Skocz do zawartości

Kubelwagen Tamiya 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono.

Przedstawiam moją pracę z ostatnich dwóch tygodni.Jest to kubelwagen typ 82 od tamiy w skali 1:35. Model sklejony jako przerwa od valentinea. Model relaksacyjny - wybrany głównie z powodu braku czasu (zawiera ledwo ponad 60 części). Po malowaniu dokleję 2 fotele, dwoje drzwi oraz osłonę silnika. Dziękuję na początku Piotrowi za rady co do ustawień ciśnienia przy malowaniu.

 

P5270442.JPG

 

P5270443.JPG

 

P5270448.JPG

 

P5270451.JPG

 

P5270453.JPG

 

P5270456.JPG

 

P5270457.JPG

 

P5270459.JPG

 

Przepraszam,że połowa na czarno połowa w kolorze plastiku ale skończyła mi sie farba podkładowa.

Wie ktoś czemu dół wyszedł ładnie błyszcząco a góra matowo ? Jest to kwestia ilości rozcieńczalnika? Da się to jakoś wyrównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiem ale widziałęm zdjęcia oryginalne z oponami europejskimi. W tym zestawie jest tylko takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też po patrze bo w planach kubka akurat mam. Jak robisz DAK podpowiem że niektóre miały zapasówkę zabezpieczoną specjalnym pokrowcem fajnie to wyglądało, no oczywiście twój model. Pracuj dalej Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem taką konwersję z black doga. Mam w planach jeszcze jednego kubla więc kupię do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Morfeusz - blaszki jak i bambetle z black doga dam do następnego kubla (tym razem wersja z oponami DAK) - już jest zamówiony w modelarskim - powinien być do miesiąca.

Tak będą obicia.

Proszę o cierpliwość - muszę zamówić farbę podkładową.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na podkładu na surfacera - jak widać pokazał on o wiele więcej niż czarna farba - nie obyło siębez poprawek. Dam jeszcze jedną warstwę surfacera w celu wypełnienia luk i jade panzergrau. Musiałem oderwać kilka części by łatwiej malowało się wnętrze. Jak widać jedno lusterko jest nieoryginalne ( złamało się) - marnie wygląda,słąbo się trzyma ale nie ma rady.

 

P5290468.JPG

 

P5290478.JPG

 

P5290479.JPG

 

P5290482.JPG

 

P5290486.JPG

 

P5290493.JPG

 

P5290494.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

W niepomalowanym lusterku złamał się uchwyt,który dorobiłem z drutu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się to fachowo nazywa więc nazwałem to tak,by każdy wiedział o co chodzi. Jeśli powiesz co to i do czego służyło to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pouczenie. Będę wiedział na przyszłość.

Możesz jeszcze powiedzieć jakiego koloru powinna być tapicerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos kierunkowskazów, to takie, jakie znaleźć można w modelu, na zdjeciach archowalnych sa już żadkością.

 

Czy były one zastąpione "współczesnymi" kierunkowskazami w postaci lampek czy po prostu nie było żadnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Kamil.Sprawdziany popisane - wracam do hobby

Baza pod schwarzgrau

 

P6010514.JPG

 

P6010516.JPG

 

Teraz lakier do włosów i piaskowy. Jaki czas po wyschnięciu lakieru do włosów można go ścierać? Nie chcę tego robić na wyścigi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz lakier do włosów i piaskowy. Jaki czas po wyschnięciu lakieru do włosów można go ścierać? Nie chcę tego robić na wyścigi.

W sumie to scierasz piaskowy razem z lakierem. Godzina,moze mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.