Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeszcze nie zacząłem lepić a wy mi już tak porzeczkę dźwigacie że niedługo będę musiał jakąś tyczkę sobie załatwić aby przeskoczyć ten projekt.

 

Jak tylko Ci się chce to popraw .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity mogłeś zrobić frezem.Miały by łagodniejsze łebki. Ale jest super. Leży idealnie.
Ledwo je widze, he, he.

Coś mi się zdaje że się pospieszyłem z tymi gaskami z Acaademy. To są 40 a nie 36 i pasują do wersji późniejszej. No nic to, poczekam aż przyjdą. Zresztą bardzo tani były.

Dziś większość czasu spędziłem zaklejając i szpachlując dziury. Jutro pewnie dam foty, bo teraz i tak jeszcze nie gotowe - szpachla schnie do nastepnego szlifowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów co montowali ten model. Co jest z tymi zawiasami na bocznych włazach wieży? U mnie ich nie ma, ale każdy z was ma je zamontowane. Ponadto w wątku kolegi Anderan zauważyłem że na początki ich nie miał a potem się pojawiły. HELP. Czy one sa gdzieś w wypraskach czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów co montowali ten model. Co jest z tymi zawiasami na bocznych włazach wieży? U mnie ich nie ma, ale każdy z was ma je zamontowane. Ponadto w wątku kolegi Anderan zauważyłem że na początki ich nie miał a potem się pojawiły. HELP. Czy one sa gdzieś w wypraskach czy co?

Czy chodzi Ci o czesc B-11 I B-13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o te części - już je znalazłem.

Trochę porobione, ale jak widać na taśmę jeszcze.

 

PICT0242.JPG

 

PICT0244.JPG

 

PICT0245.JPG

 

Figuranci będą z zestawu - bo i tak są lepiej wykonani niż ja umiem malować

 

PICT0246.JPG

 

PICT0248.JPG

 

Dziś chcę zrobić tył. Czy są tam jakieś ważne rzeczy do poprawki? Pytanie odnośnie tłumika. Czy na końcach tłumika to był tłumik (będę robił fakturę rdzy) czy to były jego uchwyty (chodzi mi o zaślepienia rury)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza walka z materią. Znowu trzeba było sie przeprosić ze szpachlą. Zalepione dziury w spodzie wanny i pod błotnikami. Od spodniej strony błotników był chyba milion wypychaczy - zaszpachlowane. Wieży też się trochę oberwało. Podoklejałem jej trochę duperelków i poszpachlowałem. Czy wizjery w tych rocznikach z płyty DVD będą ok? Coś mi się zdaje że one baredziej pasują do współcześniaków. Ma ktoś jakieś ciekawe patenty?

 

PICT0250.JPG

 

Zrobiona faktura rdzy na tłumiku. Piotrkur chodziło mi o skrajne części (ale nie wiedziałem jak to opisać) - też je pokryłem szpachlą.

 

PICT0256.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figuranci będą z zestawu - bo i tak są lepiej wykonani niż ja umiem malować

Krzysiek rozbawiłeś mnie od rana Dzięki

Zrobiona faktura rdzy na tłumiku. Piotrkur chodziło mi o skrajne części (ale nie wiedziałem jak to opisać) - też je pokryłem szpachlą.

Te boczne dekle to integralna część tłumików. Jest ok. Uchwyty to tylko te opaski. Ładnie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, miałem na myśli figurki - czołgi już nie są chyba takie złe.

Teraz przerwa, bo mam na popołudnie i za bardzo czasowy nie będę. Padł na drugim forum (moje pierwsze a i "...tam przyjaciół kilku mam, od lat...") pomysł aby wymienić te zewnętrzne masywne plastikowe mocowania tłumika na opaski blaszane. Ma ktoś jakąś fotę jak to powinno wyglądać? Mam takie na którym widać, że z góry to był pasek blachy, ale od spodu już nie za dobrze widać.

 

PICT0207.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, miałem na myśli figurki - czołgi już nie są chyba takie złe.

Krzysiek ja też miałem na myśli figurki. Rozbawiło mnie Twoje porównanie. Co do mocowań tłumika. a proponowałem blachy Nawet jak połowy nie wykorzystasz to i tak efekt jest kosmiczny. Poszukam co mam u siebie i jak wygląda to mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robercie. Musze to sobie jednak przemyśleć. No bo tak. Jak zostawię jak jest to będę sobie mógł cały tłumik ładnie pomalować, tył modelu też i na koniec to przykleić. Ale jak dam się do przeróbki na blachę - która w sumie nie powinna być zbyt trudna tyko cztery kwałaki taśmy to musiałbym to wszystko przykleić przed malowaniem. No i nie wiem jak to by wtedy było bo wygląda na ciasno trochę. Trzeba to sobie przemyśleć.

 

A przy okazji postu - co najlepiej nadawałoby się na łańcuszki do wyrzutnikó dymu? Najmniejszy RB model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najlepiej nadawałoby się na łańcuszki do wyrzutnikó dymu? Najmniejszy RB model?

Ja do takich rzeczy stosuję malutkie fototrawione. Nie spotkalem się z tak małymi ogniwkami. Co do tłumika. Przyklej te blaszki u góry, pomaluj tłumik osobno, wklej go i na końcu doklej blaszki na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.