Skocz do zawartości

Hela Maczkowa z domu Cromwell 1:72


Andrzej_LK

Rekomendowane odpowiedzi

poprawiłem to i owo, więcej przeróbek nie będzie, mam nadzieję, że jest lepiej:

DSC02041800x600.jpg

DSC02040800x600.jpg

DSC02039800x600.jpg

generał Maczek już czeka:

DSC02043800x600.jpg

na podstawce będzie z grubsza tak:

DSC02050800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bajoro to żywica akrylowa, klej do płytek i sidolux. niestety mam kłopoty techniczne - miało być ładnie a wyszło jak zwykle. na razie się poddałem i zostawię tak jak jest, na razie nie mam odpowiedniej wody. zawsze mogę się pocieszać, że to wyschnięte bajoro :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej wody jak odpowiednią wykombinujesz, a model - INSPIRUJĄCY, mam Cromwella IV w 48 i aż mi się chce kupić drugi i zrobić jedną jako Hele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie Andrzeju ! Co do wody : Wydaje mi się , że godny polecenia jest specyfik Andrea Miniatures . Cena dość wysoka , ale Twoja scenka jest tego warta . Drzewka/krzaki pochodzą z jakiegoś gotowego zestawu ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie powstrzymuj się, Hela to wspaniały temat. czy ktoś może mi polecić jakiś sensowny specyfik do robienia wody?

 

Będziesz moralnie odpowiedzialny za moje wydawanie pieniędzy na kolejny model Andrzeju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest jeszcze jedna rzecz charakterystyczna dla Heli, którą łatwo dorobić - blaszane daszki nad rynienkami km-ów, zarówno tego kadłubowego jak i wieżowego.

 

Pozdrawiam

 

DT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu - jest to rodzaj odpowiedzialności, który przyjmę z przyjemnością i nie będę się od niej uchylał

Domi - masz sokole oko, dziękuję bo nigdy bym na to nie zwrócił uwagi. dam radę to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie Ci odstąpię, przeźroczystą żywicę która się idealnie na wodę nadaje. Różnica od tej z marketów jest taka, że prawie wcale nie wydziela temperatury w trakcie sieciowania. Gęstość (szybkość trwardnienia) można regulować proporcjami mieszanych składników. Kiedyś to kupiłem. Zostało mi jeszcze jakieś pół litra całości. Raczej szybko nie będę z tego korzystał a wiadomo, że żywica się starzeje więc jak wspomniałem chętnie odstąpię (gratis oczywiście) dla kolegi modelarza . Można ją bardzo łatwo barwić akrylami np. Vallejo albo MM. Innych nie próbowałem. Jak chcesz to daj znać.

Jest jeszcze inna możliwość. U mnie w mieście jest b.duża hurtownia plastyczna. Znalazłem tam żywicę akrylową, też dwuskładnikową. Idealnie szklistą. Nie zmienia objętości przy wysychaniu. Stosuje się ją np. do zalewania różnych kamyczków i biżuterii w plastyce itp. Trochę kosztuje bo 25 złotych za opakowanie ok. 50ml całości. Jest znacznie lepsza od tej z Andrei i tańsza. Świetnie się ją barwi akrylami. Idealna np. na efekt błota na dioramkę w połączeniu z pigmentami itp., albo do zalewania takich miejsc jak tobie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki pomocy chłopaków praca posunęła się nieco do przodu. Najpierw Piotrek przysłał mi Vallejo still water (nie polecam), później Dawid podesłał mi porządną żywicę - chłopaki, dziękuję wam bardzo. Pierwszy raz pracowałem z żywicą w taki sposób, efekt jest umiarkowany, teraz foty na szybko:

DSC02065800x600.jpg

DSC02064800x600.jpg

DSC02056800x600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, a wiesz, że na 2013 Revell zapowiedział wznowienie Cromwella? Sobie narobimy polskich od groma A jeszcze się Centaura zrobi

 

