Skocz do zawartości

[OPEN] MiG 21 R nr/b 1311,1 esk.32 plrt Sochaczew /Plastyk/


Robert Ostrowski

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mi się Twój MiG podoba Robercie, włożyłeś w ten zestaw mnóstwo pracy, bardzo spodobało mi się zastąpienie przetłoczeń nad wnękami podwozia i statecznikami poziomymi. model jest świetnie pomalowany, krótko mówiąc

Ale jednego na tym modelu nie widzę, nie widzę siłowników poruszających klapy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Mieszko i Andzin

 

Napedy klap usunąłem ,bo w wersji R jest to płatowiec PFM plus zbiornik/garb/z MF a PFM ma innych chyba system napedu klap na pewno któryś z Kolegów wyjasni to fachowo ja jeszcze za cienki jestem

 

Tu masz plan i tych napędów nie ma

 

mig21r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, te plany to z RV? na planach Jefima Gordona z dwuczęściowej monografii, którą mam teraz pod ręką te siłowniki są.

 

Szukam po swoim kompie fotek naszych R-ów i na żadnym nie mam ujęcia klapy od spodu, ale wydaje mi się, że nasze miały takie same klapy jak PFM, MF i bisy, czyli SPS, a nie takie jak PF.

 

Chcę podkreślić, że nie wpływa to mają WYSOKĄ ocenę Twojego modelu, to kawał dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ja się nie zauważyłem tego .Ale od czego jest Forum .Były dżwigniki klap , bo skoro płatowiec PFM to i był system nadmuch klap SPS,[ nawet na modelu masz zaznaczone na kadłubie nad klapami zarysy luku instalacji SPS ], a więc musi byc dżwignik tak jak pokazałeś na zdjęciu.Po prostu był inny system wypuszczania i chowania klap- taki jak w M, MF, BIS.

PS .A tak przy okazji , nawet jednak i te rysunki którymi większość Modelarzy się podpiera i uważa je za jedne z najlepszych są okazuje się do bani.Dlatego fotki , fotki .....

Mimo wszystko Płatowca Gratuluje-naprawdę wygląda jak R w bieżącej eksploatacji

Tak naprawdę to dla kogoś kto nie siedzi w 21"głeboko "świat wydawnictw ma naprawdę dużo niespodzianek i mozna się kupić .

Na PFM, M, MF , UM wciągnik był po środku klapy , .A na samolotach bez SPS to nie jest wciągnik -tylko osłona prowadnicy rolek klapy tak jak na poniższym zdjęciu.

 

Osłona prowadnicy rolek klapy [ wersje bez SPS]

Uploaded with ImageShack.us

klapybezspsprowadnice.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Porównanie rozmieszczenia osłony prowadnicy rolek klapy i osłony wciągnika klapy

klapybezizsps.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Jakby nie patrzył to pod skrzydłem na klapie musi "coś"być. Chyba że byłaby to wersja chinska , wtedy dżwignik klapy jest na wierzchu skrzydła[ ale w to się nie zagłębiajmy ]

Jarekk

Posypuję głowę popiołem .Nawet ja i to po płatowcu tak się .....walnąłem .Ale to z rozpędu .Już poprawiam , aby nie wprowadzać Innych w błąd. Dzięki Serdeczne. Jednak najlepsze są dobre fotki

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia131, te dwa pierwsze rysunki nie są chyba dobrze dobranym przykładem. Pokazują oba typy prawego płata ... ale z góry i oba są prawidłowe Nie trzeba tego wystającego elementu ani ścinać ani przesuwać. Różnica w przesunięciu elementów jest tylko na dolnej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę się pociąć,miód,malina lepszy niż dziewczyna.

Pozdrawiam fanatyków dwudziestego pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ou, Twój MiG Robercie jakoś mi umknął, a widzę, że to ścisła czołówka konkursu.

Gratuluję wykonania pięknego modelu.

Materiał wyjściowy nie należy raczej do czołówki, na liście marzeń modelarskich, a efekt końcowy, spod Twojego skalpela i pilnika, cieszy oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Robercie jestem z Ciebie bardzo dumny.Przede wszystkim dlatego ,że wykonałeś kawał dobrej a ,za razem ciężkiej roboty.Potrafisz z bardzo słabej jakości wykonania zestawowego modelu zrobić naprawdę dość dobrze odzwierciedlająca miniaturę prawdziwego żelazka. Kolor na twojej miniaturze wygląda rewelacyjnie. Gdy oglądałem pierwszy raz galerie w szczególności nowych zdjęć to w pierwszej chwili nasuwały się myśli typu: "Co on nas tutaj oszukuje przecież to zdjęcie oryginalnego eR-a".

