Skocz do zawartości

Sd.Kfz 251 C/D Holzgas - 1/72 - scratch


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

copycat : Jak dla mnie rewelacja. Dziękuję bardzo.

Za takie foto i szybkość należy się WIELKIE na które zapraszam jak będziesz w Krakowie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W domu na innym monitorze inaczej to wygląda. Jak się uprzeć na 3 kolory to może to wyglądać tak. Barwy są z tygrysa kolejne zdjęcie, w połowie zdjąłem mu kolor żeby pokazać jak wygląda zielony, a jak brązowy w b-w.
Jesteś lepszy jak Rutkowski - powaga. Świetną interpretacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochlebne opinie,robię co mogę i jak umiem

Transporter sklejony i dostał podkład

sd20.jpg

 

sd21.jpg

...i bazę

sd22.jpg

 

sd23.jpg

 

sd24.jpg

Żeby nie było, obicia na rurach wbrew pozorom zrobionę są celowo ( próba na lakier do włosów)

 

Teraz transporterek musi odpocząć więc wracam do podstawki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, obicia na rurach wbrew pozorom zrobionę są celowo ( próba na lakier do włosów)

 

Ja polecam na sidolux. Łatwiejsza metoda (przynajmniej moim zdaniem) a i bardziej można ją kontrolować.

 

Model coraz fajniej się prezentuje. Tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam na sidolux. Łatwiejsza metoda (przynajmniej moim zdaniem) a i bardziej można ją kontrolować.

Malowanie rur będzie zmienione. więc poeksperymentujemy na sido

 

Myślałem, myślałem i wymyśliłem Oto nowa wersja rowerka. Tym razem ze szprychami> Jeszcze parę drobiazgów trzeba będzie dopieścić, ale chciałem szybko podzielić się sukcesem

r2.jpg

A tu ze swoim starszym bezszprychym braciszkiem ( też czekają go drobne korekty), który też zostanie wykorzystany ma dioramce tylko muszę dorobić do niego kierowcę.

r3.jpg

Transporter został wycieniowany i dostał pierszy kolor

sd25.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery rozbrajają! Też taki chce.

Jak wykonałeś szprychy bo jak ja próbowałem sobie taki zrobić to ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dziękuję wszystkim za pochlebne opinie.

 

Teraz wypada odpowiedzieć na pytania i wątpliwości

Rowery rozbrajają! Też taki chce.

Jak wykonałeś szprychy bo jak ja próbowałem sobie taki zrobić to ech...

@Wosiek - z czego szprychy w rowerku?

Szprychy to nic innego jak nitka ze stylonowej pończochy

Może opiszę proces technologiczny produkcji rowera i wszystko będzie jasne (niestety nie robiłem zdjęć z poszczególnych etapów, bo nie wiedziałem jak to wyjdzie, a potem to już było za późno).

Potrzebne materiały

1.Blaszka z której wycinamy koła (użyłem blaszki 0,2mm - cieńsza się za bardzo gięła)

2.Nitka stylonowa z pończochy ( poproście "Matki, Żony lub Kochanki" napewno coś znajdą ) Czemu stylonowa? Bo łatwo się wyciąga z pończochy i jest bardzo wytrzymała co jest niezmiernie ważne.

3.Profile plastikowe - rózne grubości ( oczywiście nożna zrobić i polutować ramę z drutu, ale nie posiadam ani lutownicy, ani nie jestem biegły w tych klockach)

4.Klej typu Super Glue

5.Klej lub szpachla do wyobleń opony

6.Igła z zakrzywionym końcem ( coś na kształt szydełka)

 

Proces montażu

1. Kólko z blaszki okręcamy nitką stylonową przeciągając ją prowizorycznym szydełkiem na okrętkę i podklejamy każdą szprychę super glue. Oczywiście jednorazowo mamy średnicową szprychę, a przesunięcie uzyskamy okręcając nitkę po obwodzie ( na okrętkę) Taki montaż daje pewność, że nitka się nie zerwie, ani nie odklei. Oczywiście poprawne "średnicowanie szprych ładnie wyznaczy nam środek koła

