Skocz do zawartości

A6M2b & A6M5c Airfix/Academy [1/72]


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od kiedy wylał mi się rozcieńczalnik na stół na którym leżał model ,zawsze po skończonym malowaniu odkładam go daleko od siebie

Ładnie wyszły kaleczki

 

No widzisz, od teraz będę Wamoda na strych wynosił dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, od teraz będę Wamoda na strych wynosił dla pewności.

 

Lepiej do piwnicy (nie spadnie ). A same płatowce fajniusie moim zdaniem.

 

Pozdrawiam,

JK

 

Dzięki za poprawę humoru ale raczej dziur w suficie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mniej modeli na raz, a choć jeden porządnie i bez wpadek na każdym kroku?

 

A co ma ilość modeli na warsztacie do przypadkowego chlapnięcia Wamodem?

I o jakie wpadki Ci chodzi?

PS. Tym bardziej, że:

 

Do tego pochwale się zakupami które obejmują temat IJA.
B7A2 to IJN akurat. Będę z ciekawością czekał na budowę, tym bardziej że Grace nie tak dawno popełniłem. Możesz zerknąć w moją galerię, zapewne przydadzą ci się zdjęcia archiwalne: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=31697 .

 

viewtopic.php?f=86&t=29809

 

Sam widzę tutaj 4 maszyny budowane na raz, nie wspominając o podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie każdy się umie znaleźć w takim symultanicznym budowaniu! Ale działaj, działaj. Czekam na jakiś Twój zrobiony model, bo od czasu jak oglądam ten warsztat to skończyłem już ze trzy...

 

Dobrze jest mi z tym warsztatami ale czasami jakaś gafa się zdarzyć musi.

Skończyła mi się żółta farba i pomysł na maski do A6M2 to sobie zacząłem inne modele. Dziś np. pomalowałem kokpit w A6M5 oraz obiłem śmigło i osłonę, skleiłem dwie połówki kadłuba w B7A2 przed czym kończąc kokpit.

Wieczorem fotki.

No widzisz masz tempo bo jesteś obeznany w temacie a ja dopiero temat zaczynam "nadgryzać". Jestem trochę wolniejszy bo jak zobaczę jakiś mały syfek albo włosek na części to od razu muszę to poprawić (taka moja zasada...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany modelarstwo to nie sprint na 100m ,kazdy robi swoim tempem i dowolną ilość modeli na raz w/g uznania ,a jak chcesz zobaczyć coś skończonego przez Konrada to niżej masz linki /wycinek jego wyrobów/,chłopak nie stawia na ilość a na jakość bo chyba o to w tym hobby chodzi .

 

viewtopic.php?f=68&t=30417

viewtopic.php?f=68&t=30007

viewtopic.php?f=68&t=28188

viewtopic.php?f=68&t=28822

viewtopic.php?f=68&t=28401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany modelarstwo to nie sprint na 100m ,kazdy robi swoim tempem i dowolną ilość modeli na raz w/g uznania ,a jak chcesz zobaczyć coś skończonego przez Konrada to niżej masz linki /wycinek jego wyrobów/,chłopak nie stawia na ilość a na jakość bo chyba o to w tym hobby chodzi .

 

viewtopic.php?f=68&t=30417

viewtopic.php?f=68&t=30007

viewtopic.php?f=68&t=28188

viewtopic.php?f=68&t=28822

viewtopic.php?f=68&t=28401

 

Amen.

A6M2

Po obijaniu, kalkach i zielonym filtrze A6M2 wygląda następująco.

Dopowiem tyle, że z efektu jestem strasznie zadowolony. Na gorze położyłem wszystkie kalki, został dół i żółte pasy. Do tego zamówiłem kolejnego A6M2 z Airfixa który będzie w szarym malowaniu (kalki skołowane ). Osłonę silnika musiałem umyć bo się dopatrzyłem tam średniego włosa.

 

dsc00125sv.jpg

dsc00115gb.jpg

dsc00121pm.jpg

dsc00122do.jpg

dsc00123oz.jpg

dsc00124ybu.jpg

 

B7A2

To co na fotogramach.

 

dsc00130up.jpg

dsc00131kb.jpg

 

A6M5

To co na zdjęciach + pomalowany kokpit.

 

dsc00127pd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bany modelarstwo to nie sprint na 100m ,kazdy robi swoim tempem i dowolną ilość modeli na raz w/g uznania ,a jak chcesz zobaczyć coś skończonego przez Konrada to niżej masz linki /wycinek jego wyrobów/,chłopak nie stawia na ilość a na jakość bo chyba o to w tym hobby chodzi .

