Skocz do zawartości

Hela Maczkowa z domu Cromwell 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za kolejnego posta w temacie ale znalazłem to o czym pisałem:

http://www.sztukazdobienia.pl/soft-glass/14258-penta-ywica-2sk3015ml-neutr.html

Ja zapłaciłem 25 PLN, bo kupuję na fakturę i w hurcie, czyli 1 sztukę

Zobaczcie jeszcze na to:

http://www.sztukazdobienia.pl/gipsy-pasty-3d/5763-penta-pasta-nieg-100ml.html

Popatrzcie na cenę. W hurcie to 10 PLN a zapewniam że wszystkie inne produkty z modelarskiego podwórka albo Vallejo to przy tym chłam.

Do tego ja jeszcze dosypuję produkt uboczny z mojego warsztatu. Używam często piaskarki i piaskuję kulkami szklanymi. Produkt uboczny to sproszkowane szkło z tej piskarki. Śnieg wygląda rewelacyjnie. Szkli się jak prawdziwy.

Trzeba szukać Panowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ile chcesz? Kilogram, dwa ???

Mnie worek kulek 20kg kosztuje jakieś 30 PLN.

Może by robić tak jak słynny Pan Jimenez i te jego wszystkie specyfiki MIG i AK.

Ładne opakowanie i jazda z marżą minimum 1000%

I do tego DVD jak używać po stówce. W tym to on jest mistrz świata choć modelarski talent ma. Porównajcie np pigmenty Vallejo i MIG. Porównajcie ceny i ilości bo to jest dokładnie ten sam hiszpański produkt. To tak na marginesie nawiązując do mojego poprzedniego posta. Temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Super, tylko, że Gen. Maczek siedział po prawej, a koleżka ze słuchawkami powinien być po prawej

Dobra, teraz na poważnie, fajnie, że Hela Maczkowa z figurynkami, szkoda tylko, że tak ubogo w zieleninę, jak chcesz i możesz, to porób tam więcej krzaków (żywopłotów) itp.. bo strasznie tam sucho, jak we Włoszech lub Libii, a nie w Normandii czy też Ardeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że tak mnie podjarałeś tym modelem, że aż sobie kupiłem cromwella z Tamiya tyle że w 1/35. Mam nadzieję że paczka dojdzie.

Co się tyczy samego modelu to baaaardzo mi się podoba. Niedoczytałem jakią farbą go malowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny modelik. Mam jednak nadzieję że nie urażę autora drobna uwagą. Troszkę mi się nie widzi takie dokładne przyklejenie taśmy okalającej pojemniki na tyle czołgusia do ich kształtu. Takie to troszkę nie naturalne. Ale to drobnostka. Modelik śliczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za taśmę jest odpowiedzialny autor żywicznego odlewu, też mi się to nie podobało , w końcu stwierdziłem, że ujdzie. lufę zobaczyłem w całej okazałości dopiero na makro, widać wzrok już nie ten. Bazylms, Obalacz - czekam na warsztaty, szykuje się wysyp Cromwelli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik zacny i dioramka też super będzie wyglądała, ale oprócz uwag zauważonych przez poprzedników jest jeszcze jeden banalny babol.

O ile Kolega Obalacz zauważył krzywe nawiercenie lufy ( co i tak przy tych rozmiarach nie stanowi ) to km w wieży nie ma tego nawiercenia wogóle. ( chyba jestem za bardzo upierdliwy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek, problem polega na tym, że w dziennym świetle dużo efektów jest słabo widocznych. to jeden z nielicznych modeli lepiej wyglądających na zdjęciach niż w realu.

bazyl - juz pisze, po prostu niedawno wróciłem z pracy, później asystowanie córce w odrabianiu lekcji itd. farby to mój ulubiony zestaw do Aliantów - podkład, na to OD Vallejo 70889, na to Marron Violeta 70887 i na to Lifecolor Olive Drab Faded type 1 (UA 223) lub Faded 2 (nie pamiętam numeru). po namyśle stwierdzam, że można by zacząć od Marron Violeta i efekt byłby chyba taki sam, staram się jadnak płynnie cieniować. później sido, na to gotowy wash AK for green vehicles. wash jest bardzo dobry tylko delikatny w przeciwieństwie do washów sygnowanych MIG, innymi słowy zabieg trzeba powtarzać. na to z kolei poszły farby olejne - wszystkie powierzchnie były wykańczane olejami, robiłem coś w stylu biedronki i odpowiednio rozjaśniałem panele, przy okazji dodając przebarwienia i delikatne rainmarksy. później standardowo delikatne obicia i pigmenty. zastanawiam się nad osiagniętym kolorem, może mógłby być jednak ciut jaśniejszy, w kazdym razie nie jest źle. cieszę się, że mimo paru niedociągnięć Hela się podoba.

aha, jeszcze jedno - zrezygnowałem z lakieru matowego na koniec, model jest półmatowy, taki, jaki został po olejach. niedawno kończyłem inny model, trochę ambitniejszy i niestety dużo subtelnych ale widocznych efektów zanikło pod końcowym lakierem, który zgasił model. tym razem nie chciałem ryzykować, wolę mieć ładniejszy model, który jest półmatowy a miejscami nawet - o zgrozo - lekko błyszczący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koronny dowod na to, ze polskie tematy w modelarstwie moga byc inspirujace i motywujace a czolgi alianckie niemniej "bojowe" jak wszelkie panzery. Nie mam nic do niemieckiego sprzetu, tez mi sie podoba ale jest go mnostwo na wystawach i domowych kolekcjach.

Pamietam czasy, kiedy mozna bylo tylko pomarzyc za takimi modelami - byly tylko ruskie na baterie w skali okolo 1/35.

Dzieki za niezla lekcje nie tylko modelarstwa.

A postawa kolegow, ktorych ta relacja wciagnela do roznych dzialan - bardzo budujaca.

Zeby cale forum bylo jak ten watek!!!!

Moze kiedys powstanie jakis klub polskiej jazdy ?:lajkonik:

 

Dzieki chlopaki!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.