Patrząc na to wszystko w twoim warsztacie jestem pełen podziwu co potrafiłeś z niego wyciągnąć.Robisz wielkie postępy w wykonywaniu każdego twojego modelu. Mimo kilku niedociągnięć nawet w tym modelu takich jak : brak pomalowanych anten radiowysokościomierza RW-UM itp. To gratuluje jeszcze raz !!

Chodź chciałbym jeszcze napisać ,że patrząc na twoje umiejętności technologiczne i manualne polecam tobie po woli przerzucać się na samodzielne wykonywanie elementów ,tych które zakupujesz z blaszek. Choć wiem ,że na to trzeba przede wszystkim więcej czasu itp. Lecz model twój wtedy staje się jeszcze bardziej cenny .

Pozdrawiam Robercie z Dęblina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Piotr

 

Dziękuję za taką opinię o moim modelu ,ciężka to była przeprawa ale jestem z niego dumny

Co do anten RW to widziałem wiele zdjęć gdzie były w kolorze całego płatowca jedynie pierścien jest biały -kremowy i u mnie tak jest choć na zdjęciach tego nie widać.Przy następnych "Żelazkach" postaram się jeszcze bardziej a w kolejny będzie "Złoty" MF z Fujimi plus QB .Jeśli chodzi o własnoręczne dorabianie elementów to daleki jestem od tego ,jak mam cos dorobic to dostaje alergii ,rezygnuję też z blaszek tych do kokpitu bo w/g mojej oceny w modelu w skali 1:72 wnętrze lepiej jest wykonać z żywicy lub coś tam we własnym zakresie dorobić brrrr .

 

A jak tam Ci idzie w Deblinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co do dorobienia elementów we własnym zakresie hmm uważam ,że mimo zrażania się do tego powinieneś próbować tego jak najwięcej. Choć jeśli chodzi o twojego 21-ego to i tak bardzo dużo włożyłeś pracy własnej.

Będę kibicował Tobie w budowie kolejnego ołówka.

A co do mojego pobytu tutaj w Dęblinie jak na razie pozytywnie już leci prawie 3 tydzień - II semestru. Więc jak to się mówi idzie do PRZODU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się twoje delikatne cieniowanie aluminium. Może coś zdradzisz z warsztatu. Szary podkład z czarną podmalówką linii czy odwrotnie?

Czytałem, że pod aluminium podkład i cieniowanie robi się odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gratulować tak profesjonalnego podejścia do wykonania. Za to co zrobiłeś z tego słabego bazowego modelu należny Ci się medal. Szkoda, że nie "podwiesiłeś" na wewnętrznych belkach uzbrojenia p-z np UB-16.

Malowanie jest wykonane perfekcyjnie, szczególnie że ciężko jest dobrze wykonać barwę cieniowanego aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gratulować tak profesjonalnego podejścia do wykonania.

 

Czart wielkie dzieki i to od pilota maszyny której model wykonałem ...

 

Jarku :cieniowanie alu hmmm , próbowałem odwrotnego preszajdingu ,efekt: marny ,nie działa .Na "eRce" zrobiłem: surfacer,czarny połysk, alu,postszajding stalowym i dodatkowo smoke Tamki po liniach plus łosz

 

Dziekuje wszystkim za głosy ,jest tego sporo i zachęcam do głosowania wszystkich "migomaniaków"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie. I mnie czeka aluminiowe malowanie, dlatego wolę uczyć się na błędach innych.

 

Do galerii modelu chciałbym wstawić osobisty element. Były kiedyś czasy, gdy 1311 był dla mnie codziennością. Może niedługo eRy będą codziennością na forach.

 

skan062.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pomysł odbiegający od standardu popieram, eRa w 48 w naszych barwach łatwo nie uświadczysz. Boję się tylko, że jak raz przejdziesz na 48, to do 72 nie wrócisz

A przy okazji okazało się bardzo sympatycznie, że niektórzy z widzów patrzą na model nie tylko z modelarskiego punktu widzenia. I jestem przekonany, że z pełną satysfakcją. A Ty w ogóle widzisz, że masz ścisłą czołówkę w wyborach? Tak trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.