Robet, na pancerce się nie znam, także nie potrafię ocenić. Ale ogólnie zgoda, każdy ma swój timing, z tym że w moim mniemaniu w hobby chodzi głównie o dobrą zabawę, cokolwiek każdy za to uważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryki "Banzajów" ciąg dalszy. :]

Osłona pomalowana, światła pozycyjne zresztą też. Może jutro kupie żółtą farbę o ile będzie... jak nie to położę kalkomanie na dole oraz zalakieruję model.

Zastanawiam się co do łosza, z jednej strony model trochę wygląda łyso bez podkreślonych linii a z drugiej owe linie są za głębokie i nie wiem jak by to wyglądało. Ewentualnie mógłbym dać łosza z jakiegoś lekkiego brązu. Co Wy na to?!?!?!

 

dsc00140ck.jpg

dsc00141ah.jpg

dsc00145hi.jpg

dsc00147gh.jpg

dsc00149cb.jpg

dsc00150qh.jpg

dsc00152yj.jpg

dsc00138o.jpg

dsc00144av.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalka trochę błyszczy na stateczniku z lewej strony, ale widać postęp w budowie. Wiele już nie brakuje. Maszt będziesz musiał poprawić, bo powinien być nachylony do przodu - zresztą jak nałożyć szkło to będzie widać.

 

A zapałka to po co? Mam nadzieję, że nie zamierzasz go podpalić??? Wiemy że to 1/72, napisałeś w temacie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błyszczy się bo 100 watowa lampa świeci prosto na nią, maszt nie przyklejony. A zapałka dla ukazania wielkości modelu bo nie każdy wie jakie to on ma wymiary w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banzai!

Kolejny atak "Banzaja" na warsztat.

dsc00186g.jpg

 

A6M2

 

Wykonałem na nim postshading dodając krople białej farby, do farby bazowej. Do tego zmieniłem pasy na Edkowe, żeby ZERO nie czuł się osamotniony bo mam aktualnie 5 "Banzajów" na warsztacie i wszystkie mają Edkowe pasy bezpieczeństwa. Musze w końcu kupić żółtą farbę na te pasy na skrzydłach. Ostatnio próbowałem malować je Pactrą i wyszło bardzo kiepsko.

Chciałem zobaczyć jak będą wyglądać te rowy po washu i zapuściłem niektóre odcinki lin na płacie i innych miejscach. Model wygląda nawet nieźle ale będzie trochę przerysowany.

Trochę żałuje, że nie dałem innych kalkomanii Hinomaru - te Airfixe są bardziej pomarańczowe niż czerwone i trochę psują efekt kolorystyczny i plastyczny.

 

dsc00166by.jpg

dsc00175nt.jpg

dsc00176oe.jpg

dsc00179oo.jpg

dsc00180fb.jpg

dsc00181ya.jpg

 

A6M5

 

Jeszcze rano wyglądał tak:

dsc00163ru.jpg

dsc00165ox.jpg

 

Teraz prezentuję się następująco:

Wymalowany, prócz stateczników pionowych. Na górze jeszcze będzie postshading tylko muszę wyszlifować zalepioną dziurę w przejściu owiewka-kadłub.

 

dsc00182ry.jpg

dsc00183rn.jpg

dsc00184mi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest problem!

Dziś przyjrzałem się powierzchni i jest cała popękana, są jakby widoczne małe skrupki lakieru i w niektórych miejscach są one do farby bazowej.

Podejrzewam, że z Humbrollami jest w porządku i coś musiałem tutaj popierniczyć z sidoluxem (chyba czas kupić jakieś porządne lakiery). Niestety mój aparat tego nie wychwyci a nałożenie washa może być katastrofalne w skutkach z drugiej strony mogę to zostawić i model będzie bez washa ale cały czas będę czuł, że powinienem coś z tym zrobić. :(

Mowa o A6M2 który jest już w zaawansowanym etapie.

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się nie mylę,ale słyszałem coś o położeniu 2giej warstwy lakieru. Ale może to ktoś potwierdzi bo nie jestem tego pwewien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace się prezentują następująco. Poniosłem wielką stratę. Otóż wykonywałem washa na A6M2 i mikstura uszkodziła całą powierzchnie. Podczas ścierania washa, farba zaczęła złazić. Nie dopatrzyłem, że powierzchnia jest popękana po lakierach i prawdopodobnie to spowodowało ta katastrofę. :(

Po tym powiedziałem sobie, że nigdy więcej nie użyję sido bo to nie pierwszy raz i jest z nim wiele problemów. Chwilowo niestety więcej zmywam niż kończę. Trzeba to ustabilizować i zabrać się w garść!

