Skocz do zawartości

Diorama, na razie bez tytułu. 1:35


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

To moje ostatnio ukończone "dzieło". Pojazdy, to Scout Car ze Zvezdy i Henschel z ICM-u.

Figurki to taka zbieranina.

Scena przedstawia "jakieś znalezisko". Rzecz się dzieje prawdopodobnie późną jesienią 1944 (lub wczesną wiosną 1945). Francja(?) lub zach. Niemcy?

Ponieważ diorama nie ma jeszcze tytułu (roboczy to "Znalezisko") czekam na jakieś propozycje.

Zapraszam:

 

IMG_3467.jpg

 

IMG_3445.jpg

 

IMG_3446.jpg

 

IMG_3448.jpg

 

IMG_3449.jpg

 

IMG_3451.jpg

 

IMG_3450.jpg

 

IMG_3452.jpg

 

IMG_3453.jpg

 

IMG_3454.jpg

 

IMG_3455.jpg

 

IMG_3456.jpg

 

IMG_3459.jpg

 

IMG_3462.jpg

 

IMG_3463.jpg

 

IMG_3464.jpg

 

IMG_3465.jpg

 

Czekam na sugestie odnośnie tytułu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo kolejna super-dioramka. Mam jedno ale. Skoro stan zwłok kierowcy (po podejrzewam że to on) jest w znaczącym rozkładzie znaczy że to stało się już jakiś cas temu. Dlatego te zbiorniki, rury i tego typu klamoty mógłbys jeszcze troche pordzewić, bo pewnie się poobijały jak spadły. To tylko sugestia, bo i tak jest fajnie.

A tytuł - może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj bazylms, od razu na gorąco odpowiadam.

Istotnie, jakiś czas od zdarzenia minął. Jeżeli chodzi o zwłoki, to tutaj dopatrywał bym się raczej działalności dzikich zwierzątek różnej maści. Chociaż rozkład też niewątpliwie swoje zrobił. Natomiast jeżeli chodzi o żelastwo. To wiesz, tam gdzie się poobijało rdza się pokazała. Nie chciałem przesadzić bo w końcu ze złomu tych rupieci nie wieźli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cortez 77, ja bruk wykonuję z odpowiedniej grubości (~3mm) podkładki korkowej, krojąc ją na kosteczki. Następnie kleję ją na wikolu do podłoża. Szpary pomiędzy kostkami wypełniam mieszaniną wikolu, kleju do płytek ceramicznych i piasku dla szynszyli. Nakładam po całości sztywnym pędzlem, po czym tymże samym pędzlem moczonym w wodzie zbieram naddatek. Poszczególne kostki pędzelkiem podmalowuję odcieniami szarości i piaskowego. I gotowe .

Może trochę pracochłonne, ale chyba efektowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobiona dioramka. Bardzo podoba mi się malowanie figurek i wykonanie brudzenia na transporterze.

Co do tytułu może "Prędkość Zabija"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownego Kolegę

 

Twoja nowa scenka bardzo mi się podoba. Kolejny raz pokazałeś klasę. Szczególnie przypadło mi do gustu malowanie Scouta oraz ładnie odtworzone KM-y na pokładzie tegoż.

Jedyna rzecz, która mi trochę nie pasuje, to bardzo jasna rdza w okolicy korka chłodnicy Henschela. Jakaś taka mocno zółtawa się wydaje na zdjęciach.

 

Poza tym jest super!

 

Moja propozycja tytułu to: "Nieudane parkowanie"

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dotychczasowe propozycje to można by się włączyć do kampanii "PIŁEŚ? NIE JEDŹ " Kornik_69, Twoje "sokole oko" jest nie ocenione . Też się temu przyjrzałem i już jest przyciemnione .

Dzięki.

Również zgodnie z sugestią kol. bazylms dołożyłem troszkę rdzy na żelastwie. Nie za dużo, ale troszkę zawsze .

Tak to teraz wygląda:

 

IMG_3470.jpg

 

IMG_3469.jpg

 

Chyba lepiej teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły czad, bardzo podoba mi się woda i trawka, jak i cała reszta wymiata. godzinami mogę się wpatrywać.

nie chcę być czepialski ale jak dla mnie to trochę dużo błotka po zjechaniu z bruku i ten "ciśnieniomierz" przy zbiorniku, słabo wygląda przy chociażby tak doskonałych figurkach. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zmieniaj korniczku jak Ci się podoba

Odnośnie manometra, to niestety nic nie zrobię . Lakier bezbarwny wszedł między szybkę, a obudowę i zaszkodził cienkopisowi, którym były robione kreseczki i wskazówka. Ot, taka głupia wpadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale sie juha wpierdzielił!" mój dziadek na takie sytuacje rzekłby jedno i to samo/ super się prezentuje i nie mam co skrytykować aż mi przykro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dioramka wygląda super. Takie mam pytanie, od czego są te wszystkie rury ? ? ?

 

Ha. I to jest w tym wszystkim najciekawsze . Otóż nikt nie wie!

Może ( sądząc po napisie na skrzynce) to fragmenty instalacji kolejnej "Wunderwaffe" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dioramka wygląda super. Takie mam pytanie, od czego są te wszystkie rury ? ? ?

 

A może to są przyczłąpy do bulbulatora? I zdążył nowego Henshla rozbić!!ale tak to jest jak się wcześniej z kolegami spotkało Extraśna scenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

swietny pomysl i milo sie patrzy.

 

Faktycznie, kierowca (lub trup po prostu) nieco zbyt skonsumowany w porownaniu do pojazdu. Ale z drugiej strony, szkielet jest estetyczniejszy niz zwloki w stanie wstepnego rozkladu, a jakby nie patrzec, to jest ozdoba na polke.

 

Pozdrawiam

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ten szkielet? Dobre

Żywica panie kolego . Żywica.

 

Dziękuję wszystkim, za pozytywny odbiór mojej pracy .

Dioramy to mój ulubiony (chyba z powodzeniem?) dział modelarstwa.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.