Skocz do zawartości

Sd.Kfz 251 C/D Holzgas - 1/72 - scratch


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję, za pochlebne opinie. Rozumiem, że nic nie poprawiać ( no chyba, że będę zmuszony po ustawieniu klamotów, które mają tu być )

 

Oczywiste pytanie: Jak rzezałeś te rewelacyjne cegły?

Nożykiem Trumpetera do robienia wgłębnych linii podziału, a wygląda to tak ( przykładowa strona: http://www.mojehobby.pl/Trumpeter-Hobby ... 85460.html )

Najpierw poziomy podział fug od linijki, a potem to już rzeźbienie ręczne.

Tam między chodnikiem, a murem po lewej stronie jest mała szparka. Czy to, że nie przyklejone, czy tak zostaje?...

Zgadza się, budynek nie jest doklejony do podstawki. Jeszcze mnóstwo jest przy nim pracy więc łatwiej będzie mi nim manewrować.

Świetnie to wyszło

Podoba mi się szczególmie malowanie ulicy i chodnika. Tylko farba czy też pigmenty?

Chatka też extra - nie podobają mi się drzwi (nie cierpię faktury drewna do 1/72).

Majpierw cieniowane akryle potem pigmenty i oleje. Ogólnie co mi trafiło pod rękę . Co do faktury drzwi to musisz mi uwierzyć na słowo przy świetle dziennym i z odległości 20 cm słoje są praktycznie niewidoczne, a dzięki temu, że są, farba trochę samoistnie pocieniowała fakturę drzwi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No, w końcu uporałem się z wnętrzem parteru. Chwilę to trwało, bo jakoś pusty dom mi nie pasował i musiałem go umeblować. Poprawki kolorystyczne jeszcze będą np. znikną niebieskie kropki na drzwiach wejściowych, których notabene normalnie nie widać (wyszły na zdjęciach) , czy też wnętrze komody pokoju oliwkowego

Teraz foty

 

pod9.jpg

 

pod10.jpg

 

pod11.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne . Z czego zasłony w oknach zrobiłeś?

Próby były różne, ale ostatecznie to siatka fototrawiona Abera S01 (czyli najdrobniejsza). Ładnie się układała (falowała) przez co wygrała konkurencję

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obraz na ścianie namalowałeś oczywiśćie samodzielnie

Bez przesady

 

Zabawa trwa Dzisieszy urobek to strop.

Belki obudowane cegiełkami

pod13.jpg

.... a tu efekt końcowy za wyjątkiem filarka pod słup

pod12.jpg

W sumie nie wiem po co aż tak to pomalowałem, bo praktycznie nie będzie tego widać po dołożeniu podłogi, ale chciałem przetestować czy tak ją pomaluję od góry. Może być, czy zmieniać kolorystykę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend sprzyja przyjemnością więc pobawiłem się w cieślę, blacharza i dekarza. Oto efekty

 

pod14.jpg

 

pod15.jpg

 

pod16.jpg

 

Zostało jeszcze trochę drobiazgów typu murłata,"podmurowanie" ścianek kolankowych, drabinka do wyłazu no i oczywiście jakieś bambetle.

 

pozdrawiam

 

P.S. Acha, dach oczywiście leży na sucho więc proszę mi nie pisać, że odstaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne, czego użyłeś na poszczególne elementy dachu?

Dachówka to gotowiec wygrzebany z moich przepastnych zapasów ( wg zdjęcia powinna być inna, ale tylko taką dysponuję, a robienie właściwej zajełoby wieki), słup i płatew wycinane z płyty gr.2,5mm, krokwie i miecze to profile Evergreen 1,5x1,5mm, łacenie pod dachówkę profile Plastruct 0,5x0,5 mm, murłata ...jeszcze nie wiem. ( muszę zobaczyć co mi wlezie pod krokwie ) i to by było chyba na tyle.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem odpocząć trochę od podstawki i podgonić transporter ( czytając komentarze można zauważyć, że niektórym spieszno do malowania głównego bohatera ). Zbiornik gazu i przednie orurowanie gotowe

 

sd17.jpg

 

sd15.jpg

 

sd16.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień dystansy na zrobione z drut będą lepiej wyglądać:D a ja bym się pokusił jeszcze o wymianę przynajmniej jednego błotnika na metalowy i jego pogięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień dystansy na zrobione z drut będą lepiej wyglądać:D a ja bym się pokusił jeszcze o wymianę przynajmniej jednego błotnika na metalowy i jego pogięciu

Dystabs pewnie wymienię. Wkleiłem go jak zaczynałem i ... czekam, aż się urwie . Co do błotnika to w oryginale są całe więc takie zostaną

Nie śpiesz się do malowania. Za dobrze ci idzie, aby o jakiejś głupocie zapomnieć.

Z malowaniem napewno nie będę się spieszył.

