Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie też coś się dzieje, model z grubsza skklejony. Na kołach widać docelowy kolor kamuflażu, można porównać z kolorem na wieży, który jest przed wszystkimi zabiegami.

503c96b7408a6df2med.jpg

dbfd726776f531c4med.jpg

1db14acac74ed4bemed.jpg

f56ab0103e6755b1med.jpg

167db70e4545a154med.jpg

Miniaturki do pełnego rozmiaru umieszczę, jeśli ktoś będzie miał takie życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Kolejne fotki modelu. Miały być dawno dane, ale złapał mnie wakacyjny leń. Dałej jednak rady pobrudzić model i zacząć robić podstawkę.

 

Na początek T-90

 

img3665z.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3648tv.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3649l.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3650r.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3651h.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3656j.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3657f.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3660l.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3658tb.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

 

A tutaj to co zrobiłem przy podstawce.

 

img3671n.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3676r.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

img3678o.jpg

By marekwojtek at 2012-07-16

 

 

Ten korytarz wyłożony płytkami będzie płytkami, więc się zbytnio nie przykładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie po prostu bomba ale ale nie żebym miał coś do wykonania flagi bo jest piękna ale nie przekonuje mnie to żeby flaga czyli symbol narodu była na czołgu taka poszarpana i robiąca jako szmatka, bardziej by ją zaczepił na antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

madeira a co Ci się w tej szmacie konkretnie nie podoba ? ? ? Jeszcze będę ją "cieniował" więc może będzie lepiej wyglądała.

A więc może takie małe wyjaśnienie odnośnie podstawki. Ma to być fragment brukowanej ulicy z wejściem do moskiewskiego metra w klimacie post apokaliptycznym, a dokładnie po wojnie atomowej w 2021. Reszty dowiecie się wraz z kolejnymi zdjęciami. Wiem, że nie każdemu będą odpowiadały klimaty SF i post apo ( te skażenie itp. ), ale przy tej podstawce chciałem spróbować zrobić bruk, a żaden inny pomysł nie wpadł mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ułożenie szmaty i jej "struktura" są bardzo dobre -jak na szmatę. Natomiast -po pierwsze się błyszczy, a poza tym przy nie wielkiej prędkości wozu raczej ta szmata by po prostu spadła. Tak mi się wydaje. Co do Twoich planów na podstawkę, to w tym kontekście flaga (która też się błyszczy ) dodaje jeszcze smaczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
Ale sklep ten sam a cena nie wiele wyższa ( od tych z Miniarm-u tylko o cztery franki ), chyba że te z Miniarm-u są lepsze

 

Jakiś czas temu kupilem Miniarm... i się załamalem. Sądziłem, że ich jakość jest zbliżona do produktow Master Club ale nic z tego. One pięknie wyglądają ale tylko na zdjęciu na stronie Miniarmu. Poszczegolne ogniwa rożnią się szerokością miedzy sobą nieraz nawet o 2 mm nie wspominając że prawie każde ogniwko wymaga żmudnego rzeźbienia w "tonach" nadlewek. Jest to towar z pewnością dla ludzi o "silnych nerwach".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witam wszystkich po długiej przerwie!! Jako pierwszy zacząłem temat T-90 Zvezdy na tym forum, ale chyba będę jednym z ostatnich, którzy ten model ukończą. No cóż, dotknięty osobistą tragedią ( nie będę ojcem , malutki Kai odszedł na zawsze ), nie byłem w stanie myśleć o modelarstwie a co dopiero się w nie bawić. Dziś jest już troszeczkę lepiej, pomału się otrząsam z koszmaru i pomału wraca mi chęć na sklejanie. Dobrze, dość już tych osobistych wynurzeń. Chciałem Wam pokazać na jakim jestem obecnie etapie. Mam już prawie w całości sklejony model i na szybkiego odlany, gipsowy cokolik, który mi nie wyszedł i będę musiał odlewać go na nowo. O to kilka fotek:

 

Obraz1001-1.jpg

 

Obraz1002-1.jpg

 

Obraz1003-1.jpg

 

Obraz1004-1.jpg

 

Obraz1005-1.jpg

 

Obraz1006-1.jpg

 

Obraz1007-1.jpg

 

Na dwóch ostatnich fotkach, widać na jaki wpadłem pomysł Otóż postanowiłem że poprawię, skopane przez producenta, proporcje modelu. Jako że na innym forum, znalazłem przepis jak to zrobić, w dodatku posiadam potrzebne do tego zadania elementy ( całe podwozie wraz z wanną ), stwierdziłem że zaryzykuję i sobie troszeczkę pociacham. A co tam?? Nic nie tracę, najwyżej mi nie wyjdzie. Jutro dzień wolny od pracy, więc powinienem podłubać coś więcej. Na razie to wszystko i do następnego razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda bajkowo ja bym już raczej nie pruł bo można skopać ale jak uważasz .

Jak masz drugie podwozie to porównaj lepiej najpierw sobie z fotkami oryginału które masz na tym forum ze wschodu tam są niezłe zuchy i yeż maja pojma co poprawić . Rolki można obniżyć oraz zmienić lekko kąt pierwszego wahacza ale ten kolega na Armoramie chyba zrobił za mocnego

bolida z 90 .

Rub jak uważasz będę kibicował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, jak pisałem wcześniej, ja niczego nie ryzykuję, tnąc i przerabiając tą wannę. Model faktycznie, wygląda na złożony, ale jego górna płyta nie jest przytwierdzona na stałe do podwozia, więc gdyby udało mi się prawidłowo przerobić tą zapasową wannę, będzie to tylko kwestia przełożenia góry modelu i gąsienic, bo koła też są jeszcze nie przyklejone. Jeśli, natomiast ta przeróbka mi nie wyjdzie, model pozostanie w stanie, jakim go widać na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?? Macie rację, nie będę już kombinował. Zresztą mój model i tak nie stoi płasko na ziemi, więc to czy jest on za wysoki, czy nie, po prostu ginie i nic nie widać. Zostawiam go tak, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.