Skocz do zawartości

T-90 Zvezda 1/35


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 366
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witajcie wszyscy !! Moją 90-kę spotkał mały wypadek ( na tyle mały że nie było z niej co zbierać i ratować ). Własnie dziś dojechała do mnie nowa 90-ka. Ja pisze jednak w innej sprawie. Otóż przegladam sobie to rosyjskie forum, na którym, tamtejsi modelarze, przerabiają praktycznie cały model i jedna rzecz wpadła mi w oko, a mianowicie to:

 

dscf4891i.jpg

 

Powiedzcie mi, czy ta płyta pochodzi z jakiejś konwersji?? Bo na samoróbkę mi to nie wygląda. Jeśli to konwersja, to może ktoś z Was się orientuje jaki to zestaw?? Dzięki za jakiekolwiek info. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Paweł ,ten element został zrobiony z polistyrenu .

Niepokoją mnie te wypadki -najpierw T-72,teraz T-90 .

Niebawem zakończę pracę nad elementami do T-80 i trochę się boje o "żywotność tego modelu "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58, spójrz parę postów wyżej a zobaczysz że zmieniłem plany, jednak mojej 90-ce się to nie spodobało i postanowiła polatać sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58, przestań mnie kusić tymi dodatkami bo mnie żona z domu wyrzuci . Ja też zamawiam koła, gąski i wkm i na tym koniec zakupów. Na tyle zgodził się mój bank centralny czyli szanowna małżonka . Biedaczka juz słuchać nie może tych moich wymysłów a słowa czołg i model wywołują u niej białą gorączkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulik58, teraz rozumiem dlaczego kobiety mówią: Wy faceci, wszyscy jesteście tacy sami. Ja dla swojej żony mam takie samo wytłumaczenie hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zanim zacznę cokolwiek zamawiać, najpierw postaram się dobrze zrobić niektóre przeróbki o których jest mowa w temacie. Jak to mi wyjdzie, pomyślę o żywicach i innych duperszwancach. Oczywiście gąski, koła i wkm zamawiam na 100%, ale kusi mnie także zestaw do wzbogacenia kadłuba. No ale to melodia przyszłości, najpierw podstawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na postepy napiszę, że wytłunmaczenia dla mojej mam dokładnie takie same. Dziś nawet powiedziałem, że trzeba by kupić nowy aparat a ona na to że te moje hobby coś za drogie się robi no to ja na to że to na wczasy chciałem. A ona na to - kasę na wczasy masz? To mi tu oczu nie mydlij - twój stary jest jeszcze dobry. No i diabli wzieli plany zakupu aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze trza bedzie zwrocic sie do moderatorow z prosba o otworzenie nowego dzialu np:jak wytlumaczyc zonie potrzebe zakupu .....

 

Nic nie tłumaczyć ! Kupić, przemycić, schować i powiedzieć potem że leży od 2 lat. 99.87 % kobiet nie odróżni shermana od T-72 i Spitfire'a of Mustanga a skala jest pojęciem abstrakcyjnym. Ceny odklejać z pudełka. Jak się da wkładać mniejsze modele do pudełek z większymi. Przy zakupie wysyłkowym lub z allegro podawać adres do pracy.

 

 

Przepraszam za spam ale musiałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moze trza bedzie zwrocic sie do moderatorow z prosba o otworzenie nowego dzialu np:jak wytlumaczyc zonie potrzebe zakupu .....

 

Nic nie tłumaczyć ! Kupić, przemycić, schować i powiedzieć potem że leży od 2 lat. 99.87 % kobiet nie odróżni shermana od T-72 i Spitfire'a of Mustanga a skala jest pojęciem abstrakcyjnym. Ceny odklejać z pudełka. Jak się da wkładać mniejsze modele do pudełek z większymi. Przy zakupie wysyłkowym lub z allegro podawać adres do pracy.

 

 

Przepraszam za spam ale musiałem ...

