Skocz do zawartości

Pz.Bef.Wg III K czyli mixt egzotyczny 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W kolejnej edycji zabawy pt. „Zróbmy sobie czołg” ofiarą padnie tytułowy paskudnik Pz.Bef.Wg III Ausf.K :

 

Untitled-3copy.jpg

 

075copy.jpg

 

Parę słów objaśnienia nt. oryginału : jest to pojazd dowodzenia którego egzotyka polega na tym iż powstał w oparciu o kadłub Pz.Kpfw III i wieżę pochodzącą z Pz.Kpfw. IV Ausf. F z zamontowaną armatą z tejże samej III.

 

 

Podstawą wyjściową zabawy będzie nie wymagający rekomendacji znakomity i popularny zestaw Revell’a :

 

IMG_2716.jpg

 

...wzbogacony o kilka przydatnych dodatków:

 

IMG_2715.jpg

 

...oraz niezbędną do konwersji wieżę z Pz.Kpfw.IV F:

 

IMG_2843.jpg

 

W związku z faktem że model Revella jest powszechnie znany oraz wielokrotnie pojawiały się relacje z jego budowy odpuszczam sobie „in box’a” i przechodzę do prezentacji moich dotychczasowych dokonań:

Wydepilowany kadłub:

 

IMG_2734.jpg

 

IMG_2733.jpg

 

...kółka wraz gąsienicami:

 

IMG_2732.jpg

 

Takie rozwiązanie zostało podyktowane zastosowaniem blaszanych błotników a właściwie sposobem ich mocowania o czym dalej.

 

Przymiarka całości:

 

IMG_2738.jpg

 

IMG_2737.jpg

 

...i już blaszanymi błotnikami:

 

IMG_2838copy.jpg

 

Montaż błotników a właściwie samo ich połączenie z kryzą biegnącą wzdłuż kadłuba na styk to operacja która przyprawiła mnie o rozstrój nerwowy i wywołała niepohamowany potok wyrazów przy których bledną nawet furmani .

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż błotników a właściwie samo ich połączenie z kryzą biegnącą wzdłuż kadłuba na styk to operacja która przyprawiła mnie o rozstrój nerwowy i wywołała niepohamowany potok wyrazów przy których bledną nawet furmani .

Dlatego też ja blachy używam tylko sporadycznie mimo iż pracuję w większej skali. Wygląda dobrze, a i sama konstrukcja ciekawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

Juz nie mam sil ogladac Twoje "produkty"

Kompleksy

 

 

Uwielbiam pana zabawy „Zróbmy sobie czołg”

Zawsze oglądam je z podziwem.

 

 

A teraz radosnej zabawy ciąg dalszy czyli kadłub uzupełniony detalami, oprócz tego min. dokonałem korekty dodatkowej czołowej płyty pancernej - pocieniłem ją a także zmieniłem jej mocowanie:

 

IMG_2849.jpg

 

IMG_2852.jpg

 

IMG_2851.jpg

 

IMG_2848.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

No i znowu pojdzie flaszka brandy

 

 

Do tego wybrales moj ulubiony typ

 

 

:wow: - Super . Ja bym tak w 1:35 nie zrobił .

 

Cieszę się że się podoba!

 

A teraz zabawy ciąg dalszy : anteny oraz pozostałe detale wieży na miejscu w tym „wisienka na torcie” czyli koszyczek na meldunki :

 

IMG_2888.jpg

 

 

IMG_2887.jpg

 

IMG_2885.jpg

 

IMG_2881.jpg

 

Po namyśle stwierdzam że muszę jeszcze przerobić/poprawić to i owo i będzie można zacząć myśleć o podkładzie.

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czym i jak rozcieńczasz surfacer?

 

W wersji „de lux” Mr.Color Thinner – „zalecane przez producenta” lub wersja „standard” czyli poczciwy zmywacz farb akrylowych Wamodu – sprawdza się jako tani i dostępny odpowiednik .

 

Ostatnio jak nim malowałem to mi się takie pajęczynki robiły jak gdy się kurz gromadzi. Nie bardzo wiem co było nie tak.

 

Po prostu był za gęsty. Zawsze warto sobie sprawdzić przed właściwym psikaniem jego konsystencję na np. jakimś wraku.

 

Wgląda jak z Dragona-a w skali 1:35

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pięknie wyszedł, przyznam się, nie umiem sobie teraz wyobrazić, jak odseparujesz kolory gąsienic, bandaże kół, kolor wanny za nimi... ja bym nie potrafił tego skleić w całość i potem malować, zawsze maluję układ jezdny przed sklejeniem, ale wiem, że dasz radę i będzie piękny, niemniej, jeśli to nie jest problemem, rad bym był obejrzeć, jak też to malowanie wygląda...

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

jeśli to nie jest problemem, rad bym był obejrzeć, jak też to malowanie wygląda...

 

W tym przypadku jest to stosunkowo proste: podział technologiczny modelu zademonstrowałem w pierwszym poscie tego wątku .

 

Zapewniam Ciebie ( niejako w zastępstwie autora tematu), że to żaden problem.

 

...i wszystko jasne !

 

A teraz już zabawy ciąg dalszy : kolor podstawowy czyli akryl Vallejo ""German Grey" 167 + barwy uzupełniające, sidolux i kalki:

 

IMG_2904.jpg

 

IMG_2907.jpg

 

IMG_2906.jpg

 

IMG_2902.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.