Skocz do zawartości

Sd.Kfz 251 C/D Holzgas - 1/72 - scratch


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledze Greif udało mi się w końcu dopasować właściwe (mam nadzieję) wymiary kotła.

Oto efekt:

k6.jpg

... i dla porównania stary i nowy kociołek

k7.jpg

Oczywiście będzie jeszcze trochę szpachli, ale to już detal.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładnie wyszedł. Starego nie wyrzucaj, szkoda Twojej pracy, a może jeszcze gdzieś się przyda...

Oczywiste, że stary wyląduje w pudełku ze złomem, dlatego też nic z niego nie "demontowałem"

Oba są świetne, ale ten nowy chyba będzie jednak lepiej pasował.

Też tak myślę, a wszystko dzięki Waszej spostrzegawczości ( patrz uwaga od Greif dla którego jeszcze raz )

 

Ok myślę, że problem kotła został rozwiązany i przyszedł czas na przód. Według zdjęcia klapy maski są inne niż w tradycyjnym sd-ku. Prawdopodobnie zajmują tylko połowę swojej normalnej powierzchni i krawędzie są do siebie równoległe co starałem się pokazać rysując odpowiednie linie. Dodatkowo nie widzę zawiasów potrzebnych do uchylania klap

analiza3.jpg

Według tego powinno to wyglądać mniej więcej tak

analiza4.jpg

Zgadzacię się z moją teorią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę odpuściłem sd-ka i pracuję nad podstawkami do niego.

Miało być mniej więcej tak: polna piaszczysta droga i młody nieopierzony kierowca próbujący odkopać się z grząskiego gruntu

pod2.jpg

... ale, coś mi brakowało, jakoś tak jałowo więc postanowiłem wszystko zmienić i powstaje coś takiego

pod3.jpg

pod4.jpg

Taka wizja z cyklu "Prawda czasu prawda ekranu"

pod6.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się dobrze.

Oby też tak się skończyło

Wosiek - chopie - dlaczego masz tak dużo czasu na takie projekty?...ja z pudeł modeli nie mogę pokończyć.

Robię to kosztem snu i dłubię w nocy, bo wtedy mam czas dla siebie. Śpię po 4-5 gdodzin i niestety do pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być lajtowo, a brnę coraz bardziej Jako że postanowiłem w miarę wiernie odtworzyć zdjęcie na którym widać interesujący mnie pojazd dzisiejszy dzień poświęciłem na zrobienie ..... rowerka Będzie on oparty o ścianę domu. Oto efekt

 

r1.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś pomysł na szprychy?

Niestety nie W tej skali szprycha powinna mieć około 0,04mm i to jest dla mnie problem.

Przedni widelec jest chyba trochę za bardzo pochylony.

To się poprawi

A tylny odblask gdzie??

Będzie

 

pozdrawiam

P.S. Z czego zrobić firanki w oknach? Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyłka wędkarska?Może są na rynku jakieś blaszki foto. Lub w ostateczności jakiś drucik (chyba jedynie 0,1mm).

Taaa, a kto to będzie tkał?

No chyba zę włosy z głowy rwać.

No bez przesady. Może sobie daruję tą metodę, bo ostatnio czerep mi trochę się przerzedził

Piękny wyszedł Ci ten jednoślad.

Dzięki za opinię Tobie i pozostałym

 

pozdrawiam

P.S.Aktualizacja podstawki powinna być wieczorem

 

Niestety aktualizacja będzie dopiero jutro. Pilne prace zmusiły mnie do przesunięcia terminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się wygospodarować trochę czasu i podciągnąć projekt. Oto efekt:

 

pod7.jpg

 

pod8.jpg

Jak Wam się to widzi Coś poprawić Zdjęcia robione z lampą i przekłamują ( za dużo brązu na jezdni i nie ten odcień)

Teraz wykończenie parteru od środka, poddasze i dach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.