Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

O nie ładnie Następny miał być KW-2

To będzie mój następny jak skończę obecne projekty tylko w 1/35.

 

A na poważnie to ładnie ci idzie.

Jako że Grant jest modelem wymagającym postanowiłem sobie zrobić tak zwany modelik relaksacyjny czyli prosto z pudła.
Coś mi się wydaje, że jednak nie odpuścisz i coś tam od siebie dodasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Markuz, więc wytłumaczę. KV-2 to jest model trumka i nie chcę go robić na szybko. Natomiast ta Tamiya to bardzo tania, no i jak nie wyjdzie to nie. Płakał nie będę, bo to model nie planowany. Ale masz rację. Więc jak tylko skończę Granta (bez znaczenia w jakim stanie będzie panzer) ruszam z KV. Ale cieszę się że pamiętasz. Mam nadzieję, że będziesz tam też zaglądał.

 

Coś mi się wydaje, że jednak nie odpuścisz i coś tam od siebie dodasz.

No i tu masz rację, choć to raczej będzie naprawdę minimum. Taki więc na razie dodałem wstawki przy osiach - bo były szpary, blachy na spodzie tyłu (nie wyszly mi najlepiej, ale blacharz ze mnie kiepski), no i musiałem dorobić wyrzutniki granató bo gdiześ mi tę część wessało i znaleźć nie mogę. Dlatego wygląda jak wygląda.

 

Co do tłumika to sam siebie przekonuję żeby te pasy zrobić. Tak więc chyba go szeszlifuję na zero, dam mu fakturę, a potem te paski jakoś dorobię. Tłumik trzyma się na dwóch oslonach rur wylotowych więc nie będzie na te paski nic naciskać. A tak teraz ten tył wygląda:

 

PICT0259.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post za postem. Czasem tak bywa.

Zrobiony układ jezdny. Oczywiście wszystko poskładane na sucho. Co do tłumika to pójdzie do szlifu. Be erobił te obejmki z blachy. Powinno sie udać.

 

PICT0260.JPG

 

PICT0261.JPG

 

Założyłem mu gumisie. Wydaje mi się, że nie prezentują się aż tak tragicznie. Zresztą to relaksacyjny zestaw i chyba nie będę wydawał kasy na friule. A tak się te gumowce prezentują:

 

PICT0262.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Strasznie dobrze wygląda na tych gumisiach! Bardzo dobrze w całości to wygląda i zaczyna mi się podobać. A jak coś zaczyna mi się podobać.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to jest szansa że jeszcze tu wpadnę.

 

No mam nadzieję, że to chciałeś napisać. Co do gąsek to sam jestem zdziwione jak na zdjęciach dobrze wyszły. W końcu to połowa lat 70-tych. A i najwazniejsze - są za darmola bo nie trzeba ich ekstra kupować, są w zestawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pytanie. Czy na zdjęciu poniżej podstawa włazu na łączeniu z wieżą powinna mieć spraw? Zdaje się że u kogoś w warsztacie na lepiej zdetalowanym modelu był a nie mogę znaleźć góry z tyłem mojej wieży.

 

PICT0245.JPG

 

Na zdjęciu jakie znalazłem niewiele widać:

 

Bundesarchiv_Bild_101I-124-0211-18%2C_Im_Westen%2C_Panzer_IV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sobie kolego wybrales model !!! tez takiego kiedys 'wyciskalem' (jeden z moich pierwszych:- gdzies jest na forum)...znaczy sie staralem zrobic 'COS' -nadal ma na polce . Powodzenia zycze... tak naprawde mozna go fajnie zrobic (ale detal marny).

Gumowe gasienice....farba ni cholery chce sie ich trzymac...a jak sie trzyma...to i tak zacznie powoli odpadac ...takie to sa stare tamki (bardzo dobre od cwiczenia malowania) - i cierpliwosci

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz.

Bo na pewno go tam nie było.

To fajnie - jeden problem mniej.

Mateusz, ja też go męczyć za bardzo nie będę. Z długą lufą zamierzam już kupić jakiś porządny. Po pierwsze musi być ubaw, dlatego szczegółowość i odzwierciedlenie realizmu jest na drugim miejscu. Nie mając zbyt wiele czasu na dłubanie modeli muszę się streszczać bo inaczej skończą jak Grant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam pisałem ale post wcięło więc jeszcze raz

dobrze Ci idzie ale.....model to zajefajny babol....do poprawy:

zawieszenie, kopóła dowódcy,mocowanie kół napinających etc.

wiesz męczyłem ten model przez tydzień i wylądował w pudle czeka na lepsze czasy

jakby co zapodaj maila to wyślę foty

pozdr Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Mianowicie kwestia dopancerzenia (widoczne na zdjęciu z pudła na pierwszej stronie). Wygląda fajnie, ale chyba we Francji jeszcze nie stosowane. Coś misię zdaje że miały ją wersje późniejsze jak np. w Afryce. Co o tym możecie powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzeglądałęm trochę zdjeć i różnie to było. Jednak w moim nie będę dawał tego opancerzenia.

Dziś trochę podziałałem. W paru miejscach muszę jeszcze poprawić (np. lampa - klej wyciekł) i poszpachlować. Jeszcze tylko kilka duperelków, no i najważniejsze - obmyślić strategię co do tłumika. Będę chciał dać blaszane opaski, ale tłumika nie chciałbym montować przed malowaniem bo potem dostęp jest kiepski. Z drugiej strony bedzie ciężko wymalować model a potem te blachy doklejać. Trzeba sobie to przemyśleć i w głowie poukładać.

Co do modyfikacji to jak pisałęm - tylko kilka drobnych. Załatałem dziury na peryskopy, rozwierciłem reflektory, wyryłęm linie podziału przednich ruchomych częsci błotników i wymieniłem wszystkie sprężynki na błotnikach na własnej roboty.

 

PICT0307.JPG

 

PICT0312.JPG

 

PICT0308.JPG

 

PICT0309.JPG

 

PICT0310.JPG

 

PICT0311.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to hat trick - trzeci post z rzędu. Tym razem zmusza mnie do tego potrzeba pomocy. Otóż po przeanalizowaniu opcji związanych z montowaniem i malowaniem tłumika doszedłem do wniosku że muszę go zamontować przed malowaniem. Będę się jakoś z tym musiał uporać. Jenak nie bardzio wiem co zrobić, a właściwie jak potraktować tą część - w instrukcji nazwana "muffler for generator engine".

 

PICT0315.JPG

 

W myśl napisu jest to tłumik do jakiegoś genereatora spalinowego. Jeżeli tak jest to mogę go potraktować fakturą rdzewienia. A tak to wyglda w rzeczywistości.

 

PICT0313.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.