Skocz do zawartości

Ił-18 Estern Express 1/144


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zapowiadany przeze mnie w poprzedniej galerii Ił-18 wreszcie skończony. Model przyjemny w budowie ale nawet jak na skale 1/144 pracochłonny no chyba że komuś nie zależy aż tak bardzo na wyglądzie końcowym to w tym przypadku można sobie pewne czynności upiększające odpuścić co proces budowy znacznie przyspieszy. Elementy dosyć dobrze jak na EE spasowane no może poza etapem łączenia skrzydło - kadłub. Gondole silnikowe tez trochę potrzebują uwagi przy łączeniu ze skrzydłem ale generalnie jest dobrze. Bardzo fajnie jest odwzorowane podwozie. Golenie dość dobrze oddają oryginalny wygląd i są delikane i jak na tę skale dość szczegółowe. Generalnie najlepszy model Estern Express jaki dotąd popełniłem.

Oczywiście musiałem zrobić go w barwach polskich bo jakżesz by inaczej.Odwzorowuje malowanie samolotu nr 102 z 36 SPLT z Warszawy. I tu zaczęły się klocki a konkretniej kłopoty z niebieskim pasem wzdłuż kadłuba i białą linią go rozdzielającą na dwie części. Pas ten jest w zasadzie malowany ale niebieski cieńszy to w dużej mierze kalkomania by uzyskać efekt jego równości na całej długości kadłuba.Najbardziej dało mi popalić oklejanie przedniej części kadłuba na styku niebieskiego ,czarnego i szarego z dodatkowym białym paseczkiem. Strzała pod kabiną również wycięta z czerwonej kalki. Najgorzej ma się napis Ił-18 nad tą strzała. Kombinowany a efekt uzyskany marny.

Co prawda AZmodel zapowiada iła-18 w tym właśnie malowaniu ale jakoś z Azetu sie wyleczyłem po tutce ( i napoczętym jaku-40)i wiem że go tak nie kupie.

No dobra koniec gadania . Zapraszam do galerii i do komentowania.

ed9ec4b3405a29f1.jpg

0cb7833dcb78e8fc.jpg

057541b5744c07e7.jpg

3747944f9b0692cd.jpg

3d982e600d78aae3.jpg

9adc60c79e0117f1.jpg

863951b1efcf3f6c.jpg

0381ab2873c8948f.jpg

d34037ffa9c85381.jpg

d1681578a43cd9f8.jpg

6fd624ff4b6aec50.jpg

3cbec5830c8ddf88.jpg

9e3a1204e0c73039.jpg

5fe4a0c3c043d8ce.jpg

 

Dla ciekawskich - na warsztacie Constelation i Tu-144. Następny Boeing 377.

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Dzięki piękne za miłe słowa. Z tymi szachownicami na ogonie to tak trochę sam nie wiem. Mam parę fotek . Na niektórych widać te znaki lekko kopnięte tak jak na modelu bo to zrobiłem specjalnie ale do końca o tym nie jestem przekonany czy poprawnie. Pewne rysunki tez pokazują to kopnięcie. A najlepsze to to że iły-18 101 i 102 się zmieniały ale nr taktyczny pozostawał .Różne egzemplarze dostawały ten sam numer taktyczny po wycofaniu poprzednika. Były rózne wielkości szachownic. Nie wiem tak do końca bo materiałów mało w tej kwesti.

Moze ktoś z kolegów byłby w stanie to zweryfikować. Poprawić te znaki nie problem gdyby się okazała błędna moja interpretacja oznakowania.

Pozdrowionka

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi już oryginalnych pochwał dla Twoich prac, których ostatnio było dość sporo. Powiem więc tylko jedno... model jest git

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model pięknego samolotu. Gratulacje!

Zawsze mi się podobała ta konstrukcja.

 

Na trasie Katowice-Warszawa za Częstochową w IL-e 18 jest urządzona restauracja i zawsze mam ochotę się zatrzymać, a nigdy nie byłem. Był ktoś może? Dużo zostało z oryginału w środku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasie Katowice-Warszawa za Częstochową w IL-e 18 jest urządzona restauracja i zawsze mam ochotę się zatrzymać, a nigdy nie byłem. Był ktoś może? Dużo zostało z oryginału w środku?

Pozdrawiam

Kabina załogi, w miarę, jest/była za kratą. Przedział pasażerski to już bufet.

10104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co tu napisać? Kolejny doskonale wykonany model ! Tylko pogratulować można. Cieszę się również, że napisałeś, że nieźle się go 'składa'. To tym bardziej powinno zachęcić do klejenia kolejnych IŁ-18, bo to wszak piękny samolot. Trochę szkoda jedynie, że wybrałeś wojskowe malowanie ;) Ale być może to tylko takie moje skrzywienie, że wolę 'cywile' )). No, ale IŁ-18 nawet jeśli z szachownicą, to prawie jak 'cywil' ;)))

Zdradź proszę tajemnicę, w jakim malowaniu będzie 377? Bo co do 144 to nie mam wątpliwości (zresztą wybór niewielki), a jeśli Connie robisz revellowską, to mam nadzieję na TWA lub Lufę - obydwa ładne. A 377 aż prosi się o jakieś fajne malowanko Pan Am lub AA, tym bardziej, że kalkomanii sporo na rynku (na 'pudełkowe' z Minicrafta trzeba uważać, bo zazwyczaj są 'lipne', i to nie tylko w 377).

pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję IŁa 18 - jest co podziwiać

LimaOscar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Jeszcze raz dzięki piękne za opinie .

Krystek - kurcze ,wychodzi na to ze faktycznie szachownice na ogonie są równoległe do tych na kadłubie. Złudzenie że są kopnięte daje może to ze na ogonie nie ma linii pionowych by były odnośnikiem do pozycjonowania oznaczeń a zwłaszcza w widoku pod katem. Tak mi sie wydaje.

 

Woit - może twoja fotka się kiedyś przyda i pokuszę się o wnętrze bo nastepne Iły-18 powstaną na bank . A tak na serio to niedaleko mojego miejsca zamieszkania tez stoi bar w postaci Ila-18 ( przy trasie Wisła - Katowice w miejscowości Strumień) .W Locie latał jako SP-LSH. Niestety osobiście to patrzec na niego nie mogę bo upstrzony jakimiś reklamami cały kadłub i jakby zaniedbany , z odlażacą farba. Co prawda w tym roku jeszcze go nie odwiedziłem wiec może już jest chociaż trochę doprowadzony do jakiego takiego wyglądu.

 

Lima - Boeing 377 będzie w pudełkowym gajerku czyli w barwach PAA ( Pan American World Airways) . Z kolei Constelation będzie w barwach Lufthansy ( malowanie z żółtymi akcentami pod godłem lini na ogonie). Niestety obydwa modele nie są na moją półkę a takie wytyczne co do malowań mam od włascićiela . Ja jestem tylko wykonawcą. Osobiście to Coni ja dla siebie będę robił w barwach TWA .Bardziej m sie podoba .

Pozdrowionka

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.