Skocz do zawartości

MH-47E Chinook / haubica M102


dak3000

Rekomendowane odpowiedzi

To tak:

Co do oszklenia to spróbuj stopić to lutownicą a potem wyrównać papierem ściernym i dopasuj do nowej wersji dziobu, jeżeli nie chcesz ryzykować na razie to poczekaj do niedzieli spróbuje zrobić to na swoim chinooku (grat) i zamieszcze zdjęcia z prac.

Co do części transportowej to nie musisz robić pełnego wyposażenia, bo i tak zamkniesz na cztery spusty i guzik będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie...

trochę praca posunęła się do przodu,ale bez szaleństwa oto efekty.

Położyłem tapetę wewnątrz( ze sreberka po śmietanie bo miało ciekawą fak-turę ) kokpit i luk bagażowy.

Przy następnej odsłonie chyba skleję już połówki...

Sofa wciąż czekam na to co mi napisałeś w ostatnim poście bo już od tamtej pory kilka niedziel minęło

 

rodek001q.jpg

rodek002.jpg

rodek004.jpg

rodek005.jpg

rodek006.jpg

rodek006.jpg

rodek008.jpg

rodek009.jpg

rodek010.jpg

rodek013.jpg

rodek014.jpg

rodek015.jpg

rodek016.jpg

 

Na razie to tyle mam nadzieje że po świętach coś się znów pojawi ... czekam na wasze sugestie i uwagi Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 4 niedziele, ale ostatnio mam za dużo na głowie (egzamin, święta, rodzina się przeprowadza) i naprawdę nie mam kiedy usiaść do modelarstwa , ale jednak proszę bardzo Chinook z obciętym dziobem.

Ograniczyłem się tylko do ścięcia bo nie posiadam tej części do zmiany wersji modelu:

 

P1030101.JPG

 

Ogólne porady to wytopić dużą diurę i powoli ją powiększać, a potem papierem ściernym wyrównać. Idzie trochę lepiej niż topienie w zwykłym plastiku, ale trzeba zadbać o wentylacje. Uważać trzeba żeby nadtopiony plastik nie tworzymł grudek na zewnątrz.

 

Wracając do projektu to wygląda fajnie, widać że trochę aparat szwankuje ale ja też mam z tym problem

Faktura jest w porządku. Trochę mi nie pasują te kolorowe światełka...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ... po małej przerwie.

Świat goni do przodu, a roboty nie u bywa... a więc powoli ruszam znów z projektem. Oto kilka fotek z moich postępów.

 

miks022.jpg

miks023.jpg

miks024.jpg

miks026.jpg

miks027.jpg

miks031.jpg

Mam pytanko ... nie chciał bym popełnić błędu ale czy końcowy element rampy chowa sie tak jak na ostatnim zdjęciu?

Bo kiedyś znalazłem zdjęcie ,że tak jest i postanowiłem to wykorzystać ale nie chciał bym popełnić gafy ...

miks032.jpg

miks035.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 4 niedziele, ale ostatnio mam za dużo na głowie (egzamin, święta, rodzina się przeprowadza) i naprawdę nie mam kiedy usiaść do modelarstwa , ale jednak proszę bardzo Chinook z obciętym dziobem.

Ograniczyłem się tylko do ścięcia bo nie posiadam tej części do zmiany wersji modelu:

 

P1030101.JPG

 

Ogólne porady to wytopić dużą diurę i powoli ją powiększać, a potem papierem ściernym wyrównać. Idzie trochę lepiej niż topienie w zwykłym plastiku, ale trzeba zadbać o wentylacje. Uważać trzeba żeby nadtopiony plastik nie tworzymł grudek na zewnątrz.

No błagam a nie lepiej wydać te kilka zł na czeską żyletkę i to ładnie wyciąć ? Choć w sumie do tej skali lepiej było by użyć piłki z trumpetera bo jest mniejsza i łatwiej nią operować. Potem ładnie obrobić pilnikiem, papierem itd. i wsio

Nawet nie próbuj lutownicą bo będziesz musiał szukać nowej szybki... Sam model i pomysł super, czekam na kolejne zdjęcia

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę z tym maskolem, ale jak do tej pory nie miąłem z tym problemu.

