Skocz do zawartości

Tiger I MID dragon 1/35


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to Michal zrób może przekrój a następnego sklej normalnie. Jak stoją takie 2 koło siebie wszyscy się dziwia ze taki kolos był tak w środku napchany sprzętem i taki ciasny. Albo chociaz zrób demontowalną przednią płytę pancerną i dach wieży żeby można było zajrzeć do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jak zrobie demntowalne elementy to nie bedzie to wygladalo idealnie, bedzie tam "mikroszpara" ktora bedzie mnie jednak tak gryzla po oczach ze mi radosc z modelu zepsuje, a co do dachu to jak bym go zrobil demontowalnego to zapasowych ogniw bym nie mogl dac, a to tez by zle wygladalo (chyba), przynajmniej tak mi sie wydaje. Plan mam taki ze wymaluje wszystko tak dobrze jak sie da i wtedy podejme ostateczna decyzje co zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, dawno nic nie dodalem w tym watku. Ten tygrysek caly czas spokojnie czeka, ale robi sie jego brat tj. tiger late tez z dragona(6253) troche na nim eksperymentuje, po wielu probach klade wlasny zimmerit. Na material do pracy wybralem GS. jeszcze nie skonczony ale troche juz zrobione.

 

SAM_0102.JPG

 

 

SAM_0103.JPG

 

 

SAM_0104.JPG

 

Chetnie sie dowiem jak oceniacie ten zimmerit?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Trzy lata od ostatniego wpisu na tym warsztacie, jednak wracam do tygryskow no i zaczynam od pytania, czy to beda dobre mg do wiezy?:

 

%252524_12.JPG

 

nigdy lufek nie wymienialem, teraz juz to zrobie bo fabryczny plastik mi sie zle wywiercilo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Liczba tygrysow na warsztacie jest na tej stronie ostatnio tak duza, ze az sie zastanawialem czy jest sens wstawiac moje fotki, ale wlasciwie dlaczego nie

Podklad poszedl z vallejo, mam wrecz alergie na ten ich kolor (bardzo mi sie nie podoba), na niego poszla warstwa xf-59, i w tym miejscu zaczynaly sie dla mnie schody nie mialem w domu xf-60, a dla mnie to podstawowy kolor przy niemieckim kolorze bazowym. po kilku probach i po licznych przemysleniach okazalo sie, ze calkiem fajne polaczenie wychodzi z buff xf-57 z odrobina podkladu vallejo

 

SAM_2739.JPG

 

SAM_2740.JPG

 

Kolor bazowy wyszedl dosc jasny, a ja bede go jeszcze miejscami rozjasnial, ale mam w planie potraktowac model, zanim jeszcze dostanie camo filtrami, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja malowałem camo black brown, na to track wash z ak ,potem gunmetal i miejscami steel z vallejo, zobacz sobie czy Ci się tak podoba na moim tygrysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cos ten warsztat po macoszemu traktuje, zdjec praktycznie nie wstawiam, ale obiecuje sie poprawic, wkrotce odzyskam aparat, a teraz kolejne pytanie. Miejsca po odpryskach zimmerytu malowac na szaro (ciemny, jasny?) czy na minie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos poszla robota do przodu, niestety zastosowanie w moim przypadkow filtrow okazalo sie raczej zle, cale cieniowanie poszlo sie p.....

 

SAM_2749.JPG

 

a tak wyglada po pomalowaniu detali, sido i kalkach

 

SAM_2752.JPG

 

SAM_2754.JPG

 

zastanawiam sie jak z washem w przypadku czolgu z zimem, czy przejechac zimerit jakims rozrobionym washem czy nic z nim nie robic?

 

ps z samego camo jestem bardzo niezadowolony, nie wyszlo to co chcialem, ale juz tak zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie całkiem dobrze wyszło. Oczywiście merytorycznie nie umiem ocenić. Cieniowanie przy kamo nie jest konieczne i jak widać nie psuje odbioru pomimo jego zatracenia.

Co do wash na zimmericie to bym uważał. Można nieźle skopać model bo wygląda to czasem bardzo nienaturalnie. Przejrzyj warsztaty, najlepiej Seby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyslalem sprawe, troche tez poczytalem, no a jak wyjdzie to zobaczymy, teraz mecze sie z gaskami z master cluba, a w zasadzie z tymi pinami do spinania gasek ps nie pamietam kto, ale ktos pisal ze sie te gaski swietnie sklada, chetnie bym tego kogos........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, prace nad tygrysem ida bardzo powoli, czolg ma pecha, zaliczyl nawet upadek na podloge i mu to na zdrowie nie wyszlo, ale jakos udalo sie poskladac

 

SAM_2777.JPG

 

 

SAM_2779.JPG

 

 

SAM_2781.JPG

 

 

SAM_2782.JPG

 

 

Teraz sobie tygrysek troche poczeka, bo niestety brak czasu, potem biore sie za oleje i gaski.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze gdyby obicia zostaly dokladnie w takiej formie, jak sa obecnie, to cos faktycznie nie tak by wygladalo, no ale przejda one jeszcze przez kilku procesow modelarskich i spodziewam sie, ze finalnie obicia wypadna dokladnie tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model zostal odrobine pomeczony suchym pedzlem, wykonalem zabiegi olejami, z calosc jednak nie jestem do konca zadowolony, zmieniac juz tego nie bede, ale tygrysek za kare nie dostanie metalowych bucikow i otrzyma dragonoskie plastiki, wiem ze te gaski maja blad, ale metalowe zostana do nastepneg tygrysa

 

SAM_2784.JPG

 

 

SAM_2786.JPG

 

 

SAM_2791.JPG

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.