Skocz do zawartości

TIGER I


Unamed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie jestem nowy i mam pytanie. Chodze od jakiegoś czasu na zajęcia modelarskie w szkole i robię model TIGER I, trochę robiłem go w szkole a teraz wziąłem go do domu na weekend i skleiłem go całego tylko gąsienice założyć i bedzie gotowy, ale tu moje pytanie właśnie do was skleiłem go i chce go teraz pomalować i mam pytanie czy to nie bedzie przeszkadzać bo są małe elementy naklejone? To jest mój pierwszy model i jak wspominałem jestem świeży :P A tak przy okazji czy macie jakąś stronę z modelami plastikowymi dobre ale nie drogie ?

 

zdjcie0264w.jpg

Raczej areografem. Chodzi mi czy taka np. łopata albo lina czy to nie bedzie przeszkadzać czy może być w jednym kolorze. Cena modeli tak do 100-150zł.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pytanie czy malujesz aerografem czy pędzelkiem i jakie to są nie drogie modele (tzn cena)

No i tak jak kolega wcześniej napisał... zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sklejony model???

Wygląda jak byś powycinał części z ramek i usypał z nich stos.

Klejenie modelu nie polega na zgrubnym polepieniu części ze sobą.

Moja propozycja brzmi: zanim zaczniesz malować najpierw dobrze sklej model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to jest mój pierwszy model więc tu nie obrażaj, a po drugie to tę lukę nad lufą załatałem szpachlą.

Nikt Cie nie obraża,ale masz jeszcze szparę na dolnej płycie, zle oszlifowaną lufę, odwrotnie wklejona boczna line, źle załozony właz. Kolega Markuz ma rację, popraw elementy,dobrze powycinaj kawałki plastiku z modelu,wyszlifuj a dopiero potem wez sie za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to jest mój pierwszy model więc tu nie obrażaj

Nikt Cię nie obraża. Wstawiłeś zdjęcia, pytasz o rady to ich słuchaj. Tą wypowiedzią obraziłeś Markuza. Pierwszy model w niczym nie usprawiedliwia, tym bardziej że chodzisz na modelarnię. W tej chwili model nie nadaje się do malowania.Prawdę mówiąc nie widziałem tak źle sklejonego modelu. Odwrotnie poklejone elementy, szpary między częściami, wszystko krzywe. Masz instrukcję to w nią patrz albo pytaj instruktora na modelarni.

Wygląda jak byś powycinał części z ramek i usypał z nich stos.

Klejenie modelu nie polega na zgrubnym polepieniu części ze sobą.

Moja propozycja brzmi: zanim zaczniesz malować najpierw dobrze sklej model.

Markuz określił to delikatnie. Sklejenie takiego modelu to około miesiąca. Słuchaj rad doświadczonych modelarzy, nie obrażaj ich i klej powoli i dokładnie szlifując nadlewki, miejsca po wypychaczach itp. To hobby dla cierpliwych ludzi. Szybkość jest wskazana przy biegunce a nie w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to jest mój pierwszy model więc tu nie obrażaj, a po drugie to tę lukę nad lufą załatałem szpachlą.

Nie chciałem cię obrazić, jeśli tak to odebrałeś to przepraszam.

Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na to jak źle jest polepiony ten model. (Zaznaczam, że na niemcach się praktycznie w ogóle nie znam)

Tu masz link do warsztatu kolegi reggy http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=28099 Tak powinien wyglądać Tygrys.

Na twoją niekorzyść przemawia jeszcze fakt, że zdjęć tego pojazu w sieci jest naprawdę dużo a warsztatów prowadzonych na różnych forach chyba jeszcze więcej, więc jest się czym posiłkować nawet gdyby zabrakło instrukcji.

Konkludując nie zrażaj się, zawiń rękawy, porozlepiaj co się da przejrzyj warsztaty innych kolegów modelarzy przestudiuj instrukcję i bierz się do roboty. Na tym forum jest naprawdę sporo znawców tematu jeśli chodzi o niemieckie pojazdy.

 

PS. Podstawowa zasada w modelarstwie to "Dwa razy przymierz raz przyklej" ja się tego trzymam od jakichś 18 lat.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wszystko jest załatane (poprawione) i zacząłem malować gościa. Tyle że teraz model mam w szkole a zajęcia są co piątek także nie mam jak narazie fotki rzucić, ale w piątek bedę na zajęciach więc postaram się zrobić i wstawić. I DZIĘKUJE ZA KONSTRUKTYWNĄ KRYTYKĘ to mi uświadomiło że jeszcze wiele musze się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto zdj. żołnierza z czołgu.Niestety czołg będę malował z innymi jak skończą swoje więc tak za 3 tygodnie chybato wtedy porobię zdj. i wrzuce.

zdjcie0278u.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie trochę z innej beczki...

Czy znacie stronę gdzie są do kupienia modele plastikowe do sklejania, ale takie co jeżdżą po polskich drogach czyli np. maluch,vw passat,scania,duzy fiat o takie mi chodzi...

Bo szukałem i znalazłem stronę ale tam był tylko trabant 601 i vw golf 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie trochę z innej beczki...

Czy znacie stronę gdzie są do kupienia modele plastikowe do sklejania, ale takie co jeżdżą po polskich drogach czyli np. maluch,vw passat,scania,duzy fiat o takie mi chodzi...

Bo szukałem i znalazłem stronę ale tam był tylko trabant 601 i vw golf 2.

 

Powiem tak... opanuj sklejanie i malowanie pancerki. A potem pomyśl o pojazdach cywilnych... to jest wyższa szkoła jazdy... tam nie zrobisz biedronki i obić, każda niedoskonałość na lakierze równa się poprawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy chodzisz na modelarnie do szkoły specjalnej?? jeżeli tak to można to zrozumieć nie trzeba się "znać

na niemcach" jak piszesz żeby poprawnie zgodnie z instrukcją skleić model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.