Skocz do zawartości

Hela Maczkowa z domu Cromwell 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

na warsztacie buduje się czołg samego Bacy. zestaw Revella, znakomicie spasowany i trudny już do dostania, z domieszka blach Edka. co będzie dalej czas pokaże...

DSC01288800x600.jpg

DSC01285800x600.jpg

DSC01283800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No i bardzo fajnie, że się za niego zabrałeś. U mnie też leży w szafie i czeka biedactwo na swoją kolej...

Z tego co pamiętam to Hela Maczkowa nie miała działa, a jedynie drewnianą atrapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Fajnie wychodzi Ci ta mała Helcia

Mam dwie drobne uwagi, Helcia nie miała kół jezdnych z otworami w bandażach.

I jakoś ta atrapa hamulca wylotowego mi jakoś się nie widzi, taki jakiś za delikatny.

 

 

PIC_18-328-42.jpg

 

PIC_18-328-30.jpg

 

PIC_18-328-29.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielce zacny. Wydaje mi si jednak, że dałeś się ponieść emocjom.

Jacku zdjęcia ślicznej jakości. Ja dorzucam gorsze lecz z napisem:

 

e76fd3d2f9dfae07.jpg

 

Te trzymane w łapkach mikrofony po prostu osłabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku zdjęcia ślicznej jakości. Ja dorzucam gorsze lecz z napisem:

 

Te zdjęcia które wrzuciłem, są z przed inwazji, Twoje jest już po inwazji.

Napis HELA pojawił się jakoś zaraz po wylądowaniu w Normandii.

 

Edit.

 

Komplet zdjęć HELI z przed inwazji znajduje się na str www NAC

 

http://www.audiovis.nac.gov.pl/search/cdd1d72c49caff90df1f6cfbdfb2c609:1/

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz poprzedmik stwierdzil, kola do Centaura (chyba doklejone ringy Eduarda).

Ale inna uwaga:

Revell jest trudny do kupienia, ale ten sam model (jak i inne revellowskie) mozna nabyc z firmy ACE z Korei (nie mylic z ryskimi).

Maja inne opakowanie i kalki. Akurat Cromwell ma polskie. Kupilem 4 sztuki przez ebaya. Z przesylka wyszlo tak samo albo nawet taniej niz w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za wszystkie podpowiedzi i sugestie. im dłużej patrzę na lufę Heli tym bardziej wydaje mi się, że jest ona trochę krótsza i grubsza niż prawdziwego działa, bardziej w stylu Centaura. zrobiłem większy "hamulec wylotowy", innych rzeczy już nie dam rady skorygować, podkowa pojawi się na dalszych etapach pracy.

DSC01299800x600.jpg

powoli pracuję nad figurkami - zamysł jest taki, że strzelcy konni prowadzą jeńca do generała

DSC01298800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jak na tą skalę to są ok, a pomalowane ładnie. Oczywiście jak pisałeś trzeba jeszcze trochę poprawić, ale jak na razie jest ok. Jedynie karabin nie wygląda jak karabin tylko armata, ale to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

niestety photobucket się zmienił i nie wiem teraz jak wklejać zdjęcia. jeśli klikniecie tutaj pokażą się nowe zdjęcia Heli.

http://s472.beta.photobucket.com/user/aliskujawski/library/Hela%20Cromwell

o udało się...

DSC02022800x600_zps617c8f0a.jpg

DSC02021800x600_zps5a61db5b.jpg

DSC02009800x600_zpsfb1a655f.jpg

DSC02005800x600_zpsa3efc2de.jpg

DSC02003800x600_zps82b46155.jpg

DSC02002800x600_zpsa12b7fea.jpg

DSC01995800x600_zpsfdd3ccbb.jpg

DSC01993800x600_zpsc20f1705.jpg

DSC01992800x600_zps3d2795ae.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wykonany model, ale niedostatkiem projektu dedykowanego jest to, że odbiegasz od zdjęć dokumentujących faktyczny wygląd Heli.

O kołach już wiesz, wystarczyło pewnie trochę szpachli, a pozostałe elementy do dorobienia to liny holownicze na burcie prawej , kanistry z zapasem paliwa, jakiś bęben z kablem po lewej, lustro mechanika kierowcy na 2 częściowym ramieniu. Najważniejsza przeróbka to strop wieży. W Maczkowym pojeździe na środku była taka kopułka, a ten kwadracik z 4-a śrubami był jako podstawa tej okólnej anteny.Przewymiarowane wydają się także osłony lamp, może samoróbki wyglądały by lepiej. Tak czy inaczej , mimo tych kilku niedostatków ładny model, a co ważniejsze w polskim malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za uwagi. koła już poprawiłem, musze tylko podmalować. liny holownicze dojdą wkrótce, właśnie się robią. o podkowie nie zapomnę. bęben z kablem... dorobię (jak ktoś jest ślepy to tak jest :-(( ) kanistry - proszę o wskazówki gdzie je umieścić, jakoś nie mogę ich dojrzeć na fotkach, może nie wiem, gdzie patrzeć. osłony już raczej takie zostaną. mam też dylemat natury ogólnej - czy wypada bambetlować czołg generalski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.