 

 

Zatem poradnik, jak radzić sobie z żoną uważam za otwarty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
...Mysle na trakami,na Hobby Easy sa dostepne te z Miniartu+kola napedowe,napinajace,oraz metalowe,problem w tym jak beda pasowac do kol z Zwiezdy.

 

 

Ja w nie długim czasie sprawdzę jak się mają aftermarketowe gąski do kół Zvezdy. Dziś zamówiłem metalowe gąsienice Sector35. Mam nadzieję że nie wywaliłem kasy w błoto, na zdjęciach te gąski prezentują się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamówiłem metalowe gąsienice Sector35. Mam nadzieję że nie wywaliłem kasy w błoto, na zdjęciach te gąski prezentują się nieźle.

 

Oczywiście będziesz na tyle miły, sympatyczny, uprzejmy, uczynny , życzliwy i zrobisz fajnego inboxa tych gąsek, nieprawdaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
I jak robi tu ktoś coś ?

 

Oczywiście że się robi , tylko czasu na robienie zdjęć nie ma. Ja osobiście zacząłem od nowa i jak na razie za wiele nie zrobiłem. Obecnie działam sobie z wieżyczką dowódcy i jej obiektywem. Tak to wygląda:

 

Obraz002-8.jpg

 

Obraz003-7.jpg

 

Obraz001-6.jpg

 

Obraz004-9.jpg

 

Czekam też na gąsienice Sector35, ale idą do mnie chyba przez Antarktydę, bo coś dotrzeć nie mogą. Ot i tyle co na tą chwilę skonstruowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.A jak tam T-80 trzyma się kupy ?

 

To fakt, miałem dwa razy pecha z modelami, ale BV-ka, jest modelem pod specjalnym nadzorem. Nikt nie ma prawa zbliżać się do miejsca w którym sobie stoi i czeka na dodatkowe części. Postanowiłem że obydwa teciaki wyposażę w gąsienice Sector35, pod koniec czerwca te gąski:

 

Gski.jpg

 

trafią do BV-ki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! Mam troszkę czasu, więc mogę coś podłubać z 90-ką. Zanim jednak coś pokażę, chciałbym nadmienić że to co będzie widać na fotkach to tylko przymiarki, więc proszę mi wybaczyć, jak coś będzie krzywo, lub nie dokładnie. Ok, pisałem że moja 90-ka będzie miała metalowe gąski i ma . Wyrób firmy Sector35 jest całkiem przyjemny, zarówno wizualnie, jak i pod względem łatwości składania. Nie jest co prawda tak subtelny jak Miniarm i jego żywiczne gąski, ale przynajmniej jest solidniejszy jeśli idzie o wytrzymałość ( nie ma ryzyka połamania ogniwek ). Składa się w ten sposób że z jednej strony ogniwka jest malutki pin na który zakładamy kolejne ogniwko. leciutko wciskamy jedno w drugie i na samym końcu łączymy to wszystko drucikiem, dołączonym do ogniwek. A o to jak te gąski się prezentują:

 

Obraz014-4.jpg

 

Obraz013-3.jpg

 

Jak pisałem, może brakuje im subtelności Miniarmu, ale też są całkiem nie złe i świetnie nadają się do efektu końcowego, który chciałbym osiągnąć:

 

s8454225.jpg

 

A tu kilka fotek modelu obutego na razie tylko w jeden bucik:

 

Obraz007-8.jpg

 

Obraz008-8.jpg

 

Obraz009-7.jpg

 

Obraz010-6.jpg

 

Obraz011-4.jpg

 

Obraz012-4.jpg

 

Zapomniałem jeszcze nadmienić o kompatybilności tych gąsek z kołami napędowymi. Nie mam najmniejszych zastrzeżeń, jeśli chodzi o Sector35. Gąski świetnie wpasowują się w zębate koła modelu. Może u mnie są zbyt mocno napięte, ale łatwo to poprawić. Pozdrawiam wszystkich podglądaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.