Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie, mnie to koło na wieży też nie bardzo przekonuje. Pomysł dobry, tylko jak to się ma do realu?? Jak w rzeczywistości było by przymocowane do tego zasobnika?? A właśnie, skoro już tu jestem to mam pytanie do kolegów, którzy ten model zaczęli budować od nowa, lub ewentualnie, do budowy wykorzystują jakieś aftermarketowe elementy. Czy w waszych zasobach, zostały wam jakieś nie wykorzystane części z 90-ki Zvezdy?? Wpadłem ostatnio na pomysł zbudowania czegoś takiego:

 

t-72ak_upgraded_russia_01.jpg

 

Kopiat-72ak_upgraded_russia_03.jpg

 

Kopiat-72ak_upgraded_russia_02.jpgt-72a.jpg

 

t-72.jpg

 

To czołg ( sądząc po opisie, chyba błędnym ) T-72AK. Zamówiłem już Tamiyowska 72-kę M1. Po dwusetnym obejrzeniu tych zdjęć, stwierdziłem że pomimo swych niskich umiejętności w scratchu, byłbym w stanie zbudować model tego czołgu. Potrzebował bym tylko kilku części pochodzących z 90-ki Zvezdy, Chętnie bym te części odkupił. Mam tu taki skromny wykaz tych elementów, a mianowicie:

 

F53

F68

F146

F147

D38 x2

F12

F63

F155

F156

F101

C8

F100

F151

 

 

Gdyby komuś te części były nie potrzebne, to tak, jak pisałem, chętnie je odkupię. Troszkę drobiazgów zostało mi po poprzednim zestawie Zvezdy, niestety, części które wymieniłem zostały już zutylizowane wraz z zepsutą 90-ką Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, że w ściance zasobnika wywiercono dwa otwory, włożony w nie śruby i je zaspawano, a później przykręcono do nich koło.

 

P.S. Jutro prawdopodobnie odbędzie się malowanie więc lepiej aby ta sprawa została rozwiązana jeszcze dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gecon to, że jest to SF to nie znaczy, że czołg musi wykraczać poza ogólnie przyjęte normy( tak mi się wydaje ). Uważam, że takie rozwiązanie jest możliwe, ale jeśli koledzy twierdzą, że tak nie mogłoby być to usunę te koło, nie sprawy . Chciałem tylko trochę ,,doposażyć" wieżę.

Zastanawiałem się nad takimi dwoma malowaniami.

malowaniee.jpg

By marekwojtek at 2012-07-04

To przypomina standardowe camo T-90, ale zamiast czarnego jest szary.

t90e.jpg

By marekwojtek at 2012-07-04

To już jest bardziej ,,egzotyczne". bo jeszcze nigdy takowego nie wiedziałem na zdjęciu realnego czołgu.

A to malowanie z Battlefielda 3 to chyba jest takie jak na każdym t-90 tylko kolory są trochę ciemniejsze.

Może ktoś ma jeszcze w swoich zborach ciekawe malowania rosyjskich czołgów ( oprócz piksel kamo ) ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja pomału zbliżam się do końca budowy. Co mi zostało?? Dodatkowe płyty pancerne po prawej stronie modelu, reszta dupereli na górnej płycie pancerza, wybrzuszenie pod klapą silnika, itp. itd. Potem pozostanie mi już ten nieszczęsny podest, którego się boję, bo jeszcze nigdy nie robiłem żadnych odlewów gipsowych i całe malowanie. Ogólnie cały model zaczyna przypominać 90-kę. Niezbyt jestem dumny z tego jak zamocowałem fartuchy przeciw kumulacyjne , ale to wina tego że górna płyta kadłuba była lekko wykrzywiona, czego wcześniej nie było widać. Jak pisałem we wcześniejszy postach, nie bardzo też jestem zadowolony z tych gąsienic, powinienem był wybrać te ze Spade Ace Models, no ale jest już za późno i będę musiał z tym żyć. O to kilka fotek, zapraszam do pastwienia się :

 

Obraz048-1.jpg

 

Obraz046-1.jpg

 

Obraz045-1.jpg

 

Obraz047-1.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czemu te boczne ekrany są tak krzywo ( to są te ekrany przeciwkumulacyjne ) ? ? ?

