Skocz do zawartości

Kolejny Mustang- P 51-D=ICM 1/48


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Model rozgrzebany jakiś czas temu i porzucony. Przypomniał mi o nim ten temat

Porzucony w stanie jak na foto:

DSC04259.jpg

 

DSC04260.jpg

Skrzydła były zwichrowane i pełne zapadnięć tworzywa. Na fotce już wyprostowane, pokryte podkładem i farbą w kilku miejscach dla sprawdzenia powierzchni.

Ten warsztat ma mnie zmobilizować do ukończenia go. Nie należy spodziewać się wodotrysków i fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj Marku

 

Już mi ślinka cieknie na kolejne posty Twojej relacji. Czy można wiedzieć jakie malowanie wybrałeś ?

 

Niezbyt fajnie wyglądają pasy bezpieczeństwa. Sprzączki chyba dostały koloru materiału pasów. Może dałoby się to jeszcze poprawić ? Mógłbyś jeszcze trochę popracować nad radiem.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy oczywiście do poprawki. No i posprzątać tam trzeba, jako że modelik więcej leżakuje niż jest na warsztacie dużo tam fafolów. Widać to na fotce.

Malowanie mam wybrane, specjalnie kupiłem kalkomanie, będzie dotyczyć osoby u której wyląduje modelik. O tym później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odkurzyłem brzydala, dziś wygląda tak: kadłub sklejony i opracowany szpachlą, pomalowany surfejserem:

DSC04262.jpg

Po Twoim P 40 czekam na równie z wyczuciem pomalowanego Mustanga

...czyżbyś nie widział ostatniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo profesjonalne stanowisko produkcyjne . Tak bardziej serio - są modele, które w czasie budowy wyglądają już niezwykle atrakcyjnie - i tak jest w tym przypadku.

A kiedy nastąpi to "później", kiedy będziemy mogli poznać zaplanowane malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzyłem brzydala, dziś wygląda tak: kadłub sklejony i opracowany szpachlą, pomalowany surfejserem:

 

Że co odkurzyłeś przepraszam Cię bardzo ? Chyba coś źle przeczytałem

 

Działaj, działaj. Nabiera kształtów.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korniku naprawdę musiałem go odkurzyć bo wyglądał brzydko.

Mikołaj nie śmiej się. Jeżeli trafiłeś przypadkiem na jakiś mój warsztat lub galerię to widziałeś że nie ma tam wielkich rzeczy. Ot takie sobie modeliki na półeczkę, by zrobić wrażenie na szwagrze podczas sesji piwnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Marku, widziałem i o ile dobrze pamiętam, to sztuk dwa , a i La 5, bądź 7 się trafił, ale P 40 muszę powiedzieć strasznie utkwiła mi w pamięci, coś w niej jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, wszyscy czekają na ciąg dalszy, ale jakbyś mógł ujawnić malowanie, to wszyscy by pomogli szukać dziury w całym. Może w ten sposób unikniemy wtopy jak w poprzednim Mustangu. Generalnie był przecież piękny, ale coś tam jednak umknęło... Chyba, że wiesz z pierwszej ręki jak powinien wyglądać, bo wzmianka o osobistych związkach adresata z modelem zabrzmiała intrygująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mustang dostał skrzydła. Podkład ujawnił kilka miejsc do poprawki. Stateczniki dokleję później, teraz by mi przeszkadzały.

DSC04265.jpg

Latał na nim ktoś z rodziny adresata. Zgadłem?

...oj takich powiązań to ja nie mam.

 

MikeP- wiem że lubisz kopać w dokumentacji, ale tu nie wiele byś zdziałał. Nawet K.Y.Czart nie pomógł. Dziękuję za ofertę pomocy.

No nareszcie zobaczę Mustanga Marka

..nie obiecuj sobie za dużo, bo możesz się rozczarować.

O malowaniu będzie na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmalowałem ster kierunku i dokleiłem stateczniki- w takiej właśnie kolejności. Trzeba ułatwiać sobie życie. Praktycznie gotowy do polewania farbą.

DSC04266.jpg

...a co masz na myśli, bo tu jakimś podstępem pachnie.....

..zaraz tam podstęp. Po prostu mogę nie sprostać oczekiwaniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy malowaniu metalizerem bardzo łatwo zrobić srebrną zabawkę, czego chciałem uniknąć.

To co zrobiłem mnie przeraziło.

th_DSC04271.jpg th_DSC04272.jpg

Witam

 

To polewaj Waść bom ciekaw ogromnie

Witam miłośnika szybkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.