Skocz do zawartości

Metalizer ModelMastera


Liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Straciły lekko połysk bo nie użyłem selera, tylko wsio sidoluxem jechalem...(największa głupota jaka jest ale nie miałem porządnego lakieru pod ręką, a termin naglił)

Selera? Mógłbyś napisać co to jest?

Czy metalizery trzeba koniecznie jakoś dodatkowo zabezpieczać po pomalowaniu i polerce? Czy kalki można kłaść bezpośrednio na metalizer (ostatecznie jest to gładka i błyszcząca powierzchnia) czy jednak lepiej dać jakiś lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do Greatgonzo

Dzięki za bardzo dobre wyjaśnienie sprawy. W odróznieniu od kolegi RAV uważam, że wnosi ono więcej niż niejedno zdjęcie.

Jeśli zdjęcie przyjąć jako pewnik, to jak mam pomalować mojego F-104 który na jednym zdjęciu ma usterzenie błękitne, na drugim niebieskie, na kolejnym ciemnoniebieskie, a na jeszcze innym granatowe.

Może warto wziąć pod uwagę, że (zwłaszcza) kolory metaliczne na zdjęciu potrafią diametralnie zmienić barwę i odcień. Wystarczy przesunąć się o metr, a odbicia będą całkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy pędzel w przypadku MM da ci rysy, a nie cieniowanie. Polerowanie kierunkowe z mojego doświadczenia daje niewiele. Moim zdaniem, w twoim przypadku, najlepiej kupić 3 odcienie MM np Steel, Aluminium i Magnesium. Ewentualnie jeszcze Burnt Metal dla delikatnego przypalania blach. Wyniesie Cię to tyle co jeden Alclad, a możliwości będziesz miał większe - wymieszasz sobie co najmniej 6 odcieni oprócz kolorów podstawowych. Tylko zwróć uwagę żeby kupować MM z serii buffing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taak coś mi się obiło o uszy... i miałbym każdą z wybranych "blach" zamaskować na sealer'a przed położeniem innego koloru... czasochłonne i pytanie czy rzeczywiście by wyszło ...

Jakieś rady dotyczące ciśnienia itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tylko zwróć uwagę żeby kupować MM z serii buffing

Oświeć mnie kolego. Mam 10 metalizerów MM, ale na żadnym nie pisze buffing. Co to oznacza i jak je rozpoznać?

 

Do Liteonit1 Mnie metalizerami maluje się najlepiej ze wszystkich farb. W moim aero (dysza 0,3 adler) przechodzą już od 1,5 bara, ale ustawiam w granicach 2 i ograniczam przepływ żeby aero nie chlapał za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Liteonit1 Mnie metalizerami maluje się najlepiej ze wszystkich farb. W moim aero (dysza 0,3 adler) przechodzą już od 1,5 bara, ale ustawiam w granicach 2 i ograniczam przepływ żeby aero nie chlapał za dużo.

 

No to tak jak u mnie jest ;]

 

 

Oświeć mnie kolego. Mam 10 metalizerów MM, ale na żadnym nie pisze buffing. Co to oznacza i jak je rozpoznać?

 

Z tego co wiem to chodzi, że jest farba przystosowana do polerki ... Ale nigdy nie miałem, nie wiem, mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zapytać o to samo.. Tutaj widać ze trochę różnią się kolorem np. Burnt Iron nie wiem jak to ma się do rzeczywistości :

http://www.testors.com/category/145620/Metalizer_Enamel_Paint

I znów okazuje się, że człowiek uczy się całe zycie i głupi umrze. Przypadkowo nie mam żadnego z serii non buff. Tylko np. wszystkie od 1401 do 1405 gdzie nic nie pisze. Tylko na jednym 1415 jest napisane buffing metalizer. Do tej pory myślałem, że te non buffing to metalizery które maja matową powłokę. A może właśnie trzeba brać non buffing, żeby bez polerowania otrzymać powłokę lustrzaną tak jak Gunze super metalic. Jak ktoś wie, proszę o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buffing są o wiele lepsze. Jak masz dobrą podstawę pod farbę, to można zrobić blisko lustro. Testowałem z 1401 i efekt mnie zaskoczył. Wada jest taka, że trzeba powierzchnię zabezpieczyć, bo się ściera od palców.

 

Steel buffing

http://www.mojehobby.pl/products/1402-Stainless-Steel-Metalizer.html

 

Steel non-buffing

http://www.mojehobby.pl/products/1420-Steel-Non-Buff-Metalizer.html

 

Na stronie Model Mastera jest opisane wszystko co potrzeba. Malowanie (ciśnienie, odległość aero), rozcieńczanie, mieszanie, maskowanie itd.