A czemuż to gąski są złe ? ? ?

P.S. Jutro biorę się za malowanie, ale dalsze szczegóły są ściśle tajne i nie mogę ich na razie zdradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe płyty pancerne, na fartuchach przeciw kumulacyjnych są pod kontem, gdyż chciałem oddać efekt ruchu, wprowadzić nieco dynamiki ( efekt wyszedł tak sobie ). wzór zaczerpnąłem stąd:

 

s8454225.jpg

 

Tu wyraźnie widać, jak te dwie pierwsze, licząc od tyłu czołgu, płyty kołyszą się. Wiem że powinienem też popracować nad fartuchami, które w trakcie takiego podjazdu, też są w ruchu ale nie chciałem popsuć oryginalnych elementów. Gąski nie są złe, ogólnie są fajne, po prostu te ze Spade Ace Models, są dokładniejsze niż Sector35. Co do malowania to spróbuję dać to które Karol111 dał do swojej 90-ki, o to:

 

183041204.jpg

 

Boję się jednak tego malowania, bo samo maskowanie będzie dość trudne i pracochłonne. Karol111 poinstruował mnie jednak jak on maskował swój pojazd ( dziękuję Karol ), i mam nadzieję że przy odrobinie cierpliwości dam sobie radę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do maskowania to w tym miejscu pozwolę sobie zacytować Karola111, który udzielił mi wskazówek odnośnie tegoż procederu

 

Cyt:

Kawałki taśmy maskującej przyklejałem do modelu i rysowałem ołówkiem kontury plam wzorując się na zdjęciach. Potem taśmę odklejałem i wycinałem kontur.

Czasem jak kształt plamy był nieskomplikowany, to rozklejałem odcinek taśmy na macie do cięcia i rysowałem kształt plamy i dopiero potem przenosiłem na model.

Ważne żeby kontury plam się zgadzały a wypełnienia można pozaklejać różnymi kawałkami.

 

Jeśli chodzi o fotki takiego maskowania, to na chwilę obecną, również warto zajrzeć do wątku o 90-ce , którą wykonał Karol111.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki Gecon za wyjaśnienie.

Tak mi się wydaje, że chyba byłoby łatwiej malować standardowe kamo T-90 używając BlueTack-a ( czy jakoś tak ), ale to tylko moje domysły.

 

P.S. Z tych gumowych fartuchów w ruskich czołgach schodziła mocno farba czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Is-7, oczywiście że łatwiej było by malować standardowe kamo używając do maskowania Blue Tacka, lub Patafixa. Mi jednak zależy na tym malowaniu z fotki ( trudniejszym ), gdyż mój model ma przedstawiać pojazd w trakcie pokazu sprzętu wojskowego. Z tego co wiem, jest to malowanie pokazowej jednostki pancernej z Alabino , jeśli się nie mylę z Dywizji tamańskiej (tak wytłumaczył to kolega FAHR ). Jest to dywizja obstawiająca wszelkie defilady i pokazy, więc to malowanie było by w sam raz do mojego projektu. Mam nadzieję że nic nie pokręciłem jeśli chodzi o dywizję i jednostkę, w razie jakiejś pomyłki proszę mnie poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gecon ja pisząc o standardowym malowaniu T-90 myślałem o tym jakie pokazałeś na fotce.

W końcu wstawiam zdjęcia pomalowanego modelu ( był już pomalowany w sobotę, ale aparat był na wyjeździe, z resztą ja też. ) . T-90 dostał już filtry i sido.

