Skocz do zawartości

[R]Saturator wózkowy SW-1, skala 1:8, scratch


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

No patrząc na koła i na betoniarkę w twoim wykonaniu to o finisz jestem spokojny . Koła po poprawkach wyglądają dużo, dużo lepiej. Powodzenia w dalszych pracach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie za miłe słowa, staram się, tymczasem kolejny etap niepostrzeżenie za mną.

 

W odpowiednich miejscach ramy wyciąłem szczeliny, przy okazji w palcu też :

P9100138.jpg~original

 

Dorobiłem mocowania osi i umieściłem je tam gdzie trzeba:

P9100139.jpg~original

P9100140.jpg~original

 

Postanowiłem tarcz nie łączyć na stałe ze szprychami, bo nie mam pewności jak się wszystko zachowałoby pod wpływem CA, zwłaszcza oś z patyczka higienicznego; jest wystarczająco sztywno na sucho:

P9110141.jpg~original

 

Stoi o własnych siłach!!! , no prawie, z tyłu dojdą podpórki:

P9110144.jpg~original

P9110145.jpg~original

P9110146.jpg~original

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o oponki do kół, jak się tak przypatrywałem to doszedłem do wniosku, że to mogą być gumowe uszczelki hydrauliczne, jeśli się mylę to proszę powiedz z czego je zrobiłeś bo zacnie to wszystko wygląda z obręczami i z szprychami w całości.....poza tym z ciekawością podglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się tak przypatrywałem to doszedłem do wniosku, że to mogą być gumowe uszczelki hydrauliczne

 

Dokładnie tak jest, napisałem zresztą wcześniej, że opona jest z oringa, całe 4 złote za parę. Jednak najprostsze rozwiązania są najlepsze, wcześniej próbowałem coś tworzyć od podstaw, ale szkoda gadać...

 

poza tym z ciekawością podglądam

A zapraszam, zapraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mega projekt! Koła też dobrze wyszły, osie z igły nie były by lepsze? Na pewno sztywniejsze i może nawet by się kręciły

Czekam z niecierpliwością na pojemniki z sokiem, uwielbiam takie szczegóły Widzę, że będą całkiem spore - ponad 1 cm średnicy. Pomysł ze zrobieniem tego na gorąco jest bardzo dobry, nawet będzie można wlać "sok" do środka, a nie tylko pomalować z zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jakbyś był w mojej okolicy, to szklankie gruźliczanki z sokiem masz zapewnioną

Dzięki Lordzie, przyjadę z własnym dystrybutorem

 

osie z igły nie były by lepsze? Na pewno sztywniejsze i może nawet by się kręciły

TomZak, i tak się kręcą, za to nie chyboczą się.

 

No i dzięki Panowie, za miłe słowa. Tymczasem strugam sobie dalej...

 

Układ odprowadzania wody - rynienka z wężem spustowym:

P9160159_zpsfbfbb9b2.jpg~original

P9160158_zpsf4e84a4f.jpg~original

 

Płyta wierzchnia, pewnie jeszcze coś zmienię ale na tę chwilę wygląda tak:

P9160151_zps2a0cc3c2.jpg~original

P9160162_zps3fcae394.jpg~original

 

Powoli dopracowuję też zbiornik wody, składa się z dwóch części, dorobiłem miejsce łączenia:

P9230167_zps581d6dbe.jpg~original

P9230176_zps23d81e2b.jpg~original

P9230174_zps97c81d09.jpg~original

 

Teraz czekam na zamówione odpowiednie profile i zabiorę się za śruby, nakrętki i kształtki hydrauliczne.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny pomysł.

 

Coś mi się kojarzy jak pisklęciem będąc za całe 5 zł można było gazowanej (tzw.gruźliczanki) się napić, natomiast dopłacając 50 gr soku malinowego aplikowano kilka kropel. Ach to były czasy.

 

Obserwuje i podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie!

