Skocz do zawartości

Kubelwagen Tamiya 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz lakier do włosów i piaskowy. Jaki czas po wyschnięciu lakieru do włosów można go ścierać? Nie chcę tego robić na wyścigi.

 

Jak jeszcze nie robiłeś lakierem to lepiej spróbuj na jakimś złomie. lub innym kawałku plastiku (ja robię na jakimkolwiek plastikowym opakowaniu). Chodzi o to, że nie jest to metoda w 100% kontrolowana i jak przesadzisz z ilością moczenia to ci zacznie płatami odłazić. Ponadto czas schnięcia farby i lakieru też ma znaczenie. Chodzi o to aby nie zmarnowac modelu lub go kąpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Jak jeszcze nie robiłeś lakierem to lepiej spróbuj na jakimś złomie. lub innym kawałku plastiku (ja robię na jakimkolwiek plastikowym opakowaniu). Chodzi o to, że nie jest to metoda w 100% kontrolowana i jak przesadzisz z ilością moczenia to ci zacznie płatami odłazić. Ponadto czas schnięcia farby i lakieru też ma znaczenie. Chodzi o to aby nie zmarnowac modelu lub go kąpać.

 

 

 

bazylms ma rację. Przetrenuj najpierw na czymś. Metoda na lakier daje niekiedy nieprzewidywalne efekty i można nieźle skopać spbie model. Było kilka takich już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mariusz - cieszę się,że wpadłeś.

Poćwiczyłem i pomalowałem częściowo dno. Wnioski:

-czym cieńsza warstwa lakieru i farby tym bardziej można kontrolować efekt końcowy.

-W miejscach w których farba nie chce odchodzić można podeprzeć się wykałaczkę. Po zarysowaniu warstwy farby odchodzi od nawilżonego pędzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem kamo . Nie jestem jakoś zadowolony.Pośpiech związany z zmywaniem lfarby dał marny efekt.Muszę dać chyba filtr z sieny palonej. Zaczynam robić podstawkę.

 

P6060548.JPG

 

P6060553.JPG

 

P6060557.JPG

 

P6060562.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast filtrowania macnął bym go po całości (panzer grau) suchym pędzlem i na to jakies kurzenie piaskowym.Idąc na przekór wielu modelarzom uważam że lakier do włosów jest tylko do włosów,nie wiem czy widziałeś mojego Tygryska z DAK tam nie ma grama lakieru staromodne oldskulowe metody wciąż dzialają.Ogolnie malując go na PG(nie jest to konieczne) i potem miejscami na piaskowy i na to suchy pędzel uzyskasz dużo lepszy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

Więcej odrapań nie będzie, może gdzieś jeszcze suchy pędzel.

Na drzwiach jeszcze nic nie wyszło, bo nie pomalowane.

Model dostał filtr z umbry a następnie dwa z sieny palonej. Obecnie o wiele bardziej mi się podoba. Ukształtowany został też wstępnie teren z pasty piaskowej vallejo. Wylądował już na niej teraz piasek dla szynszyli ale tego etapu nie będę pokazywał bo na razie to schnie.

 

P6090565.JPG

 

P6090566.JPG

 

Jak patrzę tak na teraz to ślady po kołach się zatrą i będą mało widoczne. Kamienie te wielkie też będę musiałwycierać z piachu. Bijcie , krzyczcie, bo to moja pierwsza podstawka.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Nikt się nie odzywa .

Tak to by wyglądało. Czas skończyć kubla.

 

P6090576.JPG

 

P6090588.JPG

 

Mam wrażenie,że moja pierwsza podstawka wygląda lepiej od kolejnego modelu .Pewnie to konsekwencja nie końćzenia poprzednich modeli i z klejenia troche lepiej a z malowania słabo.

 

Jak się skończy mecz to czekam na opinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Podstawka gotowa. Zostały jedynie pigmenty i jeśli trzeba jakieś filtry. Jeśli uznacie,że filtry nie są potrzebne kładę sido. Zdjęcia dzienne po poprawieniu malowania

 

P6100593.JPG

 

P6100598.JPG

 

P6100600.JPG

 

P6100605.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura podstawki realistyczna, może zróżnicuj trochę jej kolory, bo zlewają się z modelem. Chyba trochę za bardzo.

Poza tym fajnie, czekam na dalsze efekty ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dawno nic nie pokazałem. Najpierw brak neta,później wyjazd na tydzień do dziadków. Coraz bliżej końca - poobijałem,dałem kalki.Żałuję,że zrobiłęm obicia na lakier a nie gąbką - wyglądają zdecydowanie lepiej...

Zmieniłem podstawkę-wydaje mi się,że lepsza - ale decyzję pozostawiam wam. Ta czy poprzednia (oczywiście piasek na niej bym dorobił).

 

P7100704.JPG

 

P7100705.JPG

 

P7100707.JPG

 

P7100711.JPG

 

P7100713.JPG

 

P7100719.JPG

 

Mogę chyba montować wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Grzesiek.

Oby tak dalej.

A jeśli chodzi o podstawkę to jestem zdecydowanie za pierwszą.

Będzie na niej trochę przestrzeni wokół modelu.Ta nowa jest troszkę za mała.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy. Dzięki Piotrze za ten szablon .Jestem Ci coś winien.

 

Może na tej pierwszej podstawce dać takie coś

 

minen.jpg

 

Kubel,który został zatrzymany przez żołnierzy sprawdzających stan pola minowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.