2.Oszprychowane koło okleiłem profilem półokrągłym szer 0,3mm

3.Opona to w moim przypadku zwykły dość gęsty wikol nakładany wykałaczką. Jak zacznie tężeć uformowałem oponę i koło gotowe. Czemu musiałem wykonać ten zabieg? Otóz oklejenie spowodowało, że "opona trochę zatraca "krągłość"

4. Teraz wyjaśni się dlaczego profile zrobiłem z plastiku. Otóz najzwyklej w świecie okleiłem całość tworząc ramę i inne elementy wyposażenia. Wacharze to wydrązony profil półokrągły. Tu już można kleić czym popadnie

 

I to by było chyba tyle w tym temacie.

Oczywiście nie twierdzę, że jest to jedyna słuszna metoda wykonania koła i roweru, ale dzięki temu uzyskamy koło ze szprychami w środku, a nie na zewnątrz ( można przecież było wykonać koło z drutu i je okleić nitką - napewno szybciej i dokładniej, ale szprychy będą po zewnętrznej stronie obręczy)

rower cudny, ale chyba trochę pogubiłeś proporcje ramy. Wiem, że przy takim maleństwie to czasem kwestie 1/2mm w tą czy tamtą, ale różnicę widać sporą :/

Masz rację, trochę przykrótki w stosunku do wielkości kół ( pierwszy miał trochę lepsze proporcje), ale wynika to z faktu, że zastosowałem trochę grubsze profile na ramę, bo koło wyszło grubsze i cieńsza rama była.... za lekka, a z powodu pośpiechu i sklerozy nie zmieniłem wymiarów samej ramy, którą miałem rozrysowaną. Poszedłem na żywioł. Pocieszający jest fakt, że pewnie jak będę robił 20-ty rower to już będzie wszystko OK

Kierowca praca od podstaw?

Rzeźbiarzem niestety nie jestem. Pewnie pobawię się w "chirurga" figurek Preisera i coś z nich sklecę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Uff, ale się rozpisałem. Chyba ostatni raz tyle literek to na maturze z polskiego było

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa otuchy

Kiedy coś nie ''hytlerowskiego''?

Będzie, ale muszę trochę odpocząć od samodzielnych projektów. Może nie do końca "zdradzę" niemiecką technikę, ale planuję zrobić coś takiego

steyer20Bean-wagon.jpg

Wahałem się między projektem 8,8 cm Flak 37 na Zgkw. Sd.Kfz.9 18t - 1/72 Revell+CMK, a właśnie tym przedstawionym na zdjęciu ( nawet wymoczyłem w cleanlux-ie trochę złonu ze steyera ), ale jak na wstępie napisałem trochę odpoczynku mi się przyda.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie śpiesz się jeszcze z tym brudzeniem. Ja nie pokolorowałem Ci przodu, bo częściowo był zasłonięty i nic tam nie widziałem. Może jeszcze z jeden pas, lub dwa na silniku.

Pasów nie będzie. Dlaczego? Drugie zdjęcie przedstawiające model tego sd-ka jest od przodu i po długim wpatrywaniu się w nie ( wyostrzając, balansując kolorami) wychodzi, że część "C' jest jednobarwna. Pamiętajmy, że pojazd powstał jak zlepek wraków i jest mało prawdopodobne, żeby specjalnie został pomalowany w kamuflarz ochronny. Pamiętajmy, że jest1944 i Niemiaszki powoli dostają w "cztery litery" więc ....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno nie aktualizowałem tematu więc czas pokazać coś nowego. Brudzenie pojazdu zrobione. Została plandeka, pociągnięcie całości matem i troche ołowka. Zacząłem również robić otoczenie czyli "stworki i tu mam do Was pytanie.

Jakie wybralibyście ustawienie ?

1. Nic z przodu

pod19.jpg

2. Z rowerem ( tak jak na oryginale, ale trochę ciasno się robi z tyłu i dość duża dziura z przodu jezdni))

pod20.jpg

3. Z wózkiem ( pasuje do niemiaszka w sd-ku patrzącego gdzieś w lewo - zgodnie z oryginałem)

pod17.jpg

 

pod18.jpg

Figurki idące chodnikiem raczej zostaną na 100%

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.