Skocz do zawartości

Relaksacyjnie Revell-owski Spitfire


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Miał to być Spit prosto z pudła… Hahaha… Sam sobie bym zaprzeczył. Co prawda nie będę się silił na wielkie przeróbki, ot taki odpoczynkowy projekt.

Model znany, ale jak zawsze mały IB.

imgp4296m.jpg

imgp4286m.jpg

imgp4288.jpg

imgp4289do.jpg

imgp4291g.jpg

Hasegawa w Revellowskim opakowaniu. Mankamentów nie opisuję, już zrobili to inni.

Do tego kalki KAGERO TOPSHOTS 11016 produkcji TECHMODu,

imgp4292q.jpg

blaszka EDUARD FE366 co prawda do Airfixa, ale to nic nie szkodzi,

imgp4293p.jpg

CMK wydechy Q 48043, MASTERowskie lufy AM 48006

imgp4294.jpg

i MONTEXowe maseczki SM 48020.

Cały zestaw gromadziłem od dłuższego czasu i dojrzał do montażu.

Na pierwszy ogień poszło wnętrze.

Powierciłem otwory we wręgach i poprawiłem troszkę stelaż siedziska we wrędze.

imgp4434g.jpg

Wręga tablicy dostała podstawę kompasu. Lepsza byłaby z Parta, ale jak pisałem to model relaksacyjny.

imgp4437w.jpg

Od podstaw powstało zawieszenie fotela, który też uległ nieznacznym poprawkom.

imgp4439n.jpg

imgp4777v.jpg

imgp4773.jpg

Zegary jeszcze nie zalane lakierem i brak kompasu. Troszkę podmalówek i wręga będzie gotowa.

CD. nastapi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak. Cena dobra za Hasegawę. Ma za krótki kadłub ale do przełknięcia. Nie będę się pastwił. Są zestawy korygujące, ale nie chciało mi się kupować...

Polecę, jak pisałem prawie z pudła. Troszkę namieszam w środku. Pasy Edka - zgadza się. Jak na razie dość przyjemny w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok2 milimetrowa różnica w części ogonowej i taka w silnikowej. Jak nie zapomnę, wezmę kadłub ICM do pracy do porównania. ICM jest chyba najprzyzwoitszy wymiarowo. Czytałem kiedyś zestawienie modeli Mk. IX

http://www.clubhyper.com/reference/spitfirecomparisonba_1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, co tu dużo mówić. Pod względem finezji wykonania Hasevell czy Regawa jest lepsza od "białych" ICMów. Czemu białych? Wypraski obsmarowane jakimś olejem, na białym nic nie widać... Ale nie dawno nabyłem ICMkę z nowszego wypustu z oliwkowym plastikiem a'la piaskowa Mk V trop Tamki... Nie wierzyłem, że mam w ręku te same wypraski. Dużo lepszy plastik i wychodzą detale. Wnętrze niestety nie tak pieszczące oko jak w Has-Rev ale ilość wariantów, wymiary, dodatkowe opcje podwieszenia - Jestem za ICM.

Co do wymiarów, to zamieszczam zdjęcia porównawcze kadłuba. Komentarz pozostawiam oglądającym.

imgp4830.jpg

imgp4831c.jpg

imgp4832b.jpg

I żeby nie było, że recenzujemy zestawy...

Mała rzecz a cieszy... "podłoga", orczyk z pedałami - jeszcze bez pasków i kompas (korpus użyty z Has, tarcza - blaszeczka Ed i kropla lakieru...

imgp4833g.jpg

Chyba nie będę za bardzo brudził go... Taki mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relaksacyjnie....

Cóż, w końcu nasze hobby ma służyć właśnie relaksowi...

 

Pozostaje mi się przyglądać, podziwiać i zazdrościć. A skala 1/48 kusi co raz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zdjęć z piątkowej sklejanki

Zmontowany prawie cały kokpit. Brak tylko celownika. Burty będą poprawiane troszkę. Muszę usunąć "przewody" bo ich odzwierciedlenie nie jest cacy... Tyle, że muszę zrobić jakiś nożyk do wycinania ich. Mam zapas starych OLF więc coś się wykręci

imgp4890.jpg

imgp4891.jpg

imgp4892r.jpg

imgp4893d.jpg

Skręciłem też przewód tlenowy.

