Jump to content

PZL W-3 Sokół

Recommended Posts

Witam kolegów modelarzy. Jestem pierwszy raz na forum, ale nowicjuszem w modelarstwie - niekoniecznie. Próbuję stworzyć "Głuszca". Pomóżcie w zebraniu dokumentacji! Przetrzepałem net, trochę znalazłem, lecz brakuje mi zdjęć wnętrz - kabiny pilotów i , bardziej, przedziału transportowego. Może (a na pewno!) ktoś był w Kielcach i "nafocił" Głuszca?

• Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie wiem jak karambolis8, ale ja na przykład nie rozumiem całego posta. Przecież tam bełkoczesz, nie widzisz tego? Kompletnie nie wiadomo o czym piszesz. Szanuj język ojczysty i forumowiczów, którzy

A tu 0506 "w akcji"                

A cóż to leży przy hełmie? Stare dobre "Tygryski" . 😀

Posted Images

także w Nowej technice Wojskowej nr 07/2007 Jest obszerny artykuł na temat Głuszcza z ciekawymi zdjęciami wnętrze kabiny pilotów oraz stanowiska WKM i głowicy obserwacyjnej. Mój skaner niestety czas jakiś temu odmówił posłuszeństwa... :/

• 1 year later...
Czy na śmigłowcu po przemalowaniu na jednolity kolor godło 2 ELTŁ było naniesione tylko na lewej burcie, czy na obu?

na prawej napewno nie było

http://adampekala.boo.pl/502_4.html

na lewej tez nie moge sie dopatrzyc

http://adampekala.boo.pl/502_5.html

wiesz JW z tego co ja wiem to malowania naszych sokołów wcale nie sa tak jednolite jak by się wydawało. Chodzi mi o to że rózne egzemplarze tego samego malowania mają np. inną czcionkę używaną do napisów eksploatacyjnych . Dlatego trzeba poczekać na wypowiedź naszych innych forumowych "sokolników" - Pepsi Adama i Grzesia

Zobaczę, bo w kończeniu modeli to zbyt dobry nie jestem, więc wolałbym apetytu nie robić zbytnio Aktualnie kończę rozpoczete kiedyś projekty.

• 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mam pytanie.

Czy ktoś z Was drodzy koledzy/koleżanki dysponuje może zdjęciami śmigłowca W-3 Sokół w wersji cywilnej (chodzi o zdjęcia zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz)? Jeśli tak, to proszę bardzo o umieszczenie ich na forum lub wysłanie na maila: lotnik_94@o2.pl

Z góry dzięki

Pozdrawiam- Paweł

• 6 months later...

Adam , wreszcie właściwy człowiek .

Poproszę o parę słów wyjaśnienia do każdego typu.

Ja czasami się gubię a ty masz super usystematyzowaną tą działkę.

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

- W-3SP GROM

Hmmm brzmi ciekawie Mozna by prosić sokolmistrza o jakieś lepsze info? no i czy dużo przeróbek do tej wersji wymagałby model Aj?

Z anakondy możesz zrobić. Kalkomanie swego czasu robił Intech w formie książeczki "Polskie Śmigłowce Wojskowe" i tam były też szachownice low-vis i numery do tej anakondy. Problem trochę z dokumentacją, bo niewielu szczęśliwców było, którym się udało zdjęcia zrobić zanim się rozbił.

P.

• 2 weeks later...