Czemu piszesz, że Still Water jest fuj? Bo ja właśnie chciałem kupić. I co to za magiczna żywica co jest cacy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem o wznowieniu a Centaura bardzo chętnie... i może ARV.... z tego co wiem still water występuje w wersji rzadkiej i gęstej. Piotrek przysłał mi rzadszą wersję. ma konsystencję wody a wysychając tworzy bardzo wyraźny menisk - nawet przy warstwie cieńszej od milimetra . Piotr miał takie same doświadczenia, ostrzegał mnie zresztą przed tym zjawiskiem. nie znam dokładnie producenta żywicy, którą podesłal mi Dawid, na naklejce ma nazwę Akson jesli to komuś coś powie. nawet gruba warstwa ładnie zasycha, po brzegach niestety tworzą się wypukłości (zalezy to pewnie od podstawki - moja jest bardzo matowa i "wciągała" pod górę zarówno still water jak i zywicę), ale efekt jest duzo lepszy. na zywo wygląda lepiej. nie znam dobrze technologii pracy z żywicą i na przykład nie wiem, jak ustrzec się takiego wędrowania żywicy pod górę (widać na przegu bajorka i przy ściankach zatopionego pojazdu). w każdym razie efekt uznałem za zadowalajacy bo czas ten projekt kończyć. być może still water w wersji gęstej zachowuje się trochę lepiej. o żywicy pewnie może napisać więcej Dawid. jesli tu zajrzysz to prosimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żywica, którą Ci wysłałem to jest axsson właśnie.

Teraz coś o tzw. "Still Water". Moje doświadczenia są takie, że ta rzadka jak piszesz, to na naprawdę małe rzeczy "Still Water". Zresztą takie jest jej przeznaczenie przez producenta na ich stronie, poczytajcie na stronie Vallejo. Głównie do figurek i małych podstawek czyli mała kałuża, kawałek fontanny, błoto itd. Druga, ta gęsta to "Water Efects" w postaci mlecznej, akrylowej pasty. Świetna np do bryzy na falach, imitacji sopli lodu, śniegu, strumienia wody z wodospadu lub fontanny itd. Zasycha do przeźroczystości ale raczej się nie nadaje do zrobienia bajorka jak w tym projekcie. Najlepsza z tego wszystkiego jest ta z Andrea Miniatures "Artifical Water" (piszę nazwy z pamięci więc sorki jeśli zrobiłem jakiś w nazwach błąd). Z tym że to też produkt Vallejo i każdy z nich tworzy mniejsze lub większe meniski. Różnie sobie ludzie z tym radzą. Warstwowe odlewanie, nasączanie podstawek itd. Ja jednak stosunkowo niedawno znalazłem przez przypadek w hurtowni plastycznej dużo lepszy produkt od tych wszystkich razem wziętych. Szukałem alternatywy na produkt MIGa czyli to, co sie nazywa Acrylic Resin i znalazłem oczywiście. Na marginesie to zdanie na temat wszystkiego co ma logo MIG albo AK mam już wyrobione od dawna i raczej nigdy nie kupie produktu z takim właśnie logo ale to temat na inne posty. Jest więc w hurtowni żywica akrylowa, dwu składnikowa, całkowicie przeźroczysta, bezwonna tworząca trudno dostrzegalne meniski czyli nie kurczy się w trakcie wysychania, zachowuje objętość. Nie wydziela żadnej temperatury w czasie gdy schnie bez względu na użytą jej ilość. Używana np. do koralików, zalewania różnych roślinek, robaczków, robienia breloczków itd. Firma to PENTART, z tym że to nie do końca prawda bo PENTART to właśnie firma, której hurtownia i baza jest w moim mieście i oni to sprowadzają z Włoch, rozlewają do pojemników, naklejaja naklejkę PENTART i sprzedawają. Adres hurtowni tu: http://ksipo.pl/ Poczytajcie na tej stronie jakie sprzedają cudeńka. Ja się tam zaopatruję w różne cuda właśnie typu np. pasty i lakiery do spękań, pigmenty metaliczne i zwykłe, wycinaki, szpachelki i różne takie. Kupuję na fakturę choć mam firmę wcale nie z branży bo mam g.... wspólnego z plastyką a na samo tzw. dzień dobry dali mi 15% rabatu . Koszt tej żywicy to 25 PLN za 50ml. Może to nie jest super tanio ale porównując ilość i jakość z wodą z Andrei to jak dla mnie rewelacja. Mam nadzieje, że wyjaśniłem temat żywicy dogłębnie. Chętnie też pomogę każdemu kto takiej pomocy zechce w jej zdobyciu i ewentualnym zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.