 

img3419e.jpg

By marekwojtek at 2012-07-09

img3406qo.jpg

By marekwojtek at 2012-07-09

img3411qp.jpg

By marekwojtek at 2012-07-09

img3410k.jpg

By marekwojtek at 2012-07-09

img3408xv.jpg

By marekwojtek at 2012-07-09

img3409j.jpg

By marekwojtek at 2012-07-09

img3422s.jpg

By marekwojtek at 2012-07-09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku co to za agitacje tutaj uprawiasz?? . Sam pisałeś że może zabierzesz się za 90-kę . Wojtek, tzn. że ja Ciebie źle zrozumiałem z tym standardowym kamo. Niestety, tego z fotki nie można malować, stosując maskowanie Blue Tackiem, gdyż jak widać, przejścia między kolorami są ostre jak żyleta. Z Blue Tackiem, rozmył bym krawędzie, a to było by nie zgodne z rzeczywistością. Dobra, dość moralizowania. Bardzo fajnie pomalowałeś teciaka Wojtku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Model dosłownie przed chwilą dostał kalki i zacząłem malować ruską flagę, ale skończona będzie jutro. Zdjęcia w środę, bo jeszcze kilka rzeczy trzeba dokończyć do zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku co to za agitacje tutaj uprawiasz?? . . Niestety, tego z fotki nie można malować, stosując maskowanie Blue Tackiem, gdyż jak widać, przejścia między kolorami są ostre jak żyleta. Z Blue Tackiem, rozmył bym krawędzie,

 

jeśli mocno rozpłaszczysz blutaka to bedziesz miał ostre przejscie ja na swoim policyjnym mi 2 robiłem przejscie niebieski z białym i wyszło ostre jak żyletka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! W Anglii jest godzina 2 w nocy, a mnie się w góle nie chce spać. Zasnąć nie mogę, gdyż nie dawno, przyjechał do mnie nowy model. Nic specjalnego, ot stara, dobra 72-ka od Tamiyi. Chodzę wokół niej już od dwóch dni i zastanawiam się: Co ja mam z tym zrobić?? Nie chcę skleić po prostu kolejnej, zwykłej 72-ki. Kilka postów wyżej, pisałem że chciałbym skleić to:

 

Kopiat-72ak_upgraded_russia_02.jpg

 

KopiaTT8.jpg

 

t-72a.jpg

 

To kolejna, modernizacja, wysłużonego T-72. Tę wersję oznaczono AK. Mało o niej wiem, bo albo słabo szukam informacji w sieci, lub po prostu, mało o niej piszą. Nie mniej jednak, nie mogąc się oprzeć pokusie, wyciągnąłem z pudła ramki Tamiyi i zacząłem dłubać. Nie będę na razie zakładał osobnego wątku o T-72AK, bo nie wiem co mi z tego wyjdzie. Jak zwykle w przypadku rosyjskich wynalazków, swoją pomocą służył mi Jarek jo i podesłał mi troszkę fotek tegoż o to delikwenta ( serdeczne dzięki Jarku ). Wybaczcie mi proszę że robię śmietnik w tym temacie ale cóż, nie mogę się oprzeć . Ok w wyniku mojej dłubaniny, powstało to coś:

 

Obraz003-8.jpg

 

Obraz001-7.jpg

 

Obraz002-9.jpg

 

Nie wiele tego i niezbyt dokładnie poskładane, ale to dopiero trudne początki. Cieszę się że udało mi się, przeszczepić organy z 90-ki do tego modelu, a jeszcze bardziej cieszy mnie fakt że wychodzi to całkiem ( według mnie ) znośnie. Ok, dość śmiecenia. Jeszcze raz przepraszam za off topic. Już nie będę . Tak po cichu, to poproszę jeszcze o mały doping. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Łady wynalazek się nam szykuje. Przy twoich umiejętnościach Gecon to będzie to świetny model i dawaj go do osobnego wątku, bo będzie większy porządek w T-90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.