Skocz do zawartości

A6M2b & A6M5c Airfix/Academy [1/72]


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biale Zero pierwsze słysze myślałem że to bardziej bardzo jasno szary był choc mogę się mylić

 

Była już o tym dyskusja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może linka...?

 

 

Pisałem o tym w tym temacie.

A co do tego Zera to faktycznie były szare, dlatego też wyraz "białe" biorę pod cudzysłów.

 

Proszę o pomoc w/w kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do innych lepiej zorientowanych w temacie. Otóż schemat malowania zaproponowany przez Airfix przedstawił maszynę pochodzącą z 201 Kokutai. Tutaj, coś mi nie pasuje, bo ta dziwna "siódemka" jaką maszyna nosi na ogonie raczej jest oznaczeniem Tsukuba Kokutai, który to nosił takie oznaczenia. Jak więc jest z tym przypisaniem?

 

Tutaj przykład

http://img.wp.scn.ru/camms/ar/1039/pics/65_5.png

 

Przepraszam za zaśmiecanie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, twój post odnosi się do tego samolotu.

 

Jeszcze raz proszę o pomoc.

______________________________________________________________________

Panowie, jak na razie wszystko stoi bo czekam na farby ale chce się zapytać o jedna rzecz.

Na A6M5 (Academy) chciałbym zrobić złuszczenia farby, samolot planuje psiknąć Humbrollem 56, potem sido, lakier do włosów oraz zieleń i spód.

 

Czy takie złuszczeni będą wygląda w miarę realistycznie?

W jakim momencie kłaść kalki?

Jaka warstwa lakieru do włosów jest przewidywana do uzyskania dobrego efekt?

Ile muszę czekać na wyschnięcie lakieru do włosów?

______________________________________________________________________

Farby powinny być dzisiaj więc pomaluję Airfixowe Zero i coś porobię z Academy.

 

Do tego pochwale się zakupami które obejmują temat IJA.

 

383_rd.jpg

B7A2 czyli piękny torpedowiec z firmy Fujimi w skali 1/72.

70d36cd60aa250a3ec3d9033a855a72a.jpg

Zgrabny myśliwiec ze stałym podwoziem z ICM w skali 1/72.

 

Oraz:

 

1755_rn.gif

691_rn.gif

1755_rn.gif

1754_rn.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego pochwale się zakupami które obejmują temat IJA.
B7A2 to IJN akurat. Będę z ciekawością czekał na budowę, tym bardziej że Grace nie tak dawno popełniłem. Możesz zerknąć w moją galerię, zapewne przydadzą ci się zdjęcia archiwalne: http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=31697 .

 

Masz racje.

Oczywiście widziałem Twój model i zazdroszczę.

 

Pomalowałem wreszcie.

Użyłem farb Humbrolla takich jak w instrukcji i bardzo mi się podobają odcienie, a z samego malowania jestem bardzo zadowolony. Oczywiście "fale" można by było zrobić lepiej ale wycinanie takiego szablonu z taśmy przy modelu w skali 1/72 to istny mordor.

To była próba 17 i udała się najbardziej, więc nakleiłem i pomalowałem. Musiałem zmyć farbę z osłony silnika, źle rozplanowałem malowanie przez co miałem wielkie trudności malowania środka metalicznym błękitem. Teraz A6M2 schnie z Humbrolli, samolot zostawię w takim stanie przez 3 dni a potem się wezmę za malowanie żółtych pasów na skrzydłach chyba, że dojdzie paczuszka z w/w modelami.

 

dsc00084f.jpg

dsc00087d.jpg

dsc00088xn.jpg

 

W tym czasie zajmę się za A6M5 z którym ostatnio się mocno pokłóciłem. Samolot mi trzasnął o podłogę lecąc z biurka, przez co wszystkie wyszlifowane łączenia połówek, popękały bo były lepione na CA. Zdenerwowałem się nie miłosiernie, model rzuciłem z rozgoryczeniem do pudła przez co pękło jeszcze skrzydło, a pudło zamknąłem.

Ale powoli mi przechodzi, musiałem zmyć calutka farbę bo by się zrobiły schody przy ponownym szlifowaniu na farbie podkładowej, kokpit wklejony po raz drugi, przy okazji skorygowałem bardzo poważny błąd który zauważyłem przymierzając owiewkę, otóż kokpit był pochylony na prawo o 1 milimetr przez co wyglądało to fatalnie. Teraz jest już wszystko okej. Samolot dostał długo oczekiwane śmigło dzięki uprzejmości jednego z użytkowników forum ( ) oraz czeka na szlifowanie dolnego łączenia skrzydeł wraz z kadłubem.

 

Stan po katastrofie i zmyciu farby:

 

dsc00065gr.jpg

 

Oraz kilku dniach pracy:

 

dsc00090jb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Ci wychodzi to Zero ,ładny malunek ,najbardziej mi się ta fala podoba.Czym te humbrole rozcieńczasz bo fajna faktura wyszła.

 

 

Dzięki, też mi się ta fala podoba.

 

Humbrolle to świetne farby, rozcieńczam je benzyną do zapalniczek Zippo, lecz czasami zostawiają taki mały meszek. Wystarczy wtedy zaraz po malowaniu nalać do aerografu rozcieńczalnika, czyli benzyny Zippo i spryskać model, oczywiście tak aby go nie zalać. Farba się wtedy bardzo utrwala, schnie 4 godziny ale ciężko ją potem paznokciem zdrapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, że ciężko doczyścić psikawkę. Tym bardziej, że jak maluje Humbrollem, po pomalowaniu leję do zbiorniczka Zippo to farba sama schodzi. Potem szmatka czyszczę igłę oraz zbiornik i tyle. Raptem 3 minut roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku zmieniony na prośbę autora.

