Skocz do zawartości

1/72 Mi-8S - nowa kalkomania


LimaOscar

Rekomendowane odpowiedzi

Po zestawie dla policyjnych Mi-8T przyszedł czas na coś bardziej kolorowego. Mi-8S w malowaniu LOTu i nasza wczesna 'rządówka' z 36 Pułku. Z tego co wiem, to w przeciągu 10 dni powinna pojawić się w sklepach.

Mi-8Sstr1small2.jpg

Mi-8Sstr2small.jpg

Obydwa zestawy - Policja i LOT są już też przeskalowane do 1/144. Czekają tylko na model Eastern Express - trzeba dopasować co nieco i dorobić 'szkło', a bez modelu nie da rady.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A szachownica na spodzie Mi-8 była w takiej formie?

Czy tradycyjnie musi być jakiś babol szachownicowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niekoniecznie. Widziałem gdzieś fotkę rządowego z szachownicą taką jak tutaj. Nawet to zdjęcie mam zgrane na kompie, niestety nie tym, z którego teraz korzystam.

Ale nie upieram się - być może jestem w błędzie. Na szczęście to tylko kwestia obrócenia znaczka i po problemie (instrukcje drukowane są na bieżąco ). A w przypadku samej kalki to w ogóle nie ma znaczenia ;).

Tak czy inaczej - dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o szachownicę było jak najbardziej poważne, bo mogła się zdarzyć odwrotka na śmigłowcu (choć taka wpadka na "rządówce"...? ) pod warunkiem, że ktoś ma na to "kwity".

 

Druga rzecz - znaczek 50 lat LOT - czy na pewno był żółty???

Mam zdjęcie "627" z ciemnym znaczkiem (prawdopodobnie granatowym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii szachownicy, to jak wspomniałem wcześniej, umieścimy w instrukcji poprawkę i odpowiednią adnotację. Jeśli chodzi o samą kalkomanię, to nic nie trzeba przecież zmieniać (poza tym, jest już za późno - wydrukowana).

A co się tyczy znaczka 50lecia LOTu, to nie jest on żółty, jeno złoty. Na instrukcji wygląda może na żółty, ale to tylko rysunek - każdy wie o co chodzi ;)

To, że widziałeś fotkę gdzie był 'ciemny' bierze się pewnie z tego, że złoty czy srebrny pod pewnym kątem i przy odpowiednim oświetleniu może wydawać się właśnie taki - wszak to 'metalik'. Ten znaczek to zresztą widziałem onegdaj w 'realu' - był jak najbardziej złoty (pomimo, ze już nie pierwszej świeżości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o informacje, które zestawy Mi-8 mają prostokątne okna, a nie okrągłe i będa najodpowiedniejsze dla tych kalkomanii? Czy trzeba przerabiać wojskowe maszyny?

 

I małe pytamie. Czy planujecie może kalkomanie A320 OLT Express?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zdaje się, że nie ma modelu Mi-8 z prostokątnymi oknami i trzeba rzeźbić z okrągłych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o informacje, które zestawy Mi-8 mają prostokątne okna, a nie okrągłe i będa najodpowiedniejsze dla tych kalkomanii? Czy trzeba przerabiać wojskowe maszyny?

 

I małe pytamie. Czy planujecie może kalkomanie A320 OLT Express?

W 1/72 nie ma modelu z prostokątnymi oknami. Ale przeróbka to nie jest jakaś strasznie skomplikowana rzecz. Natomiast widziałem wypraski EE w 1/144 i tam jest również kadłub z prostokątnymi. Tyle tylko, że te modele jeszcze nie wyszły ;)

Co do OLT odpowiedź brzmi: tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Kalkomania wreszcie stała się 'namacalna'. Znaczy się jest fizycznie ;).

P1010039-Kopia.jpg

Wersja w skali 1/144 będzie miała dodatkowo 'oszklenie'; czarne i szare - opcjonalnie. Trzeba tylko poczekać na model Eastern Express.

pozdrawiam

LimaOscar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Było sześć takich śmigłowców które dostały na czas wypozyczenia od woja (a konkretnie od 103 Pułku Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSWiA ) rejestracje cywilne :

648 - SP-FEF

651 - SP-FEG

653 - SP-FEH

655 - SP-FEI

658 - SP-FEL

657 - SP-FEK

Dodatkowo na osłonach silników miały napis ICONA. Działały na Półwyspie Iberyjskim latem 1990r. Załogi to również piloci wojskowi wypożyczeni razem z maszynami.

 

Lima - no ja liczę że pójdziesz w ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są w planach kalkomanie do Mi-8/17 używanych w misjach w Iraku Czadzie czy Afganistanie ?

Raczej nie - LimaOscar ma inny profil - "cywilno-pasażersko-transportowy", że się tak wyrażę. Bojowe to nie moja działka ;) Przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Raczej nie - LimaOscar ma inny profil - "cywilno-pasażersko-transportowy", że się tak wyrażę. Bojowe to nie moja działka ;) Przynajmniej na razie.

To może coś z tego:

WEA

0505220001.jpg

UTair

0624878.jpg

1395238.jpg

albo pójść dalej tropem p-poż:

0991563.jpg

0400343.jpg

1306795.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toś mi teraz zabił klina WEA poleci na pewno, bo polskie i niewielkie 'powierzchniowo'. Poza tym pewnie jeszcze coś wybiorę, może UTAir - coś tam z kalek sprzedaję za wschodnią granicę, więc niech będzie uśmiech w ich stronę. Całkiem możliwe, że trzy malowania w zestawie zrobię tak jak jest w kalkach do Jak-40 - są po trzy w każdym.

Jeszcze odnośnie WEA - widziałem kiedyś na allegro taką małą kaleczkę do Mi-8 w malowaniu WEA. Ale jakoś mi umknęła nim zdążyłem kupić (znaczy się pewnie sam zaspałem). Ktoś to widać już zrobił, ale nie pamiętam, czy było to takie samo malowanie czy inne i nie wiem jakiej była firmy. Nic to, najwyżej będą dwie kalki na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wzorem Mi-8S oprócz powyższych cywilnych cosik ze 103.PL?

W końcu to te same egzemplarze

Miejsca też niewiele zajmą, bo to tylko numer + godełko.

 

Odnośnie White Eagle podesłałem maila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat się rozkręcił .

Lima - chwała tobie za to że się tobie chce w temacie coś zrobić. To bardzo cieszy chyba nie tylko mnie.

Jeśli mogę coś zasugerować to to że w temacie kaleczek do malowań United Nation jest straszna lipa. Ten temat jakoś jest pomijany w tematyce lotniczo modelarskiej a przecież i nasze Mi-8 tez latały na misjach humanitarnych. O ukrainskich Mi-8 czy Mi-24 nie wspomnę. Może byś coś w tej kwesti też spróbował stworzyć. A samoloty transportowe? Temat w zasadzie nie ruszony.

Ja osobiśćie to z każdych nowych kaleczek się ciesze a jeśli są to malowania cywilne to już jestem happy na maxa

Oto kilka przykładów na zachęte:

c0f20b0b74aabcf0.jpg

fe770bfbffd007c1.png

2390c9eedfb04992.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to widzę, że jeszcze dwa zestawy na Mi-8/17 trzeba będzie wydać zamiast jednego ;).

Tak, te UNowskie to fajna sprawa. Mogę to wydać, czemu nie. Tylko będę potrzebował więcej materiałów.

Co do Mi-8 i Mi-2 ze 103 PL, to spokojnie - będzie osobny, spory zestaw, nad którym już pracujemy od jakiegoś czasu )).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.