnik? Jak wykopek wraku drugowojennego

Cała powierzchnia jakby skorodowana i czyszczona galwanicznie. Masa pracy przy wyrównywaniu.

p1040080c.jpg

 

p1040081h.jpg

 

p1040082g.jpg

 

Pełny zestaw zawiera również golenie podwozia z kołem nosowym. Ale gdyby ktoś w luku podwozia jakiegokolwiek wnętrza, to POWODZENIA.

 

p1040090w.jpg

 

Kupiłem kiedyś na Allegro i dużo sobie obiecywałem, ale rzeczywistość była brutalna.

p1040088ec.jpg

 

p1040089h.jpg

 

Nie powiem, żeby to nie było wykonalne, ale chyba szybciej będzie od podstaw wykonać, jak to kiedyś zacząłem po zakupie Iskry z pierwszego wypustu. Utknąłem na awionice, bo różne egzemplarze miały różne wyposażenie (te klocki na półce)

p1040083q.jpg

 

p1040079s.jpg

 

p1040085.jpg

 

Tak wygląda dziś daaawno zaczęta Iskra… Ale jeszcze do niej wrócę …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zamówiłem fotele. Dalej zastanawiam się nad awioniką i pewnie się podejmę. Silnika sobie daruję, bo nie będzie pasował to sytuacji.

Malowanie chyba jednak będzie to bardziej skomplikowane. Jutro zaczynam projektowanie kalkomanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli prace ruszają. Zapowiada się niezłe rzeźbienie w g..., bo inaczej tego nazwać nie można. Planuję sporo przeróbek (zresztą same blachy tego wymagają i nie ukrywam, że łatwiej było by pod nie model od podstaw machnąć, niż dziurawić biednego Plastyka/MC), zobaczymy tylko, czy w czasie się zmieszczę.

 

W międzyczasie przyszły fotele - trochę mnie rozczarowały, bo o ile szary nadaje się do czegoś, to żółty nie bardzo. Różnica z misce i zagłówku są niezłe, więc poprawię chyba tego szaraka i zrobię kopię w silikonie.

ts11iskrarafaboekrafali.jpg

ts11iskrarafaboekrafali.jpg

 

Zacząłem dłubać przy blaszkach, a dokładniej przy kokpicie.

ts11iskrarafaboekrafali.jpg

ts11iskrarafaboekrafali.jpg

 

Teraz wziąłem się za dziurawienie modelu pod resztę blaszek - zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mały update, choć zmieniło się niewiele ze względu na brak czasu. Na (nie)szczęście od wczoraj na chorobowym jestem, więc można powrócić do modeli.

 

Po pierwsze, odchudziłem burty kadłuba - tak na wszelki wypadek, by później się nie okazało, że po włożeniu blaszanego kokpitu, kadłub nie będzie chciał się zamknąć.

rafalbozekts11iskra.jpg

rafalbozekts11iskra1.jpg

 

Następnie od skrzydeł odciąłem co się dało, czyli klapy, lotki oraz zaszlifowałem "hamulce".

rafalbozekts11iskra2.jpg

rafalbozekts11iskra3.jpg

 

Następnie trzeba było się pozbyć oryginalnych linii podziału blach - są dość mocno sci-fi, zresztą jak większość modelu.

rafalbozekts11iskra4.jpg

 

Taki sam los, czyli cięcie spotkał elementy usterzenia.

rafalbozekts11iskra5.jpg

rafalbozekts11iskra6.jpg

 

Tyle na chwilę obecną, wieczorem kolejny update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecany wieczorny update. Niestety choróbsko daje w kość i nie mogę się zbytnio zebrać przy robicie i wchodzi tak, a nie inaczej.

 

Wnętrze wyszlifowane i psiknięte Surfacerem.

rafalbozekrafalikiskrat.jpg

 

Wydziergałem dziurę w skrzydle, coby móc wstawić prowizoryczne kieszenie hamulców aerodynamicznych.

ts11iskrarafalik.jpg

 

Kolejne dziurawienie...

rafalbozekrafalikiskrat.jpg

 

...i wklejanie.

rafalbozekrafalikiskrat.jpg

 

Jako, że lotki wyciąłem, to trzeba je teraz doprowadzić do stanu umożliwiającego wklejenie.

rafalbozekrafalikiskrat.jpg

 

 

Kokpit - idzie baaaaardzo powoli. Aktoalnie pomalowana wanna oraz tablice przyrządów (nie załapały się na sesję foto).

rafalbozekrafalikiskrat.jpg

 

Wstępne prace na fotelach również ruszyły.

rafalbozekrafalikiskrat.jpg

 

Mam nadzieję, że jutro przeziębienie odpuści, to podgonię nieco temat.

 

Najgorsze jest to, że nadal nie mam wybranego malowania dla modelu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo maskowania, jeszcze więcej cierpliwości i może się uda biało-czerwoną Iskrę zrobić. Z ręki sam także nie podjąłbym się malowania tych wszystkich lamówek, ale z maskowaniem można by się już zastanawiać, temat ciężki, ale efektowny.

 

Do takich zabaw używam tej taśmy:

 

http://bernashop.com/pl_PL/p/3M-471-Tasma-maskujaca-3mm-x-33m/56?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-01&utm_content=56#nclid=798634c9b9a8c6a647fbdca08e124570

 

Jest naprawdę leastyczna, łatwo daje się ciąć skalpelem, więc spokojnie mozna pociąć paski ok 1mm. Póxniej już tylko benedyktyńska cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.