Skocz do zawartości

Mięso i wędliny 1/35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętamy!!!

 

Ale coś mi się wydaje że proporcje poleciały. Na mój gust i pamięć to lada jest za niska i waga trochę za mała.

http://wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,5653062,_Bezmiesne_poniedzialki____relikt_PRL_sie_ostal_.html

 

i tu na dole:

http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=8033

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś mi się wydaje że proporcje poleciały. Na mój gust i pamięć to lada jest za niska i waga trochę za mała.
Lada by jeszcze uszła - w końcu nie było czegoś takiego, jak standard wymiarów lady - dawało się to, co się miało. Lecz waga - rzeczywiście, jakby nieco za mała. Chyba, że zaczęli produkować jakąś wersję "mini". ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kermit,

To zależy o którym okresie rozmawiamy.

Na moje oko to lata 80-te.

Wskazują na to fryzura tej młodszej klientki i torby na zakupy (choć tu jest pewien brak - torba bez nadruku reklamowego była do bani. Brakuje napisu Marlboro albo przynajmniej Pewex. Torba starszej Pani wygląda ok ale brakuje jej barwy - takiej szarej albo brązowej i delikatnych przetarć wierzchniej warstwy.

Szkoda że Gościu nie zaczerpnął inspiracji w Bareii i filmie "Poszukiwany poszukiwana" gdzie Pokora - Marysia na składaku Wigry 2 wiezie cukier w tzw siatce!

Idąc dalej - nie prawdą jest ze taka lada to miała wysokość taką jaką wstawili.

W ówczesnym czasie działały mało śmieszne instytucie jak IRCHa czyli tzw "kontrol".

Dlatego też nieistotnym było że "Kurczaka podaje sprzątaczka brudną ścierką" ale ta lada... "Wiesz po co jest ta lada?"

"Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest lada na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tą ladą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest lada sklepowa, w oparciu o sześć instytucji, ..."

Poza tym ile towaru by tam sklepowa upchnęła? Tego "spod lady"

 

A wysokość jej była określona w tzw Normie Branżowej - kiedyś coś takiego funkcjonowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widać, że pamiętasz jeszcze dawniejsze czasy, niż ja. Zatem nie pozostaje mi nic innego, jak przyznać Ci rację. Szczególnie przekonałeś mnie argumentem "spod lady". ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O...jaaa cieeee!!!

Teraz dopiero przylukałem co ona tam ma pod tą ladą! Czyli Gościu czuje klimat epoki!

Ale tu jest niestety kolejny błąd, bo ja tam widzę półtusze! A to błąd natury logistycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz Ari to nie są lata 80-te . To dycha do tyłu a nawet 15 i wtedy pasuje i fryzura i półtusza i braki kolejki oraz reklam na torbach. Gościu i znów o Tobie piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, w latach 60-tych to były takie ładnie ułożone - patrz np. Kalina Jędrusik

A ta tu to taka uboga Farah Fawcett.

W 80-tych to już jakby piorun w miotłę strzelił.

Czyli późny Gierek, albo nawet wojna Jaruzelska.

Odnośnie toreb to młoda ma polietylenową a tych w latach 60tych nie było.

A brak kolejki - jak nic nie było to nie było i kolejki - ludzie "głupie" nie byli. Kolejki się formowały jak miało być. Komitety kolejkowe były... w nocy listę sprawdzali - niezłe jajca z tym były.

 

Co do tego "błędu" odnośnie półtusz pod ladą - ciężko byłoby tej "kierowniczce" tym handlować. Odsyłam do klasyki filmu polskiego czyli Miśia i sceny w kiosku ruchu.

I Gościu zapomniałeś o jednej ważnej rzeczy! Papierze do pakowania. Powinien być taki brązowo szary papier na ladzie. No bo jak kierowniczka te mięso zawinie??? No jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o latach 70-tych nie 60-tych (wczesny Gierek, późny Gomułka-fakt ten był na stanowisku 1sek. od 56do70). Miś to komedia nie dokument należy brać poprawkę na to co tam S. Tym wyczynia

Co do fryzury to takie już były pod koniec lat 30 i w latach 2WŚ. Zobacz też te buty co mają na nogach. A strój pani "szefowej" jakoś też mi nie wygląda na 80-te lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty powiadasz

Znam miasteczko niedaleko Warszawy gdzie w tym czasie mawiano - "dwa lewe - też para"

Co do "Misia" to mało istotne co tam Tym wyczynia, ważne że oddaje ówczesną rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty powiadasz

Znam miasteczko niedaleko Warszawy gdzie w tym czasie mawiano - "dwa lewe - też para"

Co do "Misia" to mało istotne co tam Tym wyczynia, ważne że oddaje ówczesną rzeczywistość.

 

Ari chyba za bardzo popadasz w stereotypy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to się zgadzam! Jako że z wojskiem - dzięki Bogu - mam do czynienia tyle ile ja chcę a nie wojsko wyobrażenie o kapralach takie, że kapral to Wiaderny z Krola ale podobno gdzieś są i tacy/takie kaprale - http://bartoszweglarczyk.blox.pl/2009/03/Oto-najpiekniejsza-izraelska-zolnierka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.