Skocz do zawartości

1/72 Mi-8S - nowa kalkomania


LimaOscar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

U nas kalki LimaOscar są w sklepach Martola, Karaya, Jadar, WW Rzeszów,Polish-Made.com, Accura Hobby. Na allegro i eBay też kilka osób sprzedaje z tego co widzę.

Niebawem (może nawet jeszcze w sierpniu) kilka nowości w 1/144 - już widziałem próbne wydruki - jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było wydać jakieś kalki do cywilnych Antków albo Jaczków 12 lub Zlinów 142.

Hehe, jak ktoś chce wtopić to wydaje takie kalki )). O ile w 1/144 to się polskie malowania sprzedają jeszcze, o tyle w 1/72 w zasadzie w ogóle ;). Z nakładu rzędu 300 egz. 'schodzi' 20-25 szt.

Niemniej jeśli na zbiorczym arkuszu jest jakieś miejsce to da radę coś 'upchnąć' nie generując zbyt dużych dodatkowych kosztów. Kalki do Zlinów HB są opracowane w zasadzie. Do Jaka 12 raczej nie przewiduję w ogóle, tym bardziej, że modeli już nie ma (nakład wyprzedany, a formę ponoć szlag trafił). Poza tym to temat niesprzedawalny.

Natomiast poważnie rozważam pomysł zrobienia kalek do Po-2/CSS-13 w 1/72 i 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast poważnie rozważam pomysł zrobienia kalek do Po-2/CSS-13 w 1/72 i 1/48.

 

Tu się nie ma co zastanawiać, tu trzeba robić

Szczególnie biorąc pod uwagę nowy Po-2 ICM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki do Zlinów HB są opracowane w zasadzie.

Byłaby nadzieja na taki zestawik: kpl. literek, pozwalający złożyć dowolny reg + prawidłowe "stencile" fabryczne + dodatkowo oznaczenia do jakiegoś ciekawszego okazu Ma to szanse na "zejście"

 

Do Jaka 12 raczej nie przewiduję w ogóle, tym bardziej, że modeli już nie ma (nakład wyprzedany, a formę ponoć szlag trafił). Poza tym to temat niesprzedawalny.

No, ale ktoś, wcześniej te "pare" tysi jaków (bo tyle podejrzewam zdążyli natłuc) wykupił i masa ich zapewne leży gdzieś na szafach, nie tylko polskich. Nie wszyscy oni chcą mieć zieleniaka albo SP-CXN, w dodatku zbabolonego...

Do odważnych świat należy...

 

Natomiast poważnie rozważam pomysł zrobienia kalek do Po-2/CSS-13 w 1/72 i 1/48.

A jest jakiś powszechnie dostępny pociak w 1/48? Na tyle, by bezproblemowo opylić 300 szt kalkomanii do niego?

 

A taka Wilga. Model wciąż produkowany. Zestawowe kalki totalnie złachmanione. Masa ciekawych malowań... może by coś, kiedyś

 

Albo śmiglaki ZLS/LPR. Arkusik z oznaczeniami do Mi-2, Agusty, EC...

Dokumentacji od ciula, z kolorystyką nie ma problemu...

Zestawy z IPMS Świdnica do Eurocopterów przeleciały przez Allegro jak kometa, więc zainteresowanie jakieś w narodzie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca mówi do rzeczy, aczkolwiek wiadomo... W dobie kryzysu żadna firma zbyt chętnie nie ryzykuje. Czekam z niecierpliwością na kalki do Zlinów, można wiedzieć do jakich konkretnie maszyn są opracowane ? Co do mi-2 z chęcią też bym zakupił kaleczki i/lub zestaw cyfr różnego kroju jakie były na naszych wojskowych czajnikach Ciekaw jestem czy wznowią produkcję Jaka, bo nie zdążyłem ani jednego kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było wydać jakieś kalki do cywilnych Antków albo Jaczków 12 lub Zlinów 142.