Zresztą w tej kwestii mam problem i może mi pomożecie. Chodzi o kolorystykę.

analiza5.jpg

1.Na zdjęciu 2 widać conajmniej dwukolorowe malowanie ( buda z wersji D) i zastanawiam się czy drugi kolor to zielony czy brązowy. Piszę conajmniej ponieważ jak dokładniej się przyjrzeć zdjęciu z dużym powiększeniu ( mam je od dłuższego czasu jako tapeta na monitorze) widać na lewej burcie pod rurą schładzającą gaz jaśniejszy kolor ( czyżby jednak trójkolorowy kamuflaż, a może to tylko refleks świetlny lub wyblakła farba?).

2.Co do zdjęcia 1 wyrażnie widać jednobarwne malowanie (buda z wersji C). Czyli ta była "wehrmacht olive"

 

Na koniec, żeby nie było, że nic nowego nie ma mała przymiarka z kolejną rurą

 

sd19.jpg

 

sd18.jpg

 

O razu wyjaśniam : Chodnica włożona na sucho i brakuje podpórek

 

pozdrawiam i czekam na Wasze opinie odnośnie malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień dystansy na zrobione z drut będą lepiej wyglądać:D a ja bym się pokusił jeszcze o wymianę przynajmniej jednego błotnika na metalowy i jego pogięciu

Dystabs pewnie wymienię. Wkleiłem go jak zaczynałem i ... czekam, aż się urwie . Co do błotnika to w oryginale są całe więc takie zostaną

analiza5.jpg

 

jak dla mnie ten zaznaczony jest pogięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie ten zaznaczony jest pogięty

Bez urazy, ale chyba jednak nie masz racji. Oto powiększenie fragmentu foto i moja analiza.

 

analiza6.jpg

 

Zresztą czy to takie istotne? Lepiej podyskutujmy na temat malowaniam bo to jest chyba w tej chwili ważniejsze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowanie zrób jak uważasz bo ciężko coś o tym powiedzieć.

251ermitHolzgasantrieb1.jpg?gl=PL

Na pewno inna bratwa nie jest spowodowana światłem gdyż pada z innej strony (pod czerwona strzałką) ani wypłowieniem farby gdyż ten element jest schowany pod rurą (co to jest chłodnica?). Choć ta plama mi nie wygląda na pomalowaną tylko na jakiś wyciek z chłodnicy czy to tylko rozpływające przejście koloru kamuflażu w cieniu? Jeśli się zdecydujesz dwubarwne to raczej zielony i zółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowanie zrób jak uważasz bo ciężko coś o tym powiedzieć.Na pewno inna bratwa nie jest spowodowana światłem gdyż pada z innej strony (pod czerwona strzałką) ani wypłowieniem farby gdyż ten element jest schowany pod rurą (co to jest chłodnica?). Choć ta plama mi nie wygląda na pomalowaną tylko na jakiś wyciek z chłodnicy czy to tylko rozpływające przejście koloru kamuflażu w cieniu? Jeśli się zdecydujesz dwubarwne to raczej zielony i zółty.

Raczej na 100% nie jest to wyciek. Trzeba mieć na uwadze, że pojazd powstał jako zlepek dwóch wraków więc malowanie nie jest "ganz neue" . Co do malowania chyba skłonię się do Twojej propozycji czyli zielono żólte

 

W ramach małej aktualizacji - kocioł pomalowany

 

k10.jpg

 

k8.jpg

 

k9.jpg

 

Na fotkach trochę mało widać zróżnicowanie rdzy, ale napewno takowe jest

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje 3 grosze, tak od strony graficzno-fotograficznej, bo merytorycznie to do pancerki nie zaglądałem, z 15lat. Wg. mnie to malowanie 3 barwne, to co zaznaczył Kub w zielonym kółku to kolor zielony, ta ciemna plama z tyłu po lewej stronie, to brąz, baza żółta piaskowa. Na zdjęciu widać jasną bazę-piaskowa i duże plamy w 2 odcieniach. Jaśniejsze odcienie to zieleń, ciemniejsze to brąz. Brązowi blisko do czerwieni, a ta w fotografii czarno białej daje prawie czarny odcień. Nie zaleca się modelkom malować ust na czerwono, żeby nie wyszły czarne- tak gdzieś czytałem. Natomiast zieleń mogła dać te jaśniejsze plamy.

Model rewelacja bardzo mi się podoba warsztat.

edit

Wieczorkiem spróbuję to zdjęcie pokolorować tak jak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu na innym monitorze inaczej to wygląda. Jak się uprzeć na 3 kolory to może to wyglądać tak. Barwy są z tygrysa kolejne zdjęcie, w połowie zdjąłem mu kolor żeby pokazać jak wygląda zielony, a jak brązowy w b-w.

251ermitHolzgasantrieb1.jpg

Tiger_II_frontal_Munster.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.