Skocz do zawartości

PzKpfw IV Ausf. J (SdKfz 161) Mid Product - Dragon 6556 1:35


woto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Najpierw próbowałem zmyć wódą, ale rezultat żaden. Więc spróbowałem płynem do czyszczenia aerografu vallejo i wtedy poszło. Wziąłem patyczek do czyszczenia uszu. Jedną końcówkę zamoczyłem w płynie i delikatnie zwilżyłem rysę i od razu suchą końcówką wycierałem. Jak zacząłem wycierać tą końcówką z płynem to dochodziłem do farby niżej i mi ją rozjaśniło, więc trzeba suchym patyczkiem. Nie wszystkie rysy wycierałem do całkowitego zniknięcia, przez to pozostał taki efekt delikatnych odprysków . W sumie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło .Teraz pozostaje jeszcze zlikwidować gdzieniegdzie smugi po płynie i powinno być dobrze. Na razie tanka zostawię a zajmę się płytami bocznymi. Jeśli ma ktoś linka do fajnie zrobionych płyt to proszę o podesłanie. Przeglądałem parę ale większość jest dość mocno podniszczona a nie chcę ich znowu za mocno zmaltretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulżyło mi bo jak zobaczyłem te obrażenia na pancerzu to serce mi zamarło. Z uwagi że od ośmiu lat dowodzę czołgami (T-72, PT-91 i teraz Leopard 2A4) pozwolę sobie na mały wykład. Wiadomo, podczas wojny czołgi są bardzo intensywnie eksploatowane i nikt nie będzie sobie zawracał głowy pojedyńczą rysą na pancerzu. Ale, żywotność czołgu na polu walki podczas II WŚ liczyło się w dniach. I czołg przeważnie nie miał szczęścia zardzewieć czy porysować się do poziomu jaki wielokrotnie widuje się na niektórych modelach. Poza tym od tego w jakim stanie jest maszyna zależy życie załogi i ja jako dowódca nigdy bym nie pozwolił żeby załoga tak ją zapuściła czy to w czasie pokoju czy tym bardziej na polu walki. Model poza tym bardzo ładny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po świątecznej przerwie pasuje coś ruszyć. Dorobiłem linę i gąski z przodu. Dodałem trochę kurzu tu i tam i zająłem się osłonami. Po zrobieniu małych obić na krawędziach, polakierowałem i porobiłem zacieki. Nie chcę się za bardzo bardzo nad nimi znęcać więc pewnie je trochę przykurzę i popapram delikatnie błotkiem, no chyba że widzicie to inaczej.

 

csc3274.jpg

csc3278.jpg

csc3280.jpg

csc3282.jpg

csc3290.jpg

csc3288.jpg

csc3286.jpg

csc3284.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najładniejszych "czwórek" jakie widziałem. Mogę cię prosić o zdjęcia mocowań liny, bo muszę w moim coś urodzić, a nie bardzo mam pomysł jak?

Kurde i Krzysiek mnie ubiegł w napisaniu że to jedna z najładniejszych czwórek jakie widziałem...

Podziwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała taka aktualizacja związana z osłonami. Są obecnie w takiej formie. Zostawić już takie jak widać, czy coś jeszcze doprawić ?

 

oslony.jpg

 

Namiot własnej produkcji plus świeczki 2x65W 5500K (odpowiednik 2x350) no i pożyczony od juniora stolik

namiotr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt namiotu to tylko 6 zł ( koszty materiału). A jeśli chodzi o pytanie dot. pigmentów to pierwsze wyciapkowałem z pędzla ( namoczony pędzel i potem albo dmuchać w niego powietrzem z aero albo wykałaczka i pocieranie o włosie) preparatem AK INTERACTIVE 015 - Dust Effects, a błotko to pigment vallejo sucha ziemia, na razie utrwalona benzyną, żeby można było łatwo usunąć w razie uzyskania kiepskiego efektu - mam nadzieję że odpowiedziałem na Twoje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewnie to już jeden z ostatnich postów dotyczących tego tanka. Na tą chwilę nie za bardzo przychodzi mi do głowy co by jeszcze można było przy nim podłubać, chyba że koledzy mają jakiegoś pomysła. Na tą chwilę zostaje w takiej formie.

 

3319r.jpg

3321p.jpg

3323f.jpg

3325z.jpg

3327d.jpg

3331v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.