Skocz do zawartości

Relaksacyjnie Revell-owski Spitfire


fiedotow

Rekomendowane odpowiedzi

Czas malowania.

Najpierw podkład Vallejo.

42455707.jpg

Jako, że ujawnił niezbyt dobrze wyrównane miejsca po blisterach ( czemu się zagłębiły?) nałożyłem odpowiednio docięte kawałki folii aluminiowej samoprzylepnej.

87886275.jpg

Nie mam praktyki w preszu uczę się...

63633196.jpg

I po zamaskowaniu spodu natrysk szarym.

98613771.jpg

Tyle do dziś...

Tempo prac troszkę zwolniło z racji schnięcia warstw natryskiwanych, ale głównie to ze względu na wakacyjny przyjazd mojego Synka, któremu staram się poświęcić jak najwięcej czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Delikatnie odsłoniłem maskowanie spodu i nic (odpukać!!!).

Ale Mk. 24 pomaluję najpierw białym Humbrolem jako podkładem. Przy okazji ułatwi to malowanie pasów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Złe proroctwa Roberta się sprawdziły. Podczas poprawiania maski na masce, poszło wszystko - farba, podkład... O ile bardzo lubię grafiki Borisa Vallejo, to niestety podkładu Vallejo będę używał do celów niemodelarskich. Przy pierwszym kiksie (KoPerkowy Spit Mk. VIII - zainteresowanym znany) myślałem, że to moja wina. Ale już drugi raz - to nie przypadek.

Nastał czas mozolnego usuwania farby tak, by narobić jak najmniej szkód.

Farbę usunąłem w sodzie kaustycznej delikatnie (w rękawiczkach) zmywając palcami. Niestety z podkładem nie poszło tak łatwo. Gdzie się dało to "odprysnąłem" podkład mechanicznie. Przeszukałem fora nt usuwania podkładu lecz na nic się to zdało. Proponowanych środków nie mam w spiżarni. Pod ręką jedynie benzyna do zapalniczek i rozpuszczalniki do farb. Vamodowski podtapia plastik ale nie rusza podkładu. Za to Mr.Hobby zmiękcza warstwę na tyle, że można ją usunąć. Jest to co prawda pracochłonne i żmudne, ale nie narusza faktury modelu. Jeszcze jedna wada podkładu. Naruszył powierzchnię plastiku mimo, że opis świadczy, że jest to podkład do plastiku...

Więc nie wiem jak Wy, Szlachetni, ale ja odstawiam ten specyfik daleko od warsztatu modelarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z nim do czynienia. Obecnie służy do gruntowania różnych rzeczy niekoniecznie związanych z modelarstwem. Jak większość produktów Vallejo, także i ten jest dziadowski ;) Chyba tylko do figurek farby im wyszły. Reszta jest milczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie co mogę z czystym sumieniem polecić to varnishe w sprayu tej firmy. od jakiegoś czasu używał błyszczącego i jest naprawdę świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jakoś mało relaksacyjnie wychodzi Ci ten Spit fiedotow... Szkoda, choć może jeszcze uda się go efektownie wykończyć.

 

Tak na marginesie to kolejny model, w który wbrew zapowiedziom wkładasz sporo pracy i dodatków, a masz problemy z wymalowaniem. Moim zdaniem powinieneś naprawdę trzasnąć kilka modeli na szybko i potrenować malunki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście za bardzo relaksacyjnie to nie poszło jak do tej pory. Ale na błędach się człowiek uczy. Nie szkodzi Przede wszystkim jednak użyty poprzednio Humbrol 164 jest zbyt ciemny (wg instrukcji Airfix ze Spita 24: 163 - 164 - 165). Użyłem więc obok Gunze H73 - H75 a spód to Humbrol 165

13292534.jpg

Naniosłem żółte pasy na krawędziach natarcia. Następnym razem najpierw żółty pójdzie.

62236733.jpg

 

13461730.jpg

Wydechy to Humbrol 113 i grafit. Jeszcze przyciemnię je podczas końcowego "okopcania".

