Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 4/1 Panzerwerfer 42 (1/72-Roden)


skikut87

Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu braku natchnienia na podstawkę do jaga, od 4 dni męczę się z takim oto maleństwem

A oto efekty :

 

1005190.jpg

1005187i.jpg

1005182m.jpg

1005179q.jpg

1005178y.jpg

1005177b.jpg

1005176e.jpg

1005172k.jpg

 

A teraz przed mną to co najgorsze czyli detalowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wymieniłeś żaluzji na metalowe blaszki. Te wygladają monstualnie. wiem że ktoś robił warsztat z takim samym i tam go męczyliśmy kilkakrotnie aż wyszły ok.

 

Przyznam miałem taki pomysł ale jakoś o tym zapomniałem ale co mi tam spróbuje i zaraz dotnę sobie blaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i koniec na dziś i dłuższy czas... Wyżyłem się dostatecznie teraz czas na naukę :P

 

1005197.jpg

1005195v.jpg

1005193.jpg

 

a to mój sposób na przymałe gąsienice, rodem z średniowiecznej sali tortur urządzenie do męczenia gąsienic

 

1005192t.jpg

 

Pozdrawiam

Daniel Sarnowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że ktoś robił warsztat z takim samym i tam go męczyliśmy kilkakrotnie aż wyszły ok

Ja, ja, to byłem ja

Dziwna sprawa z tymi gąsienicami, moje były w porządku. Fajny pomysł z podniszczonym błotnikiem, szkoda że sam na takie coś nie wpadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie w sumie nie wyszło Ci najgorzej. Jednak znalazłem poważny błąd w Twoim modelu, aż dziwne że tego nie zauważyłem wcześniej. Chodzi o wózki, a konkretniej założyłeś je zupełnie na odwrót. Sprężyny powinny znajdować się u góry. Dodatkowo zamieniłeś pozycjami koła jezdne i rolki podtrzymujące. Sam się prawie popełniłem ten sam błąd montując swój egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - z ciekawości, jakiego aerografu używałeś

 

http://p.alejka.pl/i2/p_new/54/12/aerograf-tg130-z-regulacja-cisnienia-dwie-dysze-0-2-i-0-3-wysoka-jakosc_0_b.jpg

 

dokładnie takiego dysza 0.3

 

bardzo fajny!
dzięki

Jeszcze czeka mnie poprawianie obić bo zanikły pod płukankami i olejami i podstawka za która nie bardzo wiem jak się zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O... to super efekt, ja pseudoiwaty nigdy nie umiałem okiełznać... głównie dlatego, że ukręciłem tą wewnętrzną część dyszy, kiedy ją pierwszy raz wkręcałem na miejsce.

 

Powodzenia przy dalszej budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie

Niewiele ale zawsze coś w przerwie nad dyplomem skleciłem ramkę i troszkę pobawiłem się jej podłożem:D planuje na nie nanieść jeszcze pigmenty:D potem będę osadzał trawkę i drzewa.

 

1005334q.jpg

1005333b.jpg

1005332c.jpg

1005329y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim zdjęciu widać tył gąsienicy w powietrzu. Dołóż jeszcze gruntu.

 

Naturalnie że tak zrobię plus ubłocę modelik jeszcze na razie został tak postawiony by nie cykać samej ramki.

przy budowie dioramki wzoruje się tym zdjęciem

http://farm4.static.flickr.com/3263/5736812041_94509c3cb7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.