imgp4896.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu? Na szóstym są kalki A wiercenia i przewody do takie duperele. Paskudnie wykonano sterowanie podwoziem i pójdzie od podstaw. Nawet to z Edka blaszane jest do D...użej sprawy ;)

Gdybym nie robił tego relaksacyjnie poszłaby w ruch piłka, wstawki na poprawienie kadłuba etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz choćby właśnie na dźwignę chowania podwozia. Całkowicie odbiega do realiów. Są tam min dwa kółeczka łatwe do odtworzenia z metalu a Ed serwuje jakieś łuki. Poza tym masa elementów nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości - istne SF. Wolę zrobić mniej ale nie koszmarzyć z Edem. Ale piszesz o Mk. V... Jaki? jaka skala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk Vb 1:48 Tamyia. Kupiłem z rok temu, albo więcej. Później dokupywałem a to maski Montexu, a to kalki Techmodu, blachy Eduard "BIG-PACK" itd. Przy (a raczej przed) kokpitem żywicznym się opamiętałem. Materiały mam, teraz trzeba będzie sięgnąć do literatury, jakichś fotek itd. bo na razie nie jestem w stanie ocenić co jest S-F a co nie. Jeśli masz jakieś godne polecenia linki, to chętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję Trop. A wnętrze - burty do poprawki. W przekroju poprzecznym kokpit jest w tamce dzwonem a był raczej owalem...

Mam blaszki Parta do tego zestawu i czekam na żywiczne wnętrze...

Na razie Tamka czeka spokojnie.

Link do wnętrza?

http://spitfiresite.com/2010/07/anatomy ... ckpit.html

to chyba najlepsze co na szybko znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Skończył się pewien etap szkolnego zamieszania, pomału wszystko wraca do normy (tylko dzieciaki dają się we znaki). Więc dalej praca nad Regawą lub jak kto woli Hesevellem, Czyli Spitfire Mk. XVI.

Zmontowałem płat. Oddzieliłem lotki i klapy ale ich całkiem nie odcinałem Nie będą wychylane. Jedynie ster wysokości będzie nieco "ściągnięty"

Jako, że Ten egzemplarz nie miał km-ów zaślepiłem je i przeszlifowałem.

39086870t.jpg

83743778.jpg

74572221.jpg

26006490.jpg

Pomalowane wnętrze wyschnie do jutra i otrzyma osprzęt.

30251310.jpg

I tu prośba do Waszmościów:

Proszę o sugestie w pomalowaniu butli tak pojedynczej jak i podwójnych. Przeglądając zdjęcia dostałem zawrotu głowy i już nic nie wiem

P.S. Ładnie się składa, Panie Janeczku

51203684.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ździś!

Nie było czasu na wywnętrzanie się z wnętrzem ale płat do przodu.

imgp6123.jpg

Pomaskowany obszar obróbki...

 

imgp6126.jpg

Zaklejone wyloty śmieci których w tym Mk. Niet

 

imgp6128.jpg

I spiłowane, i wypolerowane - prawie ;)

 

imgp6130n.jpg

Kratery pod uzbrojenie

 

imgp6132.jpg

I ono samo...

 

imgp6133.jpg

Z góry...

 

imgp6134.jpg

I z dołu...

 

Może jutro wnętrze ?

 

 

 

I jeno AWRUK (wspak) zdążyłem zakrzyknąć patrząc na babolstwo moje z osłonami działek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sugestie w pomalowaniu butli tak pojedynczej jak i podwójnych.

 

Butle ze sprężonym powietrzem zwykle srebrne jako element wnętrza. O2 na ogół czarna z białymi napisami.

 

O skanach pamiętam, tylko jakoś nie mogę się zebrać. A w ogóle to Magda siedziała na skanerze ze starodawnym albumem rodzinnym. Siła wyższa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Małą aktualizacja. Jako, że pokrywy uzbrojenia pasują do płata "C" a tych do "e" niet, pożyczyłem je sobie z ICMu. Po małych poprawkach nie jest źle. Pozostały niewielkie szczeliny i nie trzeba trasować. Zaślepiłem wyloty łusek km-ów których w "e" nie było. Doklejone końcówki skrzydeł jeszcze nie mają wycięć pod światła pozycyjne.

imgp7893.jpg

imgp7895q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że lewy wewnetrzny km zezuje trochę na zewnątrz...

 

Poza tym wyrazy uznania. Mnie by się nie chciało przerabiać skrzydło C na E, po prostu dobrałbym odpowiednie malowanie do wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.