Skocz do zawartości

[projekt grupowy] F-16


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

No i ładnie RAV. Wkrótce zapowiada się malowanie...

 

Z tego co widzę, to miałem ciut inną "technologię" składania. Stateczniki poziome pomalowałem oddzielnie i wkleiłem na późniejszym etapie budowy (przed werniksem). Podobnie było z osłoną kabiny, którą wkleiłem na samym końcu. A tak przy okazji, to dlaczego pousuwałeś takie "wypustki" (odgromniki?) na krawędzi spływu skrzydeł i stateczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie chcę się wtrącać, bo w projekcie uczestniczyć nie będę (modelarsko, bo jako widz jak najbardziej), ale zastanawia mnie takie coś. Moderator pisze tutaj:
Zróbcie temat zbiorczy i jak nie zdechnie, to go podzielę na wątki i stworzę dla Was dział.

Nie bardzo widzę takie późniejsze dzielenie od strony "technicznej", sensu to też nie ma. Ale ja o czym innym. Tenże sam moderator w innym temacie z propozycją projektu grupowego pisze tak:

Niech każdy stworzy swój wątek z modelem z dopiskiem [grupowy mig-29] i zobaczymy ilu jest faktycznie chętnych. Jak będzie wystarczająco, to podziałam od strony administracyjnej.

 

Koledzy od F-16, nie dajcie się wepchnąć w jeden wątek warsztatowy

 

Druga opcja jest taka, że każdy tworzy osobny warsztat z dopiskiem [grupowy f-16] czy coś w ten deseń i policzymy ile jest faktycznie chętnych. W ankiety nie ma co się bawić. Czyny nie słowa! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

To ja trochę odświeżę temat.

Z powodu braku internetu nie mogłem się wypowiedzieć.

 

Już powoli robi się zamieszanie w jednym temacie.

Jeden główny temat raczej nie jest dobrym pomysłem.

Chyba najrozsądniejszym wyjściem było by utworzenie działu F-16 w projektach grupowych.

 

Więc bardzo prosiłbym administracje o utworzenie takowego działu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skoro tak interesuje cię ten wątek, to może byś go chociaż przeczytał?

 

Druga opcja jest taka, że każdy tworzy osobny warsztat z dopiskiem [grupowy f-16] czy coś w ten deseń i policzymy ile jest faktycznie chętnych. W ankiety nie ma co się bawić. Czyny nie słowa! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wielk szkoda, że projekt nie wypalił..

Ten post o zamieszaniu miał bardziej charakter motywacyjny.

 

pozdrawiam

 

Hmm... a jak miał wypalić, jeśli jeden jedyny RAV udzielił się wykonawczo, a założyciel nawet rurki Pitota nie pokazał?

Zgoda, że szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z jednym z administratorów forum, widzę że tu się dyskusja na smutne tory po mału przesuwa to i tu rzucę pomysłem:

 

A może zrobić projekty grupowe pt "WLOP/Siły Powietrzne RP" i "Lotnictwo Wojsk Lądowych"? Bez rozmieniania się na drobne, w pierwszym były by wyszystkie MiG-29, F-16C/D, Su-22, MiG-15/17/19/21/23 i wszystko, co latało z szachownicą po 1945 roku, a w drugim wszystkie śmigłowce z szachownicą. Bez rozmieniania na drobne, myślę, że ruch w temacie byłby większy. W każdym z działów poddział "Warsztat" i "Galeria" i już.

 

Skonsolidowane projekty grupowe z podziałem z grubsza na stałopłaty i śmigłowce miały by wiekszą siłę przebicia moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAV za ciekawą relację, może kogoś zainspuruje do wykonania prototypu który ma naprawdę efektowne malowanie. Zresztą bardzo fajnie przedstawia się ten Twój model, tym bardziej że zrobiłes go z wyjątkowo słabego zestawu. Ale chyba płetwy podkadłubowe zostawiłeś tutaj nieskorygowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że to za słaby zestaw aby go w ogóle poprawiać... Porównując zdjęcia nawet kształt osłony kabiny ma nieprawidłowy. Moim zdaniem warto wziać lepszy zestaw, np Hasegawę która jest relatywnie tania, zamiast rzeźbić to koreańskie g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, Banny, a czy możecie mi powiedzieć, czy poza tym 'nienajlepszym' (delikatnie mówiąc) zestawem Academy jest jeszcze jakiś inny model prototypu F-16 (YF-16)? W skali 1/72 rzecz jasna. Bo 1/48 to chyba Monogram robi(ł).

dzięki z góry

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamięć nie myli, to w 1/72 była taka edycja Hasegawy jako YF-16. Był także stary Revell... Generalnie nie ma przymusu poszukiwania takiego zestawu, bo z każdego F-16A da się uzyskać YF-16 po drobnych poprawkach. Chyba, że chodzi o kalki, to można sobie kupić właśnie stare i nadal dostępne Academy, kosztuje podobnie jak zestaw Mistercrafta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, że nie ma łatwej i dobrej opcji na budowę YF-16?

 

Skoro to głównie kwestia innych skrzydeł, to nie lepiej przeszczepić je z Academy do kadłuba Revella lub Hasegawy? Nawet Hasegawy lepiej, bo ma skrzydła doklejane, a nie odlane z kadłubem jak Revell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, czyli reasumując - ten stary zestaw Hasegawa/Academy to faktycznie YF-16, czy tak jak Revell, bliżej mu do wczesnych F-16A czy serii przedprodukcyjnej? Tzn. czy faktycznie jest nieco mniejszy, jak wspomniałeś (że powinien być).

Niech Was nie dziwią moje pytania - ja się po prostu niespecjalnie w tym rozeznaję ;). A podoba mi się ten prototyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie zrobić dobry model YF-16, może rozejrzyj się LimaOscar za jakimś podobnym, quasi-cywilnym malowaniem? Np Thunderbirds albo Black Knights...

 

175_rn.jpg

 

174_rn.jpg

 

Jest wyraźnie mniejszy - główne wymiary po kilka milimetrów mniejsze od F-16A Revella.
Rozpiętość powinna być identyczna. Długość o 28 cm (czyli ok 3,5 mm w skali 1/72) mniejsza ze względu właśnie na inny nos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rav, dzięki za info

Trudno będzie zrobić dobry model YF-16, może rozejrzyj się LimaOscar za jakimś podobnym, quasi-cywilnym malowaniem? Np Thunderbirds albo Black Knights...

Banny, no ale mnie chodzi właśnie o YF-16; podoba mi się ta 'wersja' .

Poza tym czasem też wojskowe 'obiekty' robię. Właśnie w dziale 'warsztatowym' zacząłem zmagania z samolotem USCG, a nie tak wcale dawno skleiłem sobie coś takiego (w 1/144):

P1010095_zpsd3012e89.jpg

(sorry za zaśmiecanie Wam tematu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.