Profile dotarły więc zacząłem kończyć zbiornik wody; dorobiłem śrubki i nakrętki na kołnierzu oraz stojaki do obejm:

PA130187_zpsc456c4d4.jpg~original

PA130186_zpsc13af39a.jpg~original

PA130188_zps5c3fb86e.jpg~original

PA130189_zps7570a042.jpg~original

Tej krzywej nakrętki nie będzie widać jakby co .

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Krótko!

Wczoraj odwiedzili mnie harnaś z kasztelanem na żubrze . Zanihilowałem harnasia, a z jego zasobnika wykonałem parę strzemion (podtrzymujacych butlę z CO2)...:

PA290193.jpg~original

PA290191.jpg~original

 

...oraz obejmy zbiornika wody - na stałe zamocuję je podczas końcowego montażu:

PA300195.jpg~original

PA300194.jpg~original

 

Klejone na CA.

Strugam też zawory, ale na razie szkoda gadać

 

M.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bazylms.

 

Tymczasem utknąłem na etapie zawiasów od drzwi. Takie jest założenie:

PA300197.jpg~original

PA300198.jpg~original

 

Tak wyglada w naturze:

P8100007.jpg~original

P8100042.jpg~original

 

No i zacząłem strugać, najpierw z puszki po piwie:

PA310201.jpg~original

PA310202.jpg~original

...ale okazało sie to za mało sztywne, w dodatku po kilku próbach i tak pękło, więc dałem spokój

 

Ze styrenu 0.5 mm, miały byc dwie warstwy, ale skończyło sie na jednej i wylądowało w śmieciach:

PB010212.jpg~original

PB010213.jpg~original

 

Ostatnia szansa, że blaszka mosiężna zda egzamin:

PB010215.jpg~original

PB010216.jpg~original

PB010217.jpg~original

 

Muszę tylko poczekać do jutra, aż klejony na CA zawias dobrze złapie. Jeżeli i to nie wypali, to nie wiem co zrobię

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, drzwiczki mają być ruchome?

 

Inaczej nawet puszka by starczyła.

 

Muszę tylko poczekać do jutra, aż klejony na CA zawias dobrze złapie. Jeżeli i to nie wypali, to nie wiem co zrobię

 

Jeszcze grubsza blaszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Jeszcze grubsza blaszka?

Ha, tym razem nie, blaszka jest odpowiedniej grubości, dobrze się wygina, za to nie łamie.

Zawias z kawałka ramki, czy też patyczka okazał sie niewypałem i został mi powrót do fazy planowania, musiałem wykonać model modelu drzwi.

 

Najpierw sobie rozrysowałem całość, posiłkując się tym co już zrobiłem, zaznaczyłem planowane położenie drzwi otwartych i zamkniętych (na rys. powinno być closed):

PB030220.jpg~original

 

Porównując ze zdjęciami oryginału, oś zawiasu musi być jak najbardziej schowana za ramą, a nie wystawać jak do tej pory robiłem.

 

Zawias dostał nowy kształt:

PB030222.jpg~original

 

Całość umieściłem na swoim miejscu:

PB030223.jpg~original

...i od razu było widać, że robiąc na gotowo nie dałbym rady. Gdyby skrzydło było takie szerokie jak narysowałem, a zawias miał taką grubą oś jak poprzednio, nie otwierałoby się pod kątem zbliżonym do prostego, a przy zamykaniu odskakiwałoby w prawo tworząc paromilimetrową szczelinę. Metodą prób i błędów skrzydło dostało odpowiednią do otworu szerokość.

 

Tak to wygląda na modelu, na taśmę przymocowałem ściankę, coby zobaczyć o ile rancik drzwi musiałem zwęzić:

PB030224.jpg~original

 

Jeśli, jakimś cudem i to nie zadziała, to robię albo zamkniete na głucho albo otwarte na stałe. Obie opcje są do luftu.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.