Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk IIc 1:72 bY Revell


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie ma możliwości użycia gotowych masek, to można wydrukować przeskalowany do modelu rysunek kamuflażu (pełno w necie, nie trzeba skanować). Wydrukować na zwykłym laserze, na papierze samoprzylepnym. Taki papier wprawdzie zwykle niespecjalnie się nadaje do klejenia na modelu, ale można go za to nakleić na szeroką taśmę tamijską lub na folię do masek. Potem wyciąć małymi nożyczkami i/lub nożykiem. I maski gotowe do naklejenia na model. Bez plotera i takie jak trzeba. Te na Hurrym są trochę jak komiksowe obłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

te które zastosowałem były adaptowane ze Spita, myślę że problem wystąpił przy przerysowywaniu szablonów, ponieważ schemat który wydrukowalem najpierw odbiłem na kalce technicznej z niej robiąc szablony do przerysowania na taśmę i folię - jeszcze jedna uwaga która może być przydatna innym osobowm to to iż folię Oracle fatalnie się wycina i to na tych szblonach wyszły najbardziej nienaturalne linie - następnym razem muszę koniecznie spróbować polecanej przez Roberta i Bogdana foli Oramasc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktośkiedyś powiedział - "jak już pomalujesz sto samolotów w kamo to dopiero ci się będzie wydawało że umiesz" i to chyba prawda - następny model skleje chyba relaksacyjne bez kamo aby nie nabawić się nerwicy i w dodatku wybiorę coś w 1:48

 

tym czaem postępy moich wypocin

eb18af7eda2d9b9fmed.jpg

738e4b2b7f756d5bmed.jpg

feb01ee7f0f65055med.jpg

d192a7e539389c84med.jpg

10c638de41d308c4med.jpg

89fac2881ed40f53med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturze no jest jak jest - wiem że dałem kilka 'plam' ale jak pisałem wscześniej uczę się dopiero kamo - także proszę o wyrozumiałość 'pierwszą ligę'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o kamo, tu chodzi o wersję. Dałeś pustynny filtr, a takowego w 309 dywizjonie nie było

 

a masz jakieś zdjcie albo cóś- pomóż jeśli możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widzę - pewnie zapamiętam tą lekcję pokory na całe życie - Arturze - wielie dzięki za wyłapanie błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sobie to przemyślę - faktycznie przemalowanie to ciekawe rozwiązanie - może być ciężko ze zmywaniem farby - ponieważ poprzeyklejałem trochę osprzedu

 

zrobiłem jedną próbę odklejenia filtra i mizeria - zresztą nie ma się co dziwić klejone cyjanoakrylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że nie wiem czy uda mi się zachować bez uszkodzeń malowanie kamo, spód przemalować nie problem ale jest tam bardzo mało miejsca na ewentualne uszkodzenia, na razie odstawiam ten model na półkę - mam nadzieję że koncepcja przycie sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- będę kończył ale wierz mi podcięło mi to trochę skrzydła - zrobiłem jużkilka prób oderwania tego filtra - ale lipa- szlifowania istotnie będzie trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odcinaj, a jak się nie da, to pilnikiem. Generalnie nie popieram takich metod, bo prostu ten filtr tam się nie powinien znaleźć, ale trudno.

Myślę zresztą, że kwestia tkwi gdzie indziej - czy aby na pewno zapoznajesz się z jakimiś materiałami o obiekcie przed budową czy idzie z pudełka?

Nie odbierz tego źle, ale wolę napisać teraz, bo spojrzenie merytoryczne będzie miało szczególne znaczenie w przypadku Lima. Przy mnogości wersji i wyposażenia o pomyłkę nie będzie trudno, a nie chcemy, żeby wyszedł Lim-5-i-półMbisR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nigdy nie odbieram źle dobrych rad Mikołaju - jeszcze dzisiaj rano pomęczyłem się z tym trochę ale nie odkleję - będę musiał spiłować - nigdy jeszcze nie zdażyło mi się wywalić modelu do kosza i tym razem również tak nie będzie ale muszę odpocząć od tanej robor - odpowiadając na Twoje pytanie czy analizuję dokumentację samolotu przed sklejeniem powiem Ci szczerze że tak ale nie doktoryzuję się nad tym bo nie wiele bym posklejał, generalnie uruchamiam temat na forum jeszcze podczas sklejania innego modelu i zbieram informację na googalch i literaturze - jestem jeszcze za słabym modelarzem na wykonywanie idealnie owzorowanych replik - a jeśli nie będę sklejał to nigdy żadnej wprawy nie osiągnę i koło się zamyka - dopiero od dwóch trzech lat mam jakąś swobodę na lepienie ale nie mam tego czasu zbyt wiele a bardzo chciałbym opanować różne techniki modelarskie - jeszcze jeden wniosek- uważam że sztuka w analizowaniu danych historycznych (w tym przezde wszystkim umiejętność szybkiego dotarcia do nich) to taki sam kunszt jak modelarstwo - którego po prostu trzeba się nauczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przebiłem ścianę - udało mi się w miarę delikatny sposób oderwać ten filtr - rozpocząłem pracochłonne szlifowanie

 

mam do was pytanie - jak myślicie czy ten otwór który znajdował się pod filtrem mam zaszpachlować lub zmodyfikować

bc53bd437e9f6c93med.jpg

 

bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze zbyt dużo nawyków trzymania się instrukcji - a nie dokumentacji - to niestety gubi w takich przypadkach ale jak pisałem wyżej korzystania z dokumentacji też się trzeba nauczyć; w każdym razie dzięki Mikołaju za kolejną podpowiedz - odnalzłem ten element w zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech lub przegapienie jest odpowiedzialny za Twój błąd. Instrukcja podaje który filtr należy wkleić w daną wersję. Wnęki podwozia głównego powinny być w aluminium. Zazwyczaj nie malowano wnęk w tych samolotach.

To nie jest zbyt trudny model, przy odrobinie wkładu pracy można mieć w miarę poprawny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat IIc revella jest pudełkowany z obydwoma malowaniami z filtrem tropikalnym, także instrukcja nie pokazuje alternatywy. Ale faktem jest, że wypadałoby poświęcić nieco czasu na "resarch", tym bardziej że Hurricane to popularny i dobrze opisany samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.