 

Dziękuję.

 

A teraz mam dla Was straszne wieści....

 

Moje biurko zostało zaatakowane przez IJA oraz IJN.

 

dsc00100qc.jpg

dsc00098mc.jpg

dsc00099kt.jpg

dsc00102cs.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondziu to teraz zeznawaj szybciutko jak te maski robiłeś

 

Dobrze Ci idzie

 

To kalki, swoją drogą wyśmienitej jakości!

Panowie kurcze nie wiem jak mam namalować ten żółty pas z przodu skrzydeł. Jakieś rady? Proszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad mi chodzi o maski na oszkleniu ,widzę wydruk Edkowych i ....

 

Edkowych i ... Edkowych. A ta taśma do podklejenia oszklenia od spodu jak by co.

 

Proszę o pomoc w w/w sprawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,myślałem ,że korzystasz z wydruku a maski sam wycinasz z taśmy ,ja tak planuję zrobić w Foce.

 

Nie, tak nie robię ale mnie bardzo zaciekawiłeś tą metodą. Masz jakiś link bądź możesz opisać jak to się dokładniej robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurcze nie wiem jak mam namalować ten żółty pas z przodu skrzydeł. Jakieś rady? Proszę!
Ja maskuję taśmą i maluję aero. Zabezpieczam tylko na ten czas całą resztę modelu folią z torebki śniadaniowej. Żadna filozofia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Miga 21 R konkursowego zrobiłem ta: wysłałem rysunek masek do Bisa z Edka dla Adama /Pepsi Adam/ zrobił mi rysunek w corelu na wymiar mojej kabiny wydrukowałem na folii reklamowej /folię włożyłem papierem do wydruku wyciąłem nożyczkami i na kabinkę a do Mi 2 wydrukowałem plan samolotu w skali 1:72 nakleiłem na rysunek oszklenia taśmę Tamki i też wyciąłem nożyczkami ,działa tak samo można zrobić z maskami Edka tylko trzeba w skali wydrukować /pod wymiar oszklenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kurcze nie wiem jak mam namalować ten żółty pas z przodu skrzydeł. Jakieś rady? Proszę!
Ja maskuję taśmą i maluję aero. Zabezpieczam tylko na ten czas całą resztę modelu folią z torebki śniadaniowej. Żadna filozofia.

 

No tak tylko jak to wymierzyć żeby było prosto i równo wszystko?

 

Do Miga 21 R konkursowego zrobiłem ta: wysłałem rysunek masek do Bisa z Edka dla Adama /Pepsi Adam/ zrobił mi rysunek w corelu na wymiar mojej kabiny wydrukowałem na folii reklamowej /folię włożyłem papierem do wydruku wyciąłem nożyczkami i na kabinkę a do Mi 2 wydrukowałem plan samolotu w skali 1:72 nakleiłem na rysunek oszklenia taśmę Tamki i też wyciąłem nożyczkami ,działa tak samo można zrobić z maskami Edka tylko trzeba w skali wydrukować /pod wymiar oszklenia

 

Hmm, dobre... zaiste dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad pomysł abstrakcyjny ale...

Gdyby wziąć taśmę do maskowania przy malowaniu mieszkania, ale taką z nie za silnym klejem i dość szeroką, odrysować na niej krzywiznę skrzydłą i przykleić? Może by zadziałało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad pomysł abstrakcyjny ale...

Gdyby wziąć taśmę do maskowania przy malowaniu mieszkania, ale taką z nie za silnym klejem i dość szeroką, odrysować na niej krzywiznę skrzydłą i przykleić? Może by zadziałało?

 

Już mam na to patent.

Dziś bardzo pechowy dzień...

Od początku.

A6M2

Próbowałem malować te żółte linie na skrzydłach i wyszły dobrze, ładnie ale farba musiała być jakaś stara bo mi się tak bardzo dostała pod taśmę, że całe skrzydło było do malowania. Problem już naprawiony a farba w koszu.

Kolejną rzeczą była nieszczęsna owiewka. Otóż nie popatrzyłem dokładnie podczas przyklejania masek na szybkę która miała zaokrąglone rogi na szybach. Po pomalowaniu i zdjęciu masek wyglądało to fatalnie bo maski były kanciaste, więc trzeba było zmywać farbę z szyby co już poczyniłem.

Położyłem zatem resztę kalkomanii i tutaj o dziwo nie było problemów.

dsc00103pg.jpg

dsc00104hu.jpg

dsc00105uw.jpg

 

A6M5

Tutaj wydarzył się istny "mordor". Podczas czyszczenia aerografu Wamodem, zmywacz mi chlapnął na model w taki sposób, że musiałem 2 raz zmywać farbę co już poczyniłem.

dsc00114nd.jpg

 

Jednym słowem - piątek trzynastego pełną parą.

Tutaj jeszcze dwa samoloty które były robione wczoraj i jakiś cudów przy nich nie było. lepią się przyjemnie.

KI-27

dsc00108oi.jpg

dsc00109id.jpg

dsc00110j.jpg

dsc00111er.jpg

 

B7A2

dsc00112xs.jpg

dsc00113zl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.