Do Jaka 12 raczej nie przewiduję w ogóle, tym bardziej, że modeli już nie ma (nakład wyprzedany, a formę ponoć szlag trafił). Poza tym to temat niesprzedawalny.

Natomiast poważnie rozważam pomysł zrobienia kalek do Po-2/CSS-13 w 1/72 i 1/48.

 

 

Jak -12 będzie dostępny ponownie już chyba we wrześniu w obu wersjach czyli sanitarnej i wojskowej. Z produkcji wypadł Aero-45/145. Na szczęście udało mi się zakupić ostatni egzemplarz w jednym ze sklepów.

Co do PO-2/CSS-13 to jest kilka fajnych malowań cywilnych ,aeroklubowych. Na dzisiaj to w gre wchodzą raczej kalki w 1/72 gdyż w 1/48 to raczej ciężko o model. Model Gavi czy Modelkraka to już wielkie rarytasy no ale może się jakaś firma zlituje i uzupełni w czteryósemce asortyment o ta miniaturę właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie ;). Już kiedyś wspominałem, że skala 1/72 nie jest głównym kierunkiem produkcji. Podstawa to 1/144 - wiadomo . 72 leci niejako 'mimochodem'.

A w kwestii:

Być może przyczyną słabej sprzedaży kalek LO jest słaba dystrybucja. Występują w kilku miejscach w necie i... tyle.

No cóż - jest w tych sklepach, które je chciały ;). Wysłałem oferty do naprawdę wielu firm - chyba większości i odzew był tylko ze strony tych kilku. Stąd tylko w tych jest nasz towar.

Druga sprawa, to "spóźniony refleks" producentów kalek. Model wychodzi i znika, a na kalki czekamy...

No a ja czekam na druk B737-400 już rok! Z początkiem sierpnia dałem do druku )) Zeszłego roku, rzecz jasna, heh. Tak jest w większości dobrych drukarni. Jasne, mogę wydrukować gdzie indziej, ale uwierzcie mi - pomimo tego, że szybciej (i taniej) jakość jest zdecydowanie niższa. Zastanawiam się nad tym czy nie drukować kalek również w Microscale, bo cenowo i jakościowo to prawie to samo co Techmod. Ale u nich również się czeka (może nie tak długo, ale jednak..). No i dochodzi cło (Stany). Cartograf jest natomiast poza zasięgiem cenowym. Opłaca się od tysiąca sztuk wzwyż...

A jest jakiś powszechnie dostępny pociak w 1/48? Na tyle, by bezproblemowo opylić 300 szt kalkomanii do niego?

Jest Gavia/Eduard. Ogólnie dostępny raczej. Ze sprzedażą kalek dam radę, jesli nie będą tylko polskie malowania na arkuszu.

A taka Wilga. Model wciąż produkowany. Zestawowe kalki totalnie złachmanione. Masa ciekawych malowań... może by coś, kiedyś

No nie powiesz mi chyba, że kalkę z malowaniami do polskiej Wilgi sprzedam lepiej i szybciej niż do Po-2 ))

Zestawy z IPMS Świdnica do Eurocopterów przeleciały przez Allegro jak kometa, więc zainteresowanie jakieś w narodzie było.

Gdybym miał nakład rzędu 20 egzemplarzy, to też bym go w dwa dni sprzedał ))

Reasumując -

- nie ma co narzekać. Póki co robię to tak, jak pozwalają mi moje możliwości - zarówno techniczne jak i finansowe. W miarę możliwości te zestawy w 1/72 będę się starał jakoś 'upychać' pomiędzy 1/144. Zrobię to, na czym się w miarę znam i nie zachodzi obawa jakiejś poważniejszej wtopy merytorycznej. W ostateczności nawet tą nieszczęsną Wilgę jestem w stanie wydać. Tyle, że nie wiem czy podołam merytorycznie - jeśli ktoś jest w stanie zaprojektować tego typu rzeczy - zapraszam do współpracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej tuptam za tymi malowaniami:

