Skocz do zawartości

Jagdpanzer 38(t) "Hetzer". Dragon 1/35


Zekar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zabrałem się za kolejny projekt w "35-tce". Jagdpanzer 38(t) "Hetzer" to chyba jeden z najlepszych i na pewno najbardziej ekonomiczny niszczyciel czołgów używany w Niemieckich wojskach pancernych podczas drugiej wojny światowej, a i po niej w armii Czechosłowackiej oraz w Szwajcarii. Ja będę wykonywał model Hetzera "średniej serii produkcyjnej". Co do malowania to planuję wykonać kamuflaż typu „Licht und Schatten”. Sam model jak na razie składa się w miarę przyjemnie,chociaż w kilku miejscach spasowanie części mogłoby być nieco lepsze. Np tylna płyta i koła napędowe.

A teraz porcja obrazków:

1001437b.jpg

1001445l.jpg

1001461f.jpg

1001456c.jpg

1001463a.jpg

Tylna płyta wymaga jeszcze szpachlowania i kilku poprawek.

1001464o.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko czysto i ładnie, czekamy na postępy

Sam kiedyś popełniłem Hetzera, miło wspominam model Dragona

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie

jak rozwiązesz malowanie?

Będę własnoręcznie kombinował jakieś maski,czyli czeka mnie żmudne wycinanie kółeczek z papieru lub taśmy . Mam nadzieje,że takie maskowanie zda egzamin.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Hetzer już w dość zaawansowanym stadium, jeszcze kilka poprawek i powoli zbliżam się do najważniejszej części tego projektu czyli malunków kamo.

 

1001487v.jpg

 

1001488l.jpg

 

1001490o.jpg

 

1001492i.jpg

 

1001496.jpg

 

1001497j.jpg

 

1001499z.jpg

 

1001501vi.jpg

 

1001503d.jpg

 

1001504fh.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,tylna płyta jest przyklejona. Zauważyłem dopiero na fotach,że tak odstaje,no nic postaram się jakoś to poprawić.

A tymczasem jako ciekawostkę wrzucam parę fotek zrekonstruowanego hetzera, które zrobiłem dzisiaj na "strefie militarnej" w Podrzeczu:

 

1001545f.jpg

 

17800540.jpg

 

88060976.jpg

 

59553547.jpg

 

33379445.jpg

 

38491955.jpg

 

11531050.jpg

 

f10a.jpg

 

f11sp.jpg

 

f12sm.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Hetzer jest już ostatecznie gotowy do malowania, jak widać zacząłem nawet nakładać kolor bazowy, jednak mój aerograf odmówił posłuszeństwa. Wygląda na to,że model poczeka na kamo do września,kiedy wrócę z wyjazdu.

1001929nt.jpg

 

1001930y.jpg

 

1001939k.jpg

 

1001934k.jpg

 

podobno fajna impreza

Nawiązując jeszcze do "strefy militarnej" to na prawdę polecam, warto przyjechać, można się sporo naoglądać i nacieszyć oczy widokiem starego sprzętu i nie tylko .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wolę bardziej odpowiednie miejsca.

 

Merytorycznie się nie znam, wspominam miło, bo w swoim życiu kleję więcej Italek, więc przeskok na Dragona to dla mnie wysoce odczuwalna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, no jak się robi prosto z pudła i nie ma się nawalone do głowy, że musi być jak najdokładniej ze wszystkimi detalami, to chyba jest to możliwe.

Nie pamiętam już jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czasami warto przed poprawkami pogooglować

Przed napisaniem komentarza też

A w ogóle to po cholerę komentować post sprzed prawie 3 tygodni i zaczynać bezsensowną dyskusję?

Dobra koniec tego.

Czekam na opinie dotyczące modelu

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Maskowałeś blue-tack'iem?

Nie,maskowałem... plasteliną czy czymś w tym stylu. Wygrzebałem na warsztacie i stwierdziłem,że może się nadać i całkiem fajnie się zdało egzamin .

 

Krzychu ale chyba nie łosz tylko preszajding

Właśnie,że łosz i delikatny filtr . Nie mogłem się powstrzymać,żeby nie sprawdzić jak będą wyglądać kolorki po spotkaniu z olejami .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.