Skocz do zawartości

Pz.kpfw IV Ausf.D - 1/35 Tamiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyłączam się do gratulacji

 

Fajnie ci wychodzi ten "pancer". Miał być pudełkowy ale jednak widzę, że nie dają ci spokoju firmowe niedoróbki. I tak trzymać.

 

PS:

A za KW to musisz się łapać już, bo od listopada może rzeczywiście być ciężko.

Może i czas wygospodarujesz ale żeby chęci jeszcze wystarczyło po nieprzespanych nocach. Mówię to z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim raz jeszcze. Markuz - jedną córkę już mam i ostatnim razem rok przerwy był. Teraz postaram się nie wypaść aż tak z obiegu.

Przeróbki modelu to presja forum, he, he. A poważnie to nie wymagały one tyle zachodu co Grant. Najpierw jednak pomaluje figurki, a za czołg się wezmę jak Granta skończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz to pisalem, ale profilaktycznie jeszcze raz napisze zeby tylko Tobie nie wpadl pomysl z zastosowaniem do czworki figurantow z zestawu, wygladaja moze niezle ale sa jacys dziwnie wielcy, a ze model Tobie ladnie wychodzi to proponuje do niego zestaw dragona, ten w ktorym podaja sobie butelki. Bedzie z nimi super wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - fakt śmiesznie trochę wyglądają. Ale niestety chwilowo jestem bez kasy na morderstwo i nie bardzo mogę sobie pozwolić na zakup dragona. Chciałem też kupić podstawkię z Miniartu, ale na razie musi poczekać. Tak więc na razie dam niestety tych (potraktuję je jako trening oraz model jest już zrobiony pod figurki), a jak mi się finanse poprawią to kupię podstawie i nowe figurki i wtedy te wymienię. Głupio by było dawać model do galerii bez figsów w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem te figurki, sami możecie ocenić (same w sobie nie są najpiękniejsza, ale był za darmo ). Jeszcze dużo mi brakuje, ale cóż " nobody's perfect". Samo malowanie jest trochę zgadywane. Natomiast mam problem z czarnym - jak wyschnie to robi się jakiś szarawy. Farba to Tamiya XF-1.

 

PICT0351.JPG

 

PICT0352.JPG

 

A tak wygląda moje prowizoryczne studio fotograficzne:

 

PICT0355.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą farbą nigdy nie miałem żadnych problemów jak opisane u Ciebie... nie wiem czemu tak się dzieje.

Zaś co do koloru mundurów można by rzec iż zblakły im na słońcu... ale i tak mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarnym też mam duży proble. Bardzo ładnie malujesz wojaków - powiedz jak malowałeś twarze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert - spróbuję.

A teraz mały tutorial jak robię bambetle z green stuff. Oczywiście nie jest to mistrzostwo świata i pewno wielu z was zrobiłoby to lepiej, ale skoro ktoś pytał to jest.

Do obróblki używam kawałka pleksy, metalowego wałka, pincety, wykałaczki, linijki, noża modelarskiego, róznej grubości kabelówi, taśmy maskującej i naczynia z wodą.

 

PICT0356.JPG

 

Najpierw trzeba rozwałkować kawałek masy na płaski placek. Wodą moczę podłoże i masę aby się nie kleiła do niego jak i do wałka.

 

PICT0358.JPG

 

Nastęnie przy pomocy linijki przycinam nożykiem modelarskim masę do żądanego wymiaru.

 

PICT0359.JPG

 

Teraz roluję masę, ale nie aby wygladała idealnie, a wręcz nieład jest wskazany. Na zdjęciu widać, że boki nie są najlepiej obrobione, ale to była wersja testowa.

 

PICT0360.JPG

 

Następnie przy pomocy taśmy maskującej (jeżeli mają być pasy) lub kabelków - dla sznurków formuję wyżłobienia w masie.

 

PICT0362.JPG

 

I na koniec koniec przy pomocy wykałaczek i nożyka wyciskam ślady marszczenia. Niestety moje zdolności artystyczne pozostawiają wiele do życzenia .

 

PICT0363.JPG

 

W czasie pracy należy pamiętać o ciągłym moczeniu narzędzi i pracy aby uniknąć przyklejania się masy. Mam nadzieję, że komuś się coś z tego przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki zmalowane ładnie ale odlew twarzy maja jak z horroru. Co do płachty która wykonałeś fałdki zagięcia przejedz / wygładź mokrym cienkim pędzlem o ile jeszcze nie zaschło. Bedą miały fajne łagodne przejścia. Bo na razie wygląda jak by je ktoś ciosał siekierą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Bardzo ciekawy tutorial. Ja bym tylko zaproponował rozwałkować masę jeszcze bardziej. Niestety gdy zmniejszymy grubość trzeba uważać na to, aby nam się to wszystko nie porozrywało nadmiernie.

A i jeszcze jedno. Zamiast wody można używać kremu Nivea tego w niebieskim opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za ten sbs. Mnie siębardzo podoba.Trzeba będzie zainwestować w gs.

A po co te kabelki różnej grubości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ulepek to by taki testowy, ale fajnie że uzupełniacie i poprawiacie moje niedopatrzenia i niedociągnięcia.

Grzesiek - Zależy jakiej grubości chcesz dać sznurek. Bo jak cienki to musisz użyć cieńszego kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.