Skocz do zawartości

Lokomotywa spalinowa SU-42 w HO - relacja z budowy


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jakub476!

 

Spokojnie! Przypatrz sie dobrze, a zobaczysz, ze lewy stolek jest zapaprany CA. Pomaluje jeszcze raz to nie bedzie sie tak blyszczec. Potem pulpit (to "pianino" na srodku) - nie jest pomalowany dokladnie, mam na mysli te przelaczniki na blasze fototrawionej. Zmienilem troche te kola po bokach. Fototrawienia mialy plaskie obrecze, ktore zastapilem samorobkami z cienkiego drutu. Jednak na osi lewego kola widac paskudne niedomalowanie.

 

Jednym slowem, ciesze sie, ze mam to juz za soba. Teraz robie czolowy modul lokomotywy. Nie wiem co Wy na to, ale planuje przykleic pomalowane juz fototrawione zaluzje wentylacyjne po pomalowaniu calego kadluba na wlasciwy kolor. Miejsca ktore beda "przykryte" zaluzjami pomaluje na czarno zeby wygladalo jakby bylo widac przez nie ciemne wnetrze.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pedzelkiem 000 ITALERI
Italeri? Te pedzle Italeri sa do bani... Kup sobie pedzle w sklepie artystycznym. Taki 000 ma wtedy doslownie 5 wolsow. A italerowski 000 odpowiada mniej wiecej rozmiarowi 5, no, moze 4... W sumie nie moja sprawa, ale sam sie kiedys zdziwilem, jak doszly do mnie te pedzle Italeri, wiec dziele sie spostrzezeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzieki Majek! Ten pedzel ma juz ze 2 lata i pewnie ze 3 wlosy Kupilem go kiedy mialem do pomalowania godlo Polski tej samej wielkosci co na 10-cio groszowce (Zdobienie rufy ISKRY II w 1:50). Ten byl ponoc w sklepie najmniejszy.

 

Ale chetnie skorzystam z rady i przejde sie po sklepach. Niedaleko mnie sa dwa artystyczne. Niestety nie maja papieru do drukowania kalek. Nie maja tez w katalogach produktow firmy Bare-Metal, a o modelarskim moge tylko pomarzyc. Chyba bede musial zamawiac przez Internet.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Tyle udalo mi sie wczoraj zrobic Troche ryzykuje, bo nie mam jeszcze silnika i na koniec moze sie okazac, ze niezbedne beda przerobki wnetrza zeby sie zmiescil Ale mam nadziele ze znajde cos "pasownego".

 

th_DSC00327.jpg

 

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że zrobiłeś wielkie postepy od ostatniego czasu kiedy j się wpisywał. Wyglonda to super wszczegulności że to tak mała skala.. I to że to Karton.

 

Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej MiloszKr!

 

To nie jest karton Jesli przesledzisz uwaznie moja relacje, to zobaczysz, ze przekserowalem model kartonowy na papier samoprzylepny i naklejam go na plastyk. Wiec model choc na bazie kartonowki jest plastykowy.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Dzieki dormitor! Przy zaokragleniach przydalo sie doswiadczenie zdobyte na kartonowkach. Kiedy wycinam siatke naklejona na plastyk, zostawiam przynajmniej 1cm z kazdej strony (zeby bylo za co zlapac przy gieciu). Potem do linii zgiecia przykladam stalowa linijke i powoli (zeby nie zalamac plastyku) naginam. Odcinam 1cm naddatku dopiero po uformowaniu czesci.

 

Jak na pewno widziales na poczatku relacji zaokraglone "rogi" nadwozia zrobilem ze szpachlowki.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupilem tez czesci fototrawione I tu sie zaczely schody. W dwoch ramkach znalezc mozna rozne detale, ktore na pewno wzbogaca model, ale brak jednej kraty wentylacyjnej. Powinno byc 4, a sa tylko 3 zaluzje tego typu.

Witam Wszystkich Forumowiczów

Co do braku fototrawek to do SM42 jest komplet a do SU 42 rzeczywiście brakuje. Ma pewno w EFC-loko poratują.

 

Buduję też jeżdżącą ale SM42 też na podstawie GPMa - niestety ma trochę braków i nieścisłości. Robię ją z praktycznie w całości z plistyrenu w oparciu napędu BR290 ROCO.

Niedługo wrzucę parę fotek.

Na forum Tololoko jest też kilku modelarzy montujacych SM/SU i można trochę poczytać i zobaczyć.

 

POdobają mi się Twoje postępy prac a kółka są super. Ile kosztowały i gdzie kupione?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. ciekawe ile wyniesie cena tej lokomotywy . Ja posiadam 5 lokomotyw firmy Mechano i Piko . cena każdego ok 100zł , toru i rozkładam je w pokoju na ferie zimowe zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne. ciekawe ile wyniesie cena tej lokomotywy .

