Jump to content
mavi

PZL W-3 Sokół

Recommended Posts

Witam kolegów modelarzy. Jestem pierwszy raz na forum, ale nowicjuszem w modelarstwie - niekoniecznie. Próbuję stworzyć "Głuszca". Pomóżcie w zebraniu dokumentacji! Przetrzepałem net, trochę znalazłem, lecz brakuje mi zdjęć wnętrz - kabiny pilotów i , bardziej, przedziału transportowego. Może (a na pewno!) ktoś był w Kielcach i "nafocił" Głuszca?

Cześć. Nie wiem czy kojarzysz taką gazetke Raport WTO. W numerze wrześniowym 2007 był bardzo obszerny artukuł o Głuszcu. Jeśli jestes zainteresowany to moge Ci podesłac skany może będzie coś ciekawego.

także w Nowej technice Wojskowej nr 07/2007 Jest obszerny artykuł na temat Głuszcza z ciekawymi zdjęciami wnętrze kabiny pilotów oraz stanowiska WKM i głowicy obserwacyjnej. Mój skaner niestety czas jakiś temu odmówił posłuszeństwa... :/

Jeszcze jeden namiar: Lotnictwo, numer 12/2007. Super artykuł, sporo zdjęć i jeszcze więcej do poczytania.

Czy na śmigłowcu po przemalowaniu na jednolity kolor godło 2 ELTŁ było naniesione tylko na lewej burcie, czy na obu?

Czy na śmigłowcu po przemalowaniu na jednolity kolor godło 2 ELTŁ było naniesione tylko na lewej burcie, czy na obu?

na prawej napewno nie było

http://adampekala.boo.pl/502_4.html

na lewej tez nie moge sie dopatrzyc

http://adampekala.boo.pl/502_5.html

wiesz JW z tego co ja wiem to malowania naszych sokołów wcale nie sa tak jednolite jak by się wydawało. Chodzi mi o to że rózne egzemplarze tego samego malowania mają np. inną czcionkę używaną do napisów eksploatacyjnych . Dlatego trzeba poczekać na wypowiedź naszych innych forumowych "sokolników" - Pepsi Adama i Grzesia

Nie neguję wiedzy Adama na temat malowania W-3.Opieram się tylko na zdjęciach na których widać że 0501 ma godła po obu stronach, a 0502 ich nie ma.Zależy też kiedy zdjęcia były wykonane a jaki jest stan obecny.

Krystek.

0501 otrzymał wg zdjęć godła w 2006, natomiast 0502 do 2007 na pewno ich nie posiadał.

Zobaczę, bo w kończeniu modeli to zbyt dobry nie jestem, więc wolałbym apetytu nie robić zbytnio Aktualnie kończę rozpoczete kiedyś projekty.

Mam pytanie.

Czy ktoś z Was drodzy koledzy/koleżanki dysponuje może zdjęciami śmigłowca W-3 Sokół w wersji cywilnej (chodzi o zdjęcia zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz)? Jeśli tak, to proszę bardzo o umieszczenie ich na forum lub wysłanie na maila: lotnik_94@o2.pl

Z góry dzięki

Pozdrawiam- Paweł

kolego, a jaka Cię dokładnie wersja cywilnego interesuje?

Z firmy Heliseco. Chodzi głownie o kokpit, z tego co się orientuje oni maja troche zmienione kokpity.

Dzieki za pomoc;)

Adam , wreszcie właściwy człowiek .

Poproszę o parę słów wyjaśnienia do każdego typu.

Ja czasami się gubię a ty masz super usystematyzowaną tą działkę.

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Jakieś może zdjątka poglądowe jak maszynki te wyglądały czy też jakieś rysunki?

- W-3SP GROM

Hmmm brzmi ciekawie Mozna by prosić sokolmistrza o jakieś lepsze info? no i czy dużo przeróbek do tej wersji wymagałby model Aj?

- W-3SP GROM

Hmmm brzmi ciekawie Mozna by prosić sokolmistrza o jakieś lepsze info? no i czy dużo przeróbek do tej wersji wymagałby model Aj?

Z anakondy możesz zrobić. Kalkomanie swego czasu robił Intech w formie książeczki "Polskie Śmigłowce Wojskowe" i tam były też szachownice low-vis i numery do tej anakondy. Problem trochę z dokumentacją, bo niewielu szczęśliwców było, którym się udało zdjęcia zrobić zanim się rozbił.

P.