Skocz do zawartości

Kubelwagen Tamiya 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki piekielny. Czy też malować je na szarej plamie ? Czy były one malowane już na piaskowym kamo?

 

Wnętrze gotowe. Jutro skończę malowanie oznaczeń i wstawię szybę. Zostanie wash i brudzenie.

 

P7120733.JPG

 

P7120734.JPG

 

P7120738.JPG

 

P7120740.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na brudzing

 

Nie oczekujcie niczego specjalnego . To moja słaba strona.

 

 

Postanowiłem dodać kilka gratów (black dog to to nie jest) i figuranta (to też moja słaba strona ). Chyba dorobię jeszcze taki uchwyt na kanister

 

KubelBeltring2005Trowbridge1.jpg

 

P7130759.JPG

 

I jeszcze jedno. Czy oznaczenia mają być przed lampą (od strony zewnętrznej), czy na środku błotnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Daniel. Tylko tamiya zrobiła taki uchwyt,że mauser nie wchodzi . Otwory są za wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Czy oznaczenia mają być przed lampą (od strony zewnętrznej), czy na środku błotnika?

 

Przed lampą przy krawędzi tak jak tutaj:

04456110532014876212.jpg

choć w sumie oznaczenie dywizji może być na wysokości lampy,bo często gęsto niżej dawali np. oznaczenia kompani lub plutonu.To mocowanie na twoim zdjęciu Grzesiek jest nieco fantazyjne w realu było one skladane z płaskowników+parciany troczek do zapinania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Daniel. Tylko tamiya zrobiła taki uchwyt,że mauser nie wchodzi . Otwory są za wąskie.

Wiem Grzegorz wystarczy odciąć zewnetrzny element wsadzić karabin i dorobic zamkniecie ze starej blaszki PE lub puchy po browcu nic skomplikowanego krzyałt ten sam tylko odrobinę więkrzy, a kubeczka kończ szybko bo fajnie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady panowie. Piekielny - wiem,że ten uchwyt jest SF. Dałem tak dla przykładu. Konrad mi kanistry podeśle i będzie git.Szybko to nie wiem. Nie chcę skopać czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach zmarnowanych na naukę malowania figurek dostałem kanistry i zrobiłem uchwyt.Drugi kanister będzie na wodę i położę go na płycie za kanapą.Nałożyłem też pigmenty na podstawkę. Teraz zobaczę jak mi te figurki wyjdą i albo pozamykam drzwi kubla albo zotawię je otwarte.

Na razię czekam jeszcze na wykonanie tabliczki do podstawki

 

P7170762.JPG

 

P7170763.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by powiedzieć,że model niemal gotowy. Wkleję tylko szybkę,czekam na tabliczkę i w przeciągu pięciu dni powinna być galeria (zależy to od tabliczki - kiedy ją dostanę).

Dałem pigmenty, teraz dam fixer. niestety zapomniałem dać matowy lakier więc dam go tylko we wnętrzu (tam gdzie nie ma pigmentów).Chyba,że macie coś przeciwko to zmyje pigmenty i jakoś to poprawię.

 

P7220776.JPG

 

P7220782.JPG

 

P7220783.JPG

 

P7220785.JPG

 

P7220786.JPG

 

P7220789.JPG

 

P7220791.JPG

 

Pigmenty nakładałem aerografem (po raz pierwszy) - efekt jest jak widać - można się śmiać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie.

 

na marginesie- nie było problemów z pigmentami?

 

Tylko raz jak dałem za dużo pigmentów w stosunku do rozcieńczalnika.

 

Powiem ci Grzesiek że dawno nie widziałem tak ładnego kubla... bardzo mi się podoba

 

Dzięki - ale do twojego Grilla się nie umywa

 

Mi też się podoba , podstawka prosta a bardzo fajna całość

 

Miał być pozorant ale chyba z niego zrezygnuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te motywujące komentarze.

 

Finito. Na szybę dałem delikatną mgiełkę pigmentów. Następnie fixer na podstawkę i model. Dziękuję wszystkim zasiadającym w warsztacie - wasza pomoc była bezcenna. Na dniach (jeśli człowiek od tabliczek na podstawki da znak życia) powinna pojawić się galeria.

Proszę o ostatnie opinię-jeszcze ew. mogę coś poprawić .

 

P7230812.JPG

 

P7230816.JPG

 

P7230819.JPG

 

P7230820.JPG

 

P7230821.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem faktu, że w końcu coś ukończyłeś. Jak już coś robisz to efekt jest bardzo dobry. NIe wiem jak merytorycznie, ale malarsko mi sie bardzo podoba. Mam nadzieję, że ruszysz w końcu z Walnetym - strasznie chciałbym go zobaczyć ukończonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.