Skocz do zawartości

TIGER I


Unamed

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi kolego chciałbym zwrócić Twoją uwagę na pewna rzecz .

UWAGA Dalsza część tekstu wymaga umiejętności czytania ze zrozumieniem .

Modelarstwo nie jest tylko sztuką zlepienia z kawałków czego co ma przypominać z grubsza czołg a to forum (jaki i wiele innych o tej samej teamatyce) ma być miejscem gdzie można się podzielić wynikami swojej pracy oraz PRZYJĄĆ do wiadomości uwagi bardziej doświadczonych kolegów jak też skorzystać z nich .

My wszyscy tutaj jesteśmy pewną społecznością w której obowiązują pewne zasady , jeżeli pokazujesz coś co jest nie starannie wykonane i twierdzisz że jest to wszystko na co Cię stać bo jesteś poczatkujący to Twój post nie ma żadnego sensu . Część kolegów może to także odebrać jako brak szacunku lub poprostu żart z hobby do którego oni podchodzą poważnie więc nie dziw się że przeczytasz parę cierpkich , uszczypliwych uwag .

Takie zdanie - "nie malowałem go jako czołgisty sugerowałem się raczej zwykłym żołnierzem" świadczy o totalnej ignorancji piszącego i do tego obraża inteligencję czytających , poprostu z lenistwa nie zapoznałeś się nawet w minimalnym stopniu z tłem historycznym w którym jest osadzona maszyna która próbujesz stworzyć .

Przyjmij do wiadomości uwagi kolegów którzy piszą je , co jak mniemam zauważyłeś , z sympatią wykazując dużą chęć pomocy . Wszyscy kiedyś zaczynaliśmy .

Na Boga (choć On nie chce pomagać śmierdzącym leniom) proszę użyj wyszukiwarki Google , jest ona stworzona przez mądrych ludzi dla prostych ludzi i pomaga naprawdę . Jeśli jesteś bardziej ambitny to polecam książke Otto Cariusa "Tygrysy w błocie" z niej dowiesz się np. że mundury niemeckich pancerniaków były czarne (NIE SZARE !!!) .

I nie warcz na kolegów którzy starają się pomóc bo zapewniam Cię że uwaga o szkole specjalnej będzie najmilszym postem jaki tu przeczytasz . Powodzenia nie zrażaj się i gdy naprawdę będziesz chciał się czegoś dowiedzieć wal jak w dym , postaramy sie pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się też dać w końcu jakieś zdjęcia Tigera, bo piszesz tu że go pomalowałeś, dajesz zdjęcia "czołgisty", offtopujesz o fiatach i trabantach a główny bohater to tylko jedno "zdjęcie" na początku. W ten sposób raczej ciężko ci cokolwiek doradzić czy pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jeśli jesteś bardziej ambitny to polecam książke Otto Cariusa "Tygrysy w błocie" z niej dowiesz się np. że mundury niemeckich pancerniaków były czarne (NIE SZARE !!!) .

I nie warcz na kolegów którzy starają się pomóc bo zapewniam Cię że uwaga o szkole specjalnej będzie najmilszym postem jaki tu przeczytasz . Powodzenia nie zrażaj się i gdy naprawdę będziesz chciał się czegoś dowiedzieć wal jak w dym , postaramy sie pomóc .

 

Właśnie co do tych mundurów.Napisałem wcześniej żeby pomalować na czarno i mnie z lekka skrytykowano. Nie mam tego za złe, ale się już pogubiłem.A co do książki ''Tygrysy w błocie'' polecam. I właśnie tam jest zdjęcie Otto Cariusa w czarnym mundurze. I zgadzam się z Jumo!!! Nie zrażaj się ja też dopiero zaczynam i moje modele też nie są idealne! Pooglądaj warsztaty doświadczonych na pewno czegoś ciekawego się z nich dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega się nie obrazi jeśli odpiszę jak to z tymi mundurami było .

Podstawowym kolorem umudurowania Panzerwaffe był kolor czarny ,czyli czarna bluza mundurowa czarne spodnie oraz na samym początku olbrzymi śmieszny beret . Później beret ten został zastąpiony przez furażerkę noszoną zarówno przez dowódców czołgów jak i ich zalogę . Jednakże często spotykało się oficerów noszących zwykłe polowe (czyli miekkie )czapki oficerskie na zdjęciach widać je często przycisniete do głowy słuchawkami . Na patkach mundurów niemieckich tankistów znajdował się symbol trupiej czaszki , nie miało to nic wspólnego z formacjami SS (lecz sprawiało pod koniec wojny duże problemy bo zdarzało się często że pojmane załogi czołgów szły do piachu będąc mylone z żołnierzami Waffen-SS). Trupie czaszki na patkach znalazły się tam ponieważ jak w większości innych krajów formacje pancerne były uważane i same się uważały za spadkobierców tradycji kawaleryjskich , niemieccy huzarzy kajzera w czasie I wojny światowej na czapach nosili bardzo podobne symbole (Angielscy pancerniacy noszą je na beretach do tej pory) .

Odstępstwa od koloru czarnego :

1.DAK tam ubranie sie w czarne łaszki mogło się skończyć ugotowaniem delikwenta więc chłopaki nosili mundury pustynne takie same jak piechota

2.Często widać na zdjęciach niemieckich pancerniaków ubranych w coś co przypomina worek i jest koloru szarego są to kombinezony robocze użwyane przy obsłudze czołgu przeważnie na postojach .

3.Zimą na mundury były ubierane białe kombinezony

4. Pod koniec wojny na czarne mundury były zakładane kurtki lub kombinezony maskujące.

5. Mundury galowe oficerów Panzeraffen były .......białe

No to tyle krótkiego wykładu , jeśli ktoś ma coś do dodania lub sprostowania to zapraszam .

Mam nadzieję że koledze to pomoże .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Powróciłem wraz z końcem roku szkolnego skończyły się zajęcia i mam model.

Te pasy nie są dobrze pomalowane ponieważ areograf się zatkał i trzeba będzie je poprawić.

zdjcie0297x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jeśli ktoś nie słucha uwag kolegów :/ Pisaliśmy ci wcześniej wszyscy żebyś dopasował górną płyte do wieży raz jeszcze i zaszpachlował, ale ty ją zostawiłeś. Daj więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.