65561166.jpg

No i golenie z pokrywami...

28750331.jpg

Jutro natrysk połyskiem i do schnięcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pryśnięty Humbrolem 35. Kalki z oznaczeniem 308 Dywizjonu to Kagero - Tachmod, pozostałe Revell. Kolorystyka na zdjęciu znacznie odbiega od rzeczywistości - efekt lampy błyskowej. Za wcześnie dokleiłem zaczepy bombowe i numer seryjny musiałam dzielić. Po raz pierwszy miałem problem z nakładaniem kalek Techmodu. Numery seryjne podskrzydłowe są tak delikatne, że łatwo je uszkodzić. Potraktowałem je Liquid Decal Film'em Microscale. Szachownicę lepiej użyć Revellowską, bo Techmod odwrócił pola (sic!)

56521656.jpg

 

22688599.jpg

 

65313732.jpg

 

89773615.jpg

 

53811316.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś nie będę się mądrzył (bo długo nie pokaże niczego na Twoim poziomie) ale obiektywna opinia zawsze w cenie: góra rewelacja; spód trochę sztucznie;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam mieszane uczucia... Usmolony jest, to fakt, ale czy wygląda to realistycznie czy niechlujnie, to może być kwestia dyskusyjna. W każdym razie to stąpanie po cienkiej linie. W kwestiach szczegółowych zwróciłbym uwagę na dwa detale.

 

Osmalenia od wydechów mają raczej nieprawidłowy kształt (nie wnikając już w ich barwę czy samo techniczne wykonanie):

308_Bochniak_ZF_P_small.jpg

 

Pominąłeś też ciekawostkę, jak charakterystyczny ślad po zamalowaniu dużych kokard na górnych powierzchniach skrzydeł:

308_Spits.jpg

(zdjęcia z http://www.polishsquadronsremembered.com/308/308_pic_gal.html )

 

Czekam na galerię, bo każdy Spit cieszy oko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie, nie zapomniałem o nim... Powolutku prace zmierzają ku końcowi.

Dozbrajam moją "szesnastkę" w bombki... Co prawda miałem już gotowe obie i pomalowane, ale jedną coś chyba zbombardowałem, bo jej nie mam.

A że ICMowskich mam pełny bomboskładzik, to pomyślałem, żeby takie podwiesić. Dodatkowo je zbomPartuje blaszkami. Oto porównanie Hasevella i ICMParta (ta druga w początkowej fazie powstawania):

imgp2698b.jpg

 

A tak obecnie wygląda:

imgp2700i.jpg

imgp2701t.jpg

imgp2703y.jpg

imgp2704j.jpg

A gdyby co - Wesołych Świąt, dużo wymarzonych modelarskich prezentów pod choinką!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze limuzyna i koniec...

Założone pozostałe wystające elementy, bomby Revell - Hasegawa i przygotowane dźwignie otwierania limuzyny.

Antena IFF

47237217.jpg

88668811.jpg

 

Antena radia

22336068.jpg

 

Antena systemu lądowania

88535991.jpg

 

Rurka Pito

32292669.jpg

 

Etapy tworzenia zamków limuzyny.

41184271.jpg

48664948.jpg

70414708.jpg

 

I widok całości...

71635712.jpg

 

Niestety sknociłem malowanie limuzyny. Zmyłem wszystko Wamodem i płynem do mycia naczyń. Może jeszcze dziś zacznę malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc koniec...

Jeszcze troszkę poprawek zapewne...

Ale po kolei...

Limuzyna zabezpieczona...

45378056.jpg

 

... i pomalowana

86076338.jpg

 

Przymiarka do reszty

91209330.jpg

 

Tak powstawał fotokem. W nawiercony czarny plastik wstawiłem przezroczysty pręcik.

66714848.jpg

75394619.jpg

12634740.jpg

 

Przykleiłem lusterko

28501847.jpg

 

I tak to wygląda...

17146435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.