Przy ostatnim projekcie Cobry, maskol był nałożony przez kilka tygodni różnica była tylko taka że oszklenie miało zrobione dodatkowe ramki z taśmy, a wnętrze było wypełnione maskolem, ale przy ściąganiu nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Ojojoj pokryłeś oszklenie różowym maskolem humbrola? Jeżeli od kilku dni jest zaschnięty to już go nie zdejmiesz.

E tam, ja nigdy takich problemów nie miąłem a leżał nie raz kilka tygodni, czasem może być ciężko go zdjąć jak jest pokryty farbą bo tworzy się na nim sztywna powłoka, ale plastiku mi nigdy nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem na jaki ma na starcie ,to taki jak rozwiązać w miarę estetycznie formę zawisu. Chciałem to zrobić na zasadzie napiętych lin, ale liny które zamierzam użyć są zbyt wiotkie by utrzymać Chinooka. Może macie jakieś propozycję ?

Nie wiem czy już rozwiązałeś ostatecznie ten problem, ale ostatnio widziałem w sprzedaży takie samolociki które utrzymują się w powietrzu dzięki polu magnetycznemu, tzn. w modelu jest magnes i w podstawce. Problem by był z doborem magnesu i umiejscowieniem go w podstawce tak by wiatrak "nie spadł" z tego pola. Ale chyba jest to możliwe skoro coś takiego sprzedają. Jak znajdę to wstawię linka. Chyba Revell to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bez sensu bo lekko przesuniesz magnesy względem siebie i helikopter Ci odleci w bok, a magnesy nie są wieczne, tym bardziej że taki chinook też lekki nie jest. Dorwij jakiś twardy najlepiej stalowy drut,wygnij odpowiednio, posmaruj klejem i owiń jakąś nitką. Był tu gdzieś model Blackhawka w 1:35 jak on się utrzymał to Chinook tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomysły magnesy misie podobają i nawet miałbym takie mocne magnesy neodymowe które znajdują się w komputerach, ale jak kolega zauważywszy wcześniej ich pole magnetyczne jest mocne ale nie na tyle by unieść model na wysokość 10-15cm .

Drut stalowy jest ok ale nie mogę znaleźć na tyle cienkiego .

Moje prace troszkę ostatnio stanęły, ale w zeszłym tygodniu znów zabrałem sie za ten projekt niedługo jakieś fotki wrzucę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poszukać tego w sprzedaży, jak nie będzie zbyt drogie to się kupi i zobaczę jak to jest rozwiązane. Może to cztery magnesy utrzymujące model w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne i schludne rozwiązanie i warte rozpatrzenia .

Ale przy Chioonku jest mały problem bo nie mam za wiele opcji jak zamontować tą podporę.

Pod spodem będzie haubica, a tylna klapa lekko otwarta, ale do puki wszystkiego razem nie spasuje spekulować.

Ale nie ukrywam że jest to bardzo ciekawy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja pisałem wcześniej kilka fotek z ostatniej dłubaniny ...

 

chinook002.jpg

chinook001.jpg

chinook003.jpg

chinook003j.jpg

 

Kolejny problem jaki będzie minie nurtował to spasowanie owiewki tak jak przy kilku wcześniejszych modelach.

Może co niektórych załamie lub wkurzę, ale zostaje przy owiewce z wersji E ale reszta projektu jest wersja D . Wersja D z tą kabina występuje tylko w wojskach czeskich i angielskich ( może nikt nie zauważy) Powód błahy nie odważę się jej sam przerabiać, oryginalnej nie potrafię dostać .

chinook004.jpg

chinook005.jpg

chinook006.jpg

chinook007.jpg

... to na razie tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Może ktoś interesuje się tym wątkiem jeszcze więc zadam pytanie odnoszące się do tego MH-47 Italeri 72:

jak wykonać estetyczną podsufitkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ... temat trochę odpuściłem ,ale nie zapomniałem .

Jak coś się ruszy w temacie to wrzucę pare fotek, co do kalek przypomnij się jak go skończę , a na pewno się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.