Skocz do zawartości

Nitowadło


Cezarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio rozpocząłem walkę z urządzeniem które wielu Panów nazywa "nitowadłem" czyli uchwytem z kółkiem zębatym.

 

Podpowiedzcie mi, Panowie, w jaki sposób okiełznać to "ustrojstwo" czyli jaki macie sposób aby wychodziły proste linie nitów. Kiedyś czytałem na jakimś forum że najlepiej wykorzystać taśmę Scotch'a jako prowadnicę. Ale czy nie jest za cienka?

 

Może ktoś podpowiedziła mi jakiś sposób?

 

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki że tak często lecz zapomniałem --- jak wykonać nity zewnętrzne czy ktoś to robił (np. ah64 takie ma wszędzie)

i jeszcze jedno brać fi 16 czy 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nity wystające możesz wykonać za pomocą cyny (taka specjalna w kuleczkach) na stronie zalinkowanej prze zemnie jest robiony spit i tam ta metoda z wykorzystaniem tych kuleczek jest b.dobrze opisana. Czy 8 czy 16 to zależy, małym będziesz w stanie podejść bliżej np. przejścia kadłub-szkrzydło, a dużym miniesz wystające elementy z płata np. pylonów rakiet w P-47N które są odlane razem z dolną powierzchnią skrzydła. Ja mam 8, ale myślę o 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Odgrzeje kotleta żeby nie zakładać nowego tematu.

Pytanie do osób które używają Rivet-R mini od RB w skali 1/72 kółka 0,55 i 0,65mm
muszę w/w przedmiot zakupić i zastanawiam się czy jest sens do niego dokupić koła kątowe także w rozmiarach 0,55 i 0,65mm.

W teorii wydaje się że jest ale czy w praktyce tak samo to wygląda ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbędne oczywiście nie jest, ale gdy np. będziesz musiał zrobić przejścia linii nitów "po łukach" (np. w przypadku niektórych luków eksploatacyjnych) to jest to wygodne w użyciu. Ponadto za pomocą tego narzędzia dokładniej kończy się "rogi" krzyżujących się  linii nitów. Więc myślę, że warto również kupić i te elementy.Ale decyzja to zawsze jest kwestia wyborów i  możliwości finansowych.

Edytowane przez Andrzej Ziober
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, zachodzę w głowę jak to narzędzie ma ułatwić nitowanie po łukach? Zakończenia linii, owszem ale moim zdaniem jedyne naprawdę użyteczne zastosowanie pokazał sam producent tym zdjęciem: 

591b07288fb8344485af982057364580.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, zbigi10000 napisał:

Mam te nitowadła (polecam małe) i po prawdzie używam tylko tego pełnego koła.Tego 1/4 nie użyłem ani razu.Ale  może kiedyś śię przyda ?.

No właśnie o taką odpowiedz mi chodziło :) ale już zakupiłem dodatkowo te kątowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.