Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Kulki to dobry pomysł, nawiercisz odpowiedni otwór i ładujesz kulkę. Ja tak gdzieś robiłem, i chłopaki już tez cos takiego tu pokazywali. Ja używałem kulek z jakichś woreczków z ‘pochłaniaczem’, jakie są w pudełkach z butami, tylko trzeba w tym poprzebierać żeby znaleźć takie same rozmiary. Inny pomysł – dość prostacki – robisz sobie jeden taki nit/stempel, odciskasz np. w modelinie, i wyciskasz sobie następne kawałkiem rozgrzanej ramki – taki nit to dość prosty element, więc metoda powinna się sprawdzić.

Pozdrawiam i powodzenia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kulki dają fajny efekt przy półokrągłych łbach, a te są spłaszczone - no chyba że ta część była skręcana a nie nitowana i to są śruby przez to płaskie, albo płaskie nity . Możesz zrobić to taką prostą metodą jak pokazałem poniżej. W przykładzie jest uzyty profil z polistyrenu fi 0,8 mm. Też zależy ile tych nitów potrzebujesz bo tym sposobem to chwilkę schodzi

 

główka przed zabiegiem

przedt.jpg

 

fazowanie

pilnik.jpg

 

główka po zabiegu

17961554.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sam nie wiem co to było i jak to powinno wyglądać. Chyba zrobię je z jakiejś rozciągniętej ramki - zobaczymy jak wyjdzie. Dzięki za pomoc i szybki odzew.

Dziś zrobiłem łatwiejszą część modyfikacji - powierciłem otworki na dachu wieży. Wydaje mi się, żę są ok - choć pewno nie są na 100% we właściwych miejscach. Z tyłu też brakowało haków do podnoszenia wieży, więc urwałem dwa z kadłuba - bo i tak mi się wydaje że na nim powinno być więcej niż dwa. Jak mi się będzie chciało to je dorobię.

 

PICT0326.JPG

 

PICT0327.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek szpachla jest Humbrola - szybko wysycha i jest dość twarda, ale trzeba uważać bo reaguje z plastikiem.

Woto - bardzo kusząca propozycja, ale jest jedno ale. Model zasadniczo jest i tak niedokładny, więc nie wiem czy jest sens poprawiać taki drobiazg, gdy innych baboli nie ruszam. Zresztą Twój to jest super bryka, i mój będzie chował się gdzieś w jego cieniu.

 

Mam za to pytanie dotyczące tych nieszczęsnych haków. Dwa z przodu pancerza powędrowały na wieżę, a ile ma być na pancerzu i gdzie? Mam plany i oglądałem zdjęcia, ale nie mogę się więcej dopatrzeć niż te dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz bawiłem się Green Stuffem. Zrobiłem spawy na uchwytach do kół zapasowych (nie wyszły najlepiej) i zrobiłem sobie kilka bambetli. Są jakie są, ale mają zaletę - są tanie. Dałem też pudło z racjami żywności, ale ze względu na to że jest tam data 1944 zmieniłem ustawienie i pudło wyleciało. Co myślicie?

 

PICT0334.JPG

 

PICT0333.JPG

 

i małe zbliżenie

 

PICT0336.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie km-ów. Otóż wiem, że km w przedniej płycie pancerza to był MG ale w wersji czołgowej. Czy natomiast MG w wieży byl taki sam czy też standardowy MG-34?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie km-ów. Otóż wiem, że km w przedniej płycie pancerza to był MG ale w wersji czołgowej. Czy natomiast MG w wieży byl taki sam czy też standardowy MG-34?

 

Niestety czołgowy.

Na szczęście jeśli nie robisz pełnego wnętrza to spoko bo RB robi same "wyloty" tych MG (reszty i tak nie widać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A do kanistrów będziesz dorabiał rączki ? ? ?

Klamoty wyszły bardzo fajnie, ale są tak jakby za ,,równo" poukładane.

Widzę, że szykujesz też figurki, będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek mam mały problem. Na zdjęciu poniżej są dwie lufy do karabinu zainstalowanego w przednim pancerzu - oryginalna i z RB. Jaka powinna być długość lufy wystającej z jarzma?

 

PICT0346.JPG

 

Zmodifykowałem też kopułę dowócy wg sugestii Sławka - na tyle na ile umiałem.

 

PICT0343.JPG

 

Dorobiłem też haki, które wcześniej powędrowały na wieżę. Oczywiście moje zdolności manualne nie są zbyt wysokich lotów, ale jak się bawić to się bawić.

 

PICT0344.JPG

 

Wydaje mi się, że etap klejenia mam już za sobą, tak więc za jakiś czas rozpocznę malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość tej fifki z RB dyskwalifikuje ją z miejsca stanowiska przedniego strzelca.Niestety.

Ta zestawowa jest mniej więcej OK (chodzi o długość)

Pz4AJ-001.jpg

 

PzKpfwIVAusfD.jpg

Fajnie Ci wyszła ta kopułka dowódcy.

Tylko te tylne kulki wyglądają jak by były płyciej osadzone od tych bocznych.

Może to tylko złudzenie na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde montujesz modele jak na linii montażowej karabin kadłubowy bym skrócił o końcówkę z RB i z głowy problem , haki ładnie ci wyszły .

Czekam na pierwsze malowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - kulki poprawione. Trochę mi chyba nawet głębiej siadły niż chciałem, ale już tak zostawię.

Mirek - dokładnie tak chcę zrobić. Amputacja końcówki plastikowej lufy i przeszczep z RB.

 

No teraz to już chyba mogę się przyznać. Kolejny potomek jest w drodze i żona zagroziła banem na modelarstwo. Mam nadzieję, że da się jakoś to obejść ale na pewno lekko nie będzie. Tak więc musze się sprężać aby jeszcze ten obiecany KV-2 skończyć zanim się rodzinka na dobre powiększy gdzieś w okolicach listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.