http://www.lotnictwo24.net/gallery/displayimage.php?album=11&pos=22

http://lotnictwo.net/foto.php?id=102245

http://lotnictwo.net/foto.php?id=129991

http://airfoto.pl/?module=Photos&action=Single&id_ph=79130&size=2

http://lotnictwo.net/foto.php?id=102315

http://lotnictwo.net/foto.php?id=106016

Wiem że większość z mojego podwórka ale np można by to jakoś pogodzić z innymi chyba też, bo inni też byliby chętni na maszyny ze swoich miast, a ja sam pewnie tez bym coś poza bydgoskiego sobie ulepił Jak powiadał RAV, Zliny też u mnie leżakują i są Wilgi i Jaki i Antonowów "kilka" jakieś Mi-2 ZLS/LPR też czekają. Z tym Jakiem naprawdę świetny news szkoda że nie opracują wersji M i Gawrona, ale szał by był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie ma co narzekać. Póki co robię to tak, jak pozwalają mi moje możliwości - zarówno techniczne jak i finansowe.

Nie narzekamy To tylko nieśmiałe sugestie...

Skoro zdecydowałeś się na drogę dialogu, to teraz trzymaj gardę

 

Jeśli z kalkulacji wynikło, że to właśnie Zliny i Papaje mają większe szanse, a Jaków i Wilg "pies z kulawą nogą" nie kupi, trudno

Cieszymy się że w ogóle ktoś zdecydował się podjąć ten ciężki temat (te -ymy pisane wyłącznie w swoim imieniu).

 

Tematów na temat "Jak się nie opłaca, kiedy się opłaca" było już kilka i zawsze kończyły się radosnym pierdoleniem o szopenie, zatem nie ma potrzeby tego ponownie roztrząsać

 

Zawszeć, dla modelarskich hipsterów, istnieje możliwość samodzielnego wykreślenia sobie wymarzonych kalkomanii i znajdą się usługodawcy którzy wydrukują nawet 1 nieduży arkusik, nie jest to jakiś niemożebny koszt.

 

Nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAV za Zlinka W sumie AZI i ADY już opuściły Bydgoszcz (ze sprzedaży AZI zrobili remont Jaka-12 ABD, a ADY odjechał 13.07.12 na ciężarówce gdzieś w warmińsko-mazurskie), ale modele na pamiątkę muszę mieć

Z tym corelem to też z chęcią przysiądę, pouczę się , coś wykreślę , ale ktoś niech da jakiś link do jakiejś dobrej wersji corela i jedziemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów ;)

W Techmodzie remont dobiegł wreszcie końca (a był to remont nad remontami!), zatem na dniach drukarnia rusza znowu )). No skoro tak kusicie, to trzeba będzie zrobić kilka tych 1/72 ;).

ps.; tak z innej beczki - OLT szlag trafił, a ja nie zdążyłem wypuścić kalki, choć jest 'ready to print'. No cóż - ukaże się 'post mortem;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki do Po-2/CSS-13 koniecznie, podobnie jak do Li-2 w skali 1/72 - przy okazji dzięki za informację, że takowe będą. Przydałoby się do Wilgi ( w tym wojskowe - tak, tak były takie). Tyle kalek wyszło ostanio do MiG-23 MF (RV Resin, Montex, Kagero Topshots), a nikt nie pomyślał o polskich MiG-23 UB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Lima militarianów nie robi, chyba ze jakiś wyjątek Z wojskowych Wilg srebrne były najładniejsze Cinekf1 a masz namiar na dobrego Corela Z chęcią się ponaukuję aby coś nabazgrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle kalek wyszło ostanio do MiG-23 MF (RV Resin, Montex, Kagero Topshots), a nikt nie pomyślał o polskich MiG-23 UB?

 

ja pomyślałem

 

Artek82 ja działam na X4, są już nowsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Lima militarianów nie robi, chyba ze jakiś wyjątek
Wyjątkiem są choćby wojskowe Mi-8 z pierwszej strony tego tematu.
ja pomyślałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.