 

SM42 możan kupić robiona ręcznie z elementów fototrawionych i żywic kosztuje bez oświetlenia ok. 1700PLN. Niestety nie od ręki i trzeba nieraz poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie torów... Marudek ma na myśli star tory Piko, takie w kształcie odwróconego U. Obecnie produkowane tory A-Gleiss to inna bajka, są wykonane jak prawdziwe ( podobne np do torów RoCo ).

 

Marudek, idze Ci nardzo fajnie. Nie myślałeś o powielaniu swoich modeli w żywicy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Witam wszystkich po weekendzie! ktoto37 w sprawie brakujacej blaszki pisalem juz do GPMu. Zareklamowalem wadliwy produkt i poprosilem o przeslanie brakujacej blachy. Jak bedziesz mial fotki to zaloz swoj temat - w pojazdach cywilnych beda juz dwie lokomotywy

 

Co do ceny - wole nie liczyc Czeka mnie jeszcze zakup silnika (pewnie cos z Mashimo) i przekladni.

 

Jakub, pewnie ze myslalem o odlewach z zywicy. Powaznie zaczalem nad tym myslec juz przy Zundappie. Bawilem sie juz zywica w pracy (swietnie by sie do tego nadawala ) ale nie mam odpowiedniego silikonu na forme i doswiadczenia tez. Ale wszystko przede mna. Przeciez ktos musi zaczac produkowac modele motocykli w 1:72!

 

A teraz kolejny etap prac: bryla przedniego modulu gotowa. Szpachlowana CA i Milliputem. Potrzeba tylko pare klap, wentylatora i innych detali. W tym tygodniu powinno juz pojsc z gorki.

 

th_19-1.jpg

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne , widziął na necie lokomotywy które dają odgłos cena tej lokomotywy tez jest duża . I standardowe pytanie jakie będzie tu sterowanie analogowe czy cyfrowe?? proponuje cyfrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Truckerek93!

 

Sterowania nie bedzie, bo nie bawie sie kolejkami. Model lokomotywy buduje z mysla o tym zeby zarazic szwagra modelarstwem. Facet interesuje sie koleja, a ja chce miec w rodzinie modelarza. Kto wie moze w ten sposob zapodam mu bakcyla? Zdecydowalem sie na dzialajaca bo w opisie modelu GPM napisali ze DOSWIADCZENI modelarze moga sie na to zdecydowac, a przeciez ja chce sie nazywac DOSWIADCZONYM modelarzem i "wyzwanie" przyjalem

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Prace powoli ida do przodu. Okleilem teraz przedni modul wszystkimi drzwiami i oslonami. Potem kolej na wentylator. Fototrawione zaluzje przykleje po malowaniu na koncowy kolor. Chce w ten sposob uniknac posklejania zaluzji farba.

 

th_22-1.jpg th_23.jpg

 

Jak widzicie przydalo sie nawet opakowanie po szczoteczce do zebow

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde zasługujesz na duże brawa. Bo wykonanie modeliku w takiej skali jak HO nie jest wcale proste. I tym bardziej chyle czoła przed Tobą.

Przesiadłem się w rzędzie bo już mi sie pupka deczko zdrentwoliła na pozycje lezącą z cola i popcornem w dłoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Milosz!

 

Ciesze sie, ze podoba Ci sie moj watek. HO to wcale nie taka mala skala. Moze troche mniejsza od 1:72, ale lokomotywa w niej ma sluszne rozmiary. Bedzie to widac kiedy zloze bude do kupy i zaczne malowac. Moze tez postepy bedzie widac w szybszym tepie i pupka nie bedzie tak dretwiec

Jest tu na forum szeroka dyskusja na temat malowania. Przesledzilem ja, ale i tak pozostane przy swoim - szary podklad i Valleyo na wierzch.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Milosz!

 

Ciesze sie, ze podoba Ci sie moj watek. HO to wcale nie taka mala skala. Moze troche mniejsza od 1:72, ale lokomotywa w niej ma sluszne rozmiary. Bedzie to widac kiedy zloze bude do kupy i zaczne malowac. Moze tez postepy bedzie widac w szybszym tepie i pupka nie bedzie tak dretwiec

Jest tu na forum szeroka dyskusja na temat malowania. Przesledzilem ja, ale i tak pozostane przy swoim - szary podklad i Valleyo na wierzch.

 

Pozdro,

Marudek

 

Marudek a ten Valleyo co to jest , możesz mi powiedzieć, to jest jakiś spraj czy lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valleyo to nazwa jednej z firm produkującej farby

Danio dzięki za informacje, a czy te farbki, dostanę w sklepie modelarskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.