 

Jakie macie doświadczenia z Sealerem? U mnie nierozcieńczony lekko matowi powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spoko. Wydaje mi się, że lepszy efekt, przynajmniej dla mnie, daje sidolux. I lepiej się po nim maskuje.

 

A wracając do serii non-buff, to w większości przypadków nie polecam ich od wykańczania dużych powierzchni. Mają stosunkowo duże ziarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To robię tak:

Kupuję 3 kolory "ala" Alu MM + Sealer czyli:

Steel, Aluminium, Magnesium

Mieszam i wychodzą mi podobne do siebie odcienie.

Maluję odpowiednie blachy odpowiednimi odcieniami po czym od razu pryskam na to Sealer.

Maskuję pomalowane i zabezpieczone blachy i maluję kolejne innym odcieniem.

Operację powtarzam, aż do pokrycia całej powierzchni przez odpowiednie odcienie.

Na Sealer nakładam kalkomanie.

Pryskam cienką warstwę sidoluxu zabezpieczającą kalki.

I co? jeszcze na to błyszczący lakier też MM?

Bo przydałby się wash delikatny. Zrobić to na sido i finał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar stosować Sido, to odpuść sobie Sealer. Albo to albo to, bo dwa nie ma sensu. Jak dasz za grubo Sealera, to też będzie słabo, stracisz efekt metalu. Lakieru błyszczącego już bym w ogóle nie dawał. Albo chcesz mieć efekt metalu i wtedy dajesz cienko sealera, albo efekt lakierowanego metalu i wtedy tak jak piszesz. Sidolux słabo "trzyma się" metalizerów, prawie cały spływa, więc jedna warstwa pod washa wystarczy i nie zepsuje efektu, ale potem już nic nie lakieruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar stosować Sido, to odpuść sobie Sealer.

I jak będziesz miał szczęście to nie zrobią Ci się plamy. Mnie na jednym modelu udało się, ale drugi musiałem zmywać, bo powstały plamy.

Czy dajesz Sido czy Sealera musisz to robić aero, bo pędzlem zrobisz smugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dajesz Sido czy Sealera musisz to robić aero, bo pędzlem zrobisz smugi.

 

Pisałem wcześniej, że ja tylko i wyłącznie aero. Nawet pędzli nie mam - muszę kupić retuszerskie.

Apropo tak poza tematem, gdzie mogę kupić bardzo dobre pędzle retuszerskie typu 2 i 6? Wie ktoś?

 

 

Śmiem twierdzić, ze w przypadku Sido pędzlem nie da zrobić się smug.

 

Jestem tego samego zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Śmiem twierdzić, ze w przypadku Sido pędzlem nie da zrobić się smug.

 

Jestem tego samego zdania

 

A czy macie doświadczenie w malowaniu Sido po metalizerze MM, nie innym metalizerze, tylko konkretnie metalizerze ModelMastera.

Ja kiedyś nie mając Sealera malowałem pędzlem Sido po MM 1401. Wyglądało to tak jakby sido miejscami rozpuszczał metalizer i robiły się wymycia, a pędzel robił się srebrny. Dlatego przeszedłem na aero, czasem udawało mi się uzyskać dobrą powierzchnię, a czasem (może jak za grubo trysnąłem) MM się chyba lekko rozpuszczał i po wyschnięciu w tym miejscu był trochę ciemniejszy i bardziej matowy. Potem dowiedziałem się, że istnieje Sealer i wszystkie problemy się skończyły.

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia, proszę bardzo, ja tylko piszę o swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można Sealer nakładac pędzelem jak sido czy raczej cienko prysnąć i będzie ok?
Pisałem wcześniej, że ja tylko i wyłącznie aero. Nawet pędzli nie mam

To po co się pytasz czy można?

Nie bardzo wiem co to jest pędzel retuszerski typu 6. Może piszę o czymś innym, ale w każdym bądź razie ja najpierw malowałem pędzlami Italeri i Mag-Polami, ale potem przeszedłem na Italeri z trójkątną rączką. Mają inne włosie od tych Italeri z okrągłą rączką i są według mnie o wiele lepsze. Ostatnio kupiłem dwa droższe pędzle "Springel Pinsel" oraz "Kolinsky Retusche". Nie widzę, żeby były lepsze od Italeri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.