Skocz do zawartości

1/72 Mi-8S - nowa kalkomania


LimaOscar

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Mi-8 i Mi-2 ze 103 PL, to spokojnie - będzie osobny, spory zestaw, nad którym już pracujemy od jakiegoś czasu )).

Jeśli kalki przewidują sprzęt 103.PL to nie zapomnijcie o Bellach-206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, no Bell raczej się w tym zestawie nie zmieści ;). Z przyczyn prozaicznych - to będą malowania do 1989 roku ))

Nie wykluczam rzecz jasna drugiego zestawu, z późniejszymi malowaniami, ale to... później ;)

Tak w ogóle, to jeśli ktoś ma ochotę pobawić się w projekty kalek do naszych (i nie tylko) 'wiatraków' to zapraszam. Mogę to przecież wydać. Ja się po prostu na tym za bardzo nie znam i potem wychodzą 'kwiatki' różne, że np. zapomnę o jakimś napisie, albo cuś )) Druga sprawa, to czas - nie jestem w stanie wszystkiego zrobić, a z mojego punktu widzenia priorytet mają 'pasażery' w skali 1/144, stąd śmigłowce i w ogóle skala 1/72 to niejako 'efekt uboczny' innych projektów. Ale mogę te rzeczy wydawać - nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, no Bell raczej się w tym zestawie nie zmieści ;). Z przyczyn prozaicznych - to będą malowania do 1989 roku ))

Nie wykluczam rzecz jasna drugiego zestawu, z późniejszymi malowaniami, ale to... później ;)

(...)

A może warto jeszcze taki temat uwzględnić: plastikowe.pl: Polska – Papieskie śmigłowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto jeszcze taki temat uwzględnić: plastikowe.pl: Polska – Papieskie śmigłowce
Po części na poniższych kalkomaniach jest to zrealizowane - kalki LOT to nic innego jak wojskowe śmigła przemalowane na czas wizyty papieskiej
Witam. Kalkomania wreszcie stała się 'namacalna'. Znaczy się jest fizycznie ;).

P1010039-Kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jeszcze jedna ciekawostka a mianowicie Mi-8 zarejestrowany jako sanitarny latający na potrzebny Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa czyli SP-SXR

mi8spsxrsn10637aeropol.jpg

 

5285_1.jpg

 

Tu Azerbejdżan ale wersji "ambulance" miało kilka państw ;)

 

6755621039_f8b05f43f0_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te kalki do Mi-8 i An -2, ale ja mam prosbę/apel o kalki do polskich Li-2. do właśnie wydanego modelu Amodel w skali 1/72.

Pozdro

Się robią ;) Będą zarówno w skali 1/144 jak i 1/72. Może w 1/48 też, ale to już jako Techmod. Póki co usiłuję zgromadzić dokumentację do imion własnych malowanych pod kabiną (chcę je dać wszystkie w zestawie) we wczesnym okresie użytkowania. Zestawy będą dwa - wczesne oraz późne malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ewentualnie "alfabet", tak, żeby można było samemu dopasować rejestrację, jaką się chce.

Taki jest zamysł właśnie. Jak wspominałem - dwa zestawy planuję - wczesne i późniejsze malowania. A w zasadzie to trzy, bo jeszcze jeden będzie - wojskowo-cywilny, ale już nie LOTowski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie pomalowany egzemplarz n/b 628 latający w tej samej jednostce, czyli 37.PŚT w Leźnicy posiadał stare godło jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że w tym okresie natężenie szkolenia w Leźnicy Wielkiej było tak wysokie, że ósemki P i S uczestniczyły w normalnych codziennych lotach. Widok lądującej na polach salonki, której załoga ćwiczyła symulowany desant wojska nie należał do rzadkości. To były wspaniałe czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież malowanie z pierwszej pielgrzymki jest na arkuszu. Z drugiej też, więc o co chodzi ;). A ten PapaStar (DeAgostini) to jest właśnie pierwsza pielgrzymka chyba (poprawcie jeśli się mylę) ))

A co do nowych kalkomanii, to teraz czas na Milkę i Jak-40. Dużo Jaków - dwa zestawy - osiem malowań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, niedopatrzenie moje Star dostępny będzie pewnie jako "Wydanie Specjalne" za 2 lub 4 miesiące, a skala 1/72 taka jak przy strażackim Jelczo-Starze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Salonki przed malowaniem LOT-u miały jeszcze inne malowanie z szerokim pasem czerwonym w pobliżu okien i błękitnymi na górze kadłuba ;)
A ile ich było w takim malowaniu?

Bo ja się spotkałem tylko z jednym takim egzemplarzem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 620 miał takie ;) Poza tym po wizycie Jana Pawła II na Mi-8 zostało zamalowanie (na granatowo) tylko napis LOT. Pas na osłonach silników pojawił się dopiero później...LOT w 1979 r. wypożyczył 4 "rządowe" Mi-8 i jeden z PUL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.