Strasznie szkoda mi tego A6M2, farbę trzeba zmyć, która swoją drogą bardzo mi się podobała, byłem zadowolony z pracy która wykonałem ale niestety nie pomyślałem o tym, żeby zaopatrzyć się w końcu w jakieś dobre, firmowe lakiery a nie używać sidoluxu jako zapory przed olejami.

Ale nie ma co rozpaczać, farba zostanie zmyta a model pomaluję jeszcze raz.

 

Tak czy siak na pocieszenie sprawiłem sobie A6M5 z Academy aby wyrównać średnią w fabryce.

 

A6M2 - Czyli drugi model Airfixu, aktualnie mam dwa A6M2. Jeden leży w Docie a drugi jest zaprezentowany na fotce.

Tego wykonam na szaro czyli z ataku na Pearl Harbor.

W końcu zaczynam pojmować jak maskować szkiełka taśma i nożykiem. Ten model pomaluję po zamaskowaniu i wklejeniu szybki.

 

dsc00212z.jpg

dsc00209cg.jpg

dsc00210ir.jpg

 

A6M5 - Czyli drugie ZERO z Academy, pierwsze jest chwilowo w malarni, a drugie zaprezentowane na zdjęciu.

 

dsc00214l.jpg

 

B7A2 - Tutaj pojawił się problem. Po wyszlifowaniu polówek kadłuba przymierzyłem szybkę i wyszły na jaw szczeliny które nie wiem jak usunąć. Jakieś pomysły?

 

dsc00219ud.jpg

dsc00217tb.jpg

dsc00220sjmg.jpg

dsc00216vz.jpg

dsc00218fv.jpg

 

KI-27 jest w trakcie szlifowania a jak to wygląda ten proces chyba każdy wie więc zdjęć nie robiłem.

 

A6M2 - model drugi

Zamaskowałem owiewkę po czym ją przykleiłem do kadłuba. następnie zabrałem się za maskowanie podwozia oraz wloty powietrza które mają być w kolorze niebiesko-metalicznym. Model zatem pomalowałem pierw kolorem kokpitu wyłącznie na ramce owiewki a potem dodatkowo potraktowałem cały model ukochaną Pactra - Czarny Matt. Powierzchnia jak to zwykle u Pactry idealna. Pojawił się tylko mały syfek na lewym skrzydle. Normalnie bym go zostawił ale w tym miejscy będzie kalkomania i trzeba było go zeszlifować.

Mam ogromną prośbę.Chciałbym uniknąć cyrków (ostatnio coś dużo tego słowa używam po pewniej walce z ... :P )jakie były to na dwóch ostatnich modelach które teraz mają detoks w Docie i pomalować modele ukochaną Pactrą. Pojawia się tylko problem kolorów a temacie jestem kompletnie zielony ( co pewnie widać ). Czy może ktoś zna numerki farb Pactry które by dawała typowo ładne i soczyste japońskie kolory? Dlaczego Pactra? Jak człowiek korzysta od lat i nie zaliczył żadnej wpadki to wiadomo, że nie będzie kombinował z innymi farbkami. Szkoda tylko, że posłużyłem się instrukcją Airfixa i kupiłem Humbrolle których opanować do końca nie mogę.

 

dsc00232qu.jpg

 

A6M5 - drugi model.

Ta wersja podoba mi się jakoś bardziej. Ze względu na skrócone skrzydła i masywniejszą osłonę silnika wydaje się być ładniejszy jeżeli chodzi o sylwetkę, która zaś w sumie troszkę popsuję doczepiając rakiety i dodatkowy zbiornik paliwa oraz może otwierając owiewkę (?) Niemniej jednak i tak trzeba zwrócić uwagę na "zadek" samolotu A6M który jest bardzo ładny.

Zaś jeśli się tyczy modelu to tutaj już kokpit, skrzydła, silnik, śmigło są sklejone i czekają aż ktoś się zajmie szczeliną która jest widoczna na fotogramie. Co dziwne, to już drugi model i szczelina ta pojawia się znowu.

 

Ogólnie zaczynam wychodzić na prostą i pojmować to całe lotnictwo. Myślę, że już nie będzie mi potrzebny Dot czy Wamod.

dsc00233gm.jpg

dsc00237qi.jpg

dsc00236xs.jpg

dsc00234iq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.