Skocz do zawartości

Mi-24 W Revel !/144


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

No i prawie modelik skończony. Prawie dla tego ze nie wykonałem jeszcze makiety silnika . Po prostu nie mam na razie już na to czasu ale niebawem wrócę do tego tematu i uzupełnię galeryjkę o fotki modelu już z zespołem napędowym.

Co do samego modelu to raczej wszystkie żale opisałem w wątku warsztatowym.

Samo malowanie niestety nie przebiegło tak jak bym chciał. Po pierwszym malowaniu niestety musiałem zmyć lakier i powtórzyłem nanoszenie barw ze skutkiem już nieco lepszym niż za pierwszym razem. Następnie z cienkich paseczków kalkomanii zacząłem oklejać model imitując tym linie podziałowe. Efekt końcowy jest dalece mnie niezadowalający. Rytych linii niestety nie wykonałem ze względu na dużą ilość szpachli i co się z tym wiąże , dużą kruchość powierzchni.

Następnie już prawie gotowy model uzbroiłem w drobne detale ,koła ,linki anten.

Akcenty dekoracyjne w postaci czerwono-pomarańczowych i zółtych pasów to odpowiednio przyciętą kalkomania . Reszta oznaczeń to również kalkomanie. W tym miejscu chciałbym podziękować za okazana pomoc koledze Adasiowi.

Na koniec werniks i delikatne okopcenie za kolektorami spalin. I tu niemiła niespodzianka. Aerograf mi tak sromotnie w tym momencie pluną ze tylna cześć modelu był upstrzona w kropki jak biedronka. Jako że całość malowałem acrylami odpadło użycie zmywacza. Zacząłem czyścić wodą ale niestety pod wpływem tarcia powłoka lakiernicza zaczęła się zacierać co widać na fotkach poniżej.By trzeci raz malować ten modelik nie miałem już chęci i ochoty. Tak zostało.

Podsumowując. czas jaki poświęciłem na to maleństwo jest adekwatny z czasem poświęconym na budowę modelu tejże maszyny w skali 1/72. I to na pewno z lepszym skutkiem. No ale mam przynajmniej satysfakcje ze dobrnąłem prawie do końca a przeróbki jakie dokonałem trochę tą miniaturkę zbliżyły wyglądem do oryginału.

Oto co mi z tego wyszło:

9a1453885738df5f.jpg

707cf8c90d5955d6.jpg

a4ee0781ca5ee60e.jpg

2a1329522c13ea63.jpg

29abaf9aa53dabc1.jpg

f35806dce2b191f4.jpg

9529b4deb0ef06b7.jpg

ec52f9aff25674f0.jpg

 

Na koniec fotka z grosikiem

3596d2c410bb5bd1.jpg

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Podglądając wątek warsztatowy nie bardzo wierzyłem, że coś z tego wygibasa wyjdzie. Widząc efekt końcowy jestem pod bardzo duuuuuuuuuuuużym wrażeniem. W ogólnie nie odczuwam, że to jest skala 1/144. Wyszedł nawet lepiej niż niektóre 72-ki. Kolorki też dobrze dobrane. Super model a w zasadzie modelik wyszedł. Włożona wraca opłaciła się w 100%. Ogromne GRATULACJE!!!!!

 

PS: Stateczniki poziome powinny być chyba białe, ale musiałby ktoś to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny maluszek w fajnym malowanku sprzed (już!) 21 lat...

 

Dwie uwagi:

- szachownice są za duże

Stateczniki poziome powinny być chyba białe, ale musiałby ktoś to potwierdzić.
Tak, stateczniki powinny być białe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie z cienkich paseczków kalkomanii zacząłem oklejać model imitując tym linie podziałowe. Efekt końcowy jest dalece mnie niezadowalający. Rytych linii niestety nie wykonałem ze względu na dużą ilość szpachli i co się z tym wiąże , dużą kruchość powierzchni.
Myślę, że łatwiej by było wyrysować linie podziałowe ołówkiem lub cienkopisem. Ja tak czasem "oszukuje" oko jak z jakichś względów nie mogę wyryć linii podziałowej. Np w tym Bf-109 podłużna linia podziałowa na spodzie kadłuba jest po prostu narysowana ołówkiem i jest praktycznie nie do odróżnienia od zawashowanych poprzecznych linii podziałowych.

 

bf-109f_hase_old_11.jpg

 

Wydaje mi się, że skoro to "działa" w 1/72 to i w 1/144 można spróbować zastosować.

 

czas jaki poświęciłem na to maleństwo jest adekwatny z czasem poświęconym na budowę modelu tejże maszyny w skali 1/72. I to na pewno z lepszym skutkiem.
Uważam że model jest świetny jak na 1/144 i może brylować w tej klasie. Natomiast nie mam wątpliwości, że gdybyś ten sam czas poświęcił na budowę zestawu 1/72 to mimo wszystko model byłby lepszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja to po prostu oczom nie wierzę. Nie mogę sobie wyobrazić że to jest w skali 1:144. Jestem przekonany że to zdjęcie z jednogroszówką to jest fotomontaż.

Jestem zszokowany i nie wiem czy dojdę do siebie. Jak jeszcze zejdziesz ze skalą niżej już się kompletnie załamię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny maluszek w fajnym malowanku sprzed (już!) 21 lat...

 

Dwie uwagi:

- szachownice są za duże

Stateczniki poziome powinny być chyba białe, ale musiałby ktoś to potwierdzić.
Tak, stateczniki powinny być białe.

 

mi24.jpg

Na dostępnych mi zdjęciach nie ma nic na temat białych stateczników

Co do brudu to faktycznie za brudny, a i pasy z malowania okolicznościowego tez nie takie jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dostępnych mi zdjęciach nie ma nic na temat białych stateczników
Skoro nie masz dostatecznej dokumentacji to po co ta wypowiedź?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na zamieszczonej przez Ciebie fotce stateczniki są białe (widać to, choć zdaję sobie sprawę, że mając tylko tę fotkę trudno to stwierdzić).

Biały kolor stateczników bynajmniej nie wiązał się z okazjonalnym malowaniem śmigłowca............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce " Polskie Skrzydła" Wacława Hołycia są dwie fotki 741 w tym malowaniu i wyraźnie na nich widać białe stateczniki. Podobnie w Aeroplanie 3/95 strona 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację, zapomniałem o tym filmiku

Przepraszam

 

Tak napisałem wcześniej, ale

Przed chwilką rozmawiałem z kolega ze stowarzyszenia który jest mechanikiem w Inowrocławiu, i potwierdził moje przypuszczenie.

A więc podsumowując, Mi-24 o numerze bocznym 741 nie posiadał białych stateczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie zaprzeczam, ale jak nie zobaczę to nie uwierzę

Arturo z calym szacukiem dla twojego kolegi - długo chyba nie pracuje w Ino- byly biale jak mozesz niech pozdrowi najmlodszego "Kolarza z INA" jest ich 3

Pozdrowienia przekazane

 

Za parę dni będę miał informację z samego źródła, czyli od pilotów którzy na tym egzemplarzu latali

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie rację, zapomniałem o tym filmiku

Przepraszam

(...)

A więc podsumowując, Mi-24 o numerze bocznym 741 nie posiadał białych stateczników

To w końcu po której stronie prawdy jesteś?

Miał białe według Ciebie czy jednak nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.