Skocz do zawartości

1948 Ford Convertible, Revell 1:25


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w mojej kolejnej relacji.

 

Model, który zacząłem jakiś czas temu. In - box znajduje się tutaj http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=75&t=27255. Można wykonać go w wersji seryjnej i podrasowanej - ja wybrałem tę pierwszą.

 

Rama:

P7070004.jpg

P7070005.jpg

P7070006.jpg

 

Silnik skleiłem do kupy (szew na skrzyni biegów nie będzie widoczny) i na podstawie zdjęć wygrzebanych w sieci okablowałem go tyle o ile (z wierzchu brakuje mu filtra powietrza); po położeniu podkładu malował go będę pędzlem:

P7070010.jpg

P7070008.jpg

P7070007.jpg

 

Bateria także dostała kabelki:

P7070011.jpg

 

Na sucho wygląda tak:

P7070012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robię praktycznie z pudła. Chromowane felgi, widoczne w in - boxie, są przeznaczone do wersji custom, w wersji stock chromowane są tylko dekle. Zastanawiałem się, czy fabryczny chrom zastąpić alcladem, ale okazało się, że ślady po odcinaniu z ramki nigdzie nie powinny być widoczne. Więc dodatkowej roboty nie będę sobie dokładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę dalej .

 

Jedyne jak dotąd miejsca wymagające szpachlowania:

P7110029.jpg

 

Po zapodkładowaniu humbrolem 64...:

P7100024.jpg

 

...na ramę dałem revell 8, na karoserię i felgi humbrol 20 (crimson):

P7110025.jpg

 

Zdjęcia jasne, bo robione tuż po malowaniu na zewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem element stabilizujący tylny most, to V, jest źle przyklejony, bo do wału napędowego. raczej dziwne rozwiązanie konstrukcyjne, nawet jak na samochody z lat powojennych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein, też się nad tym zastanawiałem, wydawało mi się to dziwne, ale znalazłem takie coś http://www.ebay.com/itm/41-42-46-47-48-FORD-REAR-AXLE-DRIVESHAFT-TORQUE-TUBE-RR-/120680707307, wygląda na to, że wał obraca się w prowadnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witajcie!

 

Moim zdaniem beznadziejnie to wyszło ale pocieszam się, że nie będzie za bardzo widoczne - wash olejny z Talensów i sucha pastela. Ostatecznie przemaluję cały dół na czarno i zrobię brudzenie na nowo, bo to podwozie w kolorze karoserii nie bardzo mi się widzi (tak sugerowała instrukcja):

P7120511_zps63e84fbc.jpg

 

Chyba nawet na pewno przemaluję.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie przemalowałem czarnym matem 8 Revella, pędzlem:

P7140513_zps8d13e168.jpg

 

Szkoda, że to nie sedan, trochę ten kanciasty dach dziwnie wygląda przy tych pięknych wyobleniach:

P7140516_zps5769e512.jpg

P7140517_zps9eaa32da.jpg

 

Dziwna konstrukcja końcówek osi zmusza mnie do zrobienia kół nieruchomych. Dojdą dekle chromowane z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Bardzo sympatyczne autko pod względem nadwozia To co zrobiłeś też wygląda ciekawie, podoba mi się! Nie przejmuj się nieruchomymi kołami, w końcu nikt nie będzie się tym bawił

 

Powodzenia w dalszych pracach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, fajnie Ci to idzie, ale dekle wcale nie są konieczne. Od razu skojarzyło mi się pewno zdjęcie. Jak pomalujesz nadwozie na czerwono to masz efekt jak w tym pięknym Volvo, kształtami przypomina tego Forda :

 

3286234886_2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

dekle wcale nie są konieczne.

To i nawet lepiej, zastanawiałem się, po co producent dał tak pięknie odlane felgi, skoro miałyby być zasłonięte:

P7160526_zps53f7c3d7.jpg

 

Szary filtr i pigmenty:

P7160519_zpsf8f2a928.jpg

P7160521_zpse66088be.jpg

P7160520_zpsd9800adc.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i nawet lepiej, zastanawiałem się, po co producent dał tak pięknie odlane felgi, skoro miałyby być zasłonięte:

 

Magia modelarstwa Cierpienia to dopiero przeżywają klejący samochody rajdowe, gdy ich krwawica niknie pod osłonami podwozia...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Na silnik dałem wash z brązowego Talensa, na chłodnicę suchy pędzel z Hum99:

P7210529_zps132411e7.jpg

P7210531_zps54627e90.jpg

 

Gotowy element umieściłem na ramie stwierdzając, że Revell przyłożył sie do roboty - wszystko pasuje idealnie:

P7210532_zps645adf19.jpg

P7210536_zpsb4c169d0.jpg

 

Mało co będzie widać - cóż, magia modelarstwa:

P7210534_zps72bd680b.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Witajcie,

 

wnętrze przeszło kretowanie i podkładowanie, kolory będą inne, zwłaszcza jeśli chodzi o fotele.

 

Kasta dostała pierwsza warstwę bazy - pactra A6:

P9080521_zpsaa1bfd59.jpg

P9080522_zps60d84ad2.jpg

P9080523_zps63d55b6a.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie, pięknie Ci to idzie! Cóż to za fajowski podnośnik? Podasz nazwę, cenę i namiary? Może być PW!

 

Ten fajowski podnościk to tzw. "trzecia ręka" takie żabki z lupą na stojaku. Pełno tego na allegro